במסלול הפנימי - דורה הלר

| שתף |

השבוע מתארחת במדור "במסלול הפנימי" אשת הברזל דורה הלר. לפני שבוע קבעה הלר באיירונמן פרנקפורט תוצאה מרשימה והעונה הבאה צפויה להיות עבורה עמוסה ביותר...

תאריך: 15/07/12, מאת: SPORTWEB

דורה הלר

שם חיבה / כינוי אישי:  אין

מאמן: אין

אגודה/קבוצה: אין- מתאמנת לבד

היסטוריה אישית:

"נולדתי בשנת 1968 בברלין, שהייתה ברובה חלק מגרמניה המזרחית. ספורט היה מקצוע חובה לכולם ולכן לא אהבתי את זה בכלל. כל יום רכבתי כעשרה קילומטרים על אופניים לביה"ס על גרוטאה סינית כבדת-משקל עשויה ברזל ייצוק. רכבתי לכל מקום אליו הייתי צריכה להגיע. נוסף לכך רכבתי על סוסים. את הריצה גיליתי יחסית מאוחר- בגיל התיכון, ונמשכתי למרחקים הארוכים באופן כמעט מיידי. מאז ומעולם היו לי אופניים נייחים או אופני ספינינג בבית, עליהם רכבתי תוך כדי הכנת שיעורים על מנת שלא ארדם. רכיבת כביש היא "חיידק" שנדבקתי בו יחסית מאוחר, כשפגשתי את בן זוגי מייק. הוא שכנע אותי שאופני ספינינג לא יובילו אותי לשום מקום. חברי הרוכבים הכניסו אותי לעולם הטריאתלון והתחלתי להתחרות בענף בשנת 2008, לאחר לידת בני הצעיר". 
 

שיאים אישים:

איש-ברזל- 10:44 שעות, איירונמן פרנקפורט 2012


השגים בולטים:

2012 - ישראמן סאמסונג- מקום שני כללי בנשים
2011 - ישראמן סאמסונג- מקום ראשון כללי בנשים
2010 - חצי-ישראמן סאמסונג- מקום ראשון כללי בנשים

מסלול/מקום אימון אהוב בארץ/בעולם: 
"מסלול הריצה היפה ביותר שיצא לי לרוץ בו היה בגשם שוטף בשמורת הטבע קאמיקוצ'י ביפן. בארץ אני אוהבת לרוץ בלופ של 21 ק"מ המתחיל במצפה רמון, עובר ליד בה"ד 1 וממשיך לכיוון הר חריף".

תחרות אהובה בארץ ובעולם:
"ללא ספק הישראמן. יש לו את הבעיות שלו בארגון אבל המסלול מאתגר ומרשים כאחד. מסלול ביתי". 

כיצד נראה שבוע אימונים טיפוסי:
"רוב שבועות האימונים שלי נראים פחות או יותר אותו הדבר. בראשון מנוחה או ריצת התאוששות בבוקר ושחייה עם הקבוצה של עידן סנדק אחה"צ, ריצה ארוכה בשני, בשלישי רכיבה או ריצה ולאחריהם שחיה, ברביעי רכיבה לעבודה וחזרה (סה"כ 70 ק"מ), ריצה קצרה ושחיה, בחמישי אימון עליות במהלך הפסקת הצהריים. בימי שישי אני עושה רכיבה ארוכה אם אני לא עובדת, או קצת עליות ושחיה אחה"צ אם כן, יום שבת מוקדש לרכיבה ארוכה או אימון ארוך משולב שחיה+רכיבה+ריצה". 

תחרות/מירוץ מטרה נוכחי: 
"כרגע אני מתלבטת לגבי איזה איש-ברזל להירשם אליו. בסתיו אתחרה בטריאתלון גן-שמואל בספטמבר, באליפות ישראל במרחק הארוך בחיפה ובטריאתלון האולימפי באילת באוקטובר. ובינואר- הישראמן כמובן".

השראה ומחשבה לעתיד:
"בעיני חשוב מאוד לשלב את הספורט והמשפחה ולא לראות אותם כמתחרים אחד בשני. כל מי שמתאמן יחד איתי במחנות האימונים השונים כבר למד להכיר את בני הצעיר אבי, ולאחרונה גם את הבכור מיתר, שבעצמו החל להכנס לטריאתלון ומראה יכולות טובות. הפכנו לסוג של קומונת אימונים בבית. נוסף לכך אני מעוניינת להעלות עוד נושא חשוב מאוד- ספורט סיבולת שם דגש על להכיר את הגוף שלך והיכולות שלו וללמוד לאהוב את האופן בו הוא מתפקד, לאו דווקא איך הוא נראה במראה. הוא הוא נראה טוב זה בונוס חביב, אבל זה כלל לא העיקר. כשפגשתי את בן-זוגי סבלתי מאנורקסיה- שקלתי 42 ק"ג והייתי עסוקה בלהילחם בעצמי בהצלחה יתרה, לצערי. הריצה, הרכיבה והשחייה ריפאו אותי. הם העניקו לי מטרה לשמה אני חושקת שיניים וממשיכה קדימה. אני נהנית מהגוף שלי עכשיו. המשקל האידיאלי עכשיו הוא משקל התחרות ולא מידה של בגד. תמיד אוכל לחזור להיות רזונת  אך זה ימנע ממני לדווש באופן עוצמתי. אם רואים בתזונת ספורט סוג של דיאטה, אי-אפשר להתמיד בה לאורך זמן. בשבילנו האתלטים זה מסתכם בלאכול נכון ובריא, כחלק מאורך חיים יומיומי". 

 

 

  • דורה הלר באיירונמן פרנקפורט

סגור