אודות עולם הריצה

| שתף |
תאריך: 02/02/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אודות מגזין עולם הריצה...אז והיום

מגזין עולם הריצה נוסד באוקטובר 1982, בפתח-תקוה.
הרעיון להוציא לאור מגזין מיוחד לרצים בישראל, לא נולד כיש מאין, כרעם ביום בהיר. הרעיון נולד, התגלגל ונעצר, פשט ולבש צורה עד להורדתו מן האולימפוס לבית הדפוס. חשיבה זאת ארכה כשלוש שנים עד ליציאת הסנונית הראשונה. באמצעים פרימיטביים יצא לאור גיליון מספר 1, ביוזמתו המפתיעה של גד יאיר. חברו הטוב, ז'ק כהן סבר תחילה שיש להמתין עם הוצאת הגיליון הראשון אך מיד נרתם להוצאת הגיליון השני ומאז הפכו השניים למייסדים של מגזין עולם הריצה. הם השקיעו רבות כדי לקדם ולפתח את המגזין שצבר תאוצה עם חלוף השנים. הניסוי המהוסס של שלהי 1982 קרם עור וגידים ו"עולם הריצה" קנה לו מקום קבע בשדה העיתונות המקצועית בישראל. היתה זו העזה מפליאה ודפוס העבודה נקבע: כל הכתיבה והעריכה נעשת ללא תמורה וההוצאות על העיתון מצטמצמות ה"משרד" ההתחלתי היה בדירתו של כהן, ברח' רוטשילד בפ"ת, ורק לאחר 5 שנים עבר למשרד קטן, עם ייסוד הוצאת "קזן" בע"מ, ע"י ז'ק כהן, ברח' בר-כוכבא פ"ת. באותה שנה פרש גד יאיר מעריכת המגזין וז'ק כהן הפך לעורך ראשי מנהל המגזין  לאורך השנים הבאות. לאחר תריסר שנים, נוסף "גב" חעיתון בדמות "איגוד האתלטיקה בישראל", אשר ממשיך היום להוציא לאור את המגזין. ד"ר אורי גולדבורט, שנרתם למערכת המגזין לאורך שנות קיומו הפך יושב ראש המערכת ומוביל את תכני המגזין יחד עם המנהל והעורך הראשי.
מטרת עולם הריצה היתה ונשארה להעשיר את העוסקים בענף במדעי הריצה והספורט, וכן במידע כללי על הריצה והאתלטיקה כולל: מאמרי ריצה מקצועיים, תוכניות אימונים, מאמרים במדעי הענף (תזונה, פיזיולוגיה, רפואה ופציעות ספורט, ביומכניקה ועוד), חדשות, ראיונות, ועוד.

בספטמבר 2010 סיים את תפקידו העורך הראשי קובי בכמן, לאחר שלוש-עשרה שנים של עשייה. במהלך שנים אלו ביצע קובי מהפך בעולם הריצה : הוא שהפך את המגזין לצבעוני, (דבר שהיום נראה מובן מאליו),הכפיל את מספר עמודי הגיליון, הביא למאות מנויים חדשים וכן הביא להפצתו של המגזין ברשת סטימצקי. תרומתו של קובי היתה גם בהרחבת נושאי המגזין וגיוס צוות הכותבים המקצועי. חשוב לציין שעל אף שקובי סיים את תפקידו כעורך בימים של בניית האתר, היה לו תפקיד מרכזי עוד כשנולד הרעיון ליצור אתר אינטרנט. קובי בכמן ימשיך להיות חלק מצוות המגזין.
 

את קובי בכמן כעורך ראשי ומנהל המגזין החליף אורן בוקשטיין, שמשמש גם כדובר איגוד האתלטיקה.

לאחר 28 שנים עולה מגזין עולם הריצה לאתר האינטרנט SPORTWEB. יצירת אתר האינטרנט אינה מחליפה את הדפסתו וייחודיותו של הגיליון. השילוב בין המגזין לאתר האינטרנט יוצר מאגר מידע ענק שהקוראים הם הנשכרים העיקריים ממנו. מטרת האתר הינה לקדם את קיומו של המגזין המודפס וכן בבוא היום לשמש ארכיון ענק לכל הגליונות שפורסמו עד כה.

באתר האינטרנט יוכלו הקוראים להנות ממרבית המאמרים שהתפרסמו במגזין, לצד חדשות ותכנים. כמו כן יתכן כי תכנים המתפרסמים במגזין לא יתפרסמו באתר האינטרנט. מגזין עולם הריצה ואתר עולם הריצה, מופעלים על ידי שני גורמים שונים, אך בשיתוף פעולה מלא, ולכן הנשכרים העיקריים משיתוף פעולה זה הם מנויי המגזין שזוכים להנות משני העולמות.

אנו במערכת עולם הריצה, שמנו לנו למטרה, לספק לקוראים את מרב החדשות מעולם הריצה, האתלטיקה, הטריאתלון וכל נושא הכושר הגופני. צוות עולם הריצה הן של האתר והן של המגזין, מונה אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בישראל שכל מטרתם היא להעביר את הידע שלהם לקוראים מתוך אהבה לספורט.

בכל עניין, נשמח אם תיצרו איתנו קשר.

שלכם,

מערכת עולם הריצה.

 

 מייסד העיתון:

ז'ק כהן

מערכת מגזין עולם הריצה:
פרופ' אורי גולדבורט (יו"ר) 
אורן בוקשטיין (מנהל ועורך ראשי)
קובי בכמן
יורם אהרוני
עדנה בוקשטיין
אסתר גונן
ד"ר פטר דוידוביץ
אלינור טילמן
פרופ' רוני לידור
יחיאל מילר
ד"ר יואב מקל
עמית נאמן
סא"ל נורית שרביט
 

אתר Sportweb:

מייסדים: דפנה וחי פרחי

 
ועכשיו, מיוחד לגולשי אתר SPORTWEB, המגזין מציע הטבות חסרות תקדים.
מנויים שנתיים, דו-שנתיים ותלת-שנתיים במחירים מיוחדים. כל רוכש מנוי יקבל מתנה.
לרוכשי מנוי דו ותלת-שנתי מתנות מיוחדות.

ההטבות רק לפונים דרך דף זה באתר
לקבלת ההטבות שלחו מייל:
olam-haritza@iaa.co.il


  
סגור