במסלול הפנימי - טל בן ארצי

| שתף |

דברים שלא ידעתם על טל בן ארצי: היא קיבוצניקית, משרתת בחיל הים על תקן ספורטאית מצטיינת, ובעבר גרה שנה וחצי בבוסטון שבארצות הברית. בעצם - שם הכל התחיל. במסלול הפנימי עם טל בן ארצי, אלופת ישראל הטרייה בקרב רב ובקפיצה לרוחק.

תאריך: 18/06/12, מאת: SPORTWEB

טל בן ארצי

כינוי באצטדיון: טל האגרטל

מאמן: דני וולפברג, סלבה איזמאילוב

אגודה: מכבי חיפה

קצת על עצמי:

"גרתי בבוסטון שבארה"ב למשך שנה וחצי בגיל 8 וחצי עד 10 בעקבות שליחות של העבודה של אבא שלי. הייתי תמיד מלאת אנרגיות ולכן שלחו אותי לאצטדיון האתלטיקה הקרוב ביותר שהיה לביתינו. רציתי להתאמן באתלטיקה לאחר שראיתי תחרות קפיצה במוט. זה היה נראה לי מאוד כיף ומאתגר. היו מאות ילדים בגילי בחוג ולאחר כמה שבועות של שני אימונים בשבוע התחילו לשלוח אותי לאימון נוסף עם "הילדים הגדולים" (אז בני 15) לאימון ספציפי יותר. שם גיליתי יחד עם מאמני ג'ו שאני טובה במיוחד בריצות הקצרות ובקפיצה למרחק".

"נשלחתי לאליפויות גדולות בארה"ב. בכל פעם בהיקף גדול יותר של מדינות. קבעתי את שיאי האישי הראשון בקפיצה למרחק- 3.89 מטר. רצתי 100 ו-200 מטרים גם כן.
חזרנו לארץ והיה ברור שאמשיך להתאמן ולהתפתח בענף. גרנו בקיבוץ גזית בו נולדתי (המקום הכי יפה בעולם הנמצא בעמק יזרעאל) ובמרחק שעה נסיעה התאמנתי במשך ארבע שנים בעמק הירדן.
בגיל 13 עזבתי את עמק הירדן והתחלתי להתאמן בחיפה לאחר שאבי (יואל) מצא שם את האצטדיון והתלהב מאיכותו".

"הורי, משפחתי, בן זוגי לחיים וחברי הקרובים תמיד תמכו בי, שמחו בשימחתי ועודדו אותי כשקצת פחות הלך. הם עדיין עושים זאת ובלעדיהם החוויה של להיות ספורטאית היתה שונה מאוד. בהרבה מהתחרויות אחד מההורים איתי ובאליפות ישראל האחרונה משפחתי המורחבת הגיעה לעודד. בן זוגי עוזר לי מאוד מנטלית ומרגיע אותי, הוא יודע מה זה לחץ של ספורט כי גם הוא עסק בספורט מקצועי עד לפני כמה שנים - היה אלוף הארץ באיגרוף".

שיאים אישיים:

100 מ' משוכות: 14.39 שנ' (נקבע באליפות ישראל השנה)
קפיצה לגובה: 1.75 מ' (נקבע בתחרות הזמנה בחיפה ב -2011)
הדיפת כדור ברזל: 10.12 מ' (נקבע בתחרות הזמנה בהדסה נעורים השנה)
200 מ': 25.06 שנ' (נקבע באליפות פורטוגל בקרב רב)
קפיצה למרחק: 5.64 מ' נקבע באליפות ישארל 2012
כידון: 30.30 (נקבע באליפות ישראל בקרב רב השנה)
800 מ': 2:20.09 (נקבע בגביע אירופה בקרב רב בישראל)
קרב רב: 5079 נק' (נקבע באליפות פורטוגל בקרב רב)

הישגים בולטים:

2007- אלופת ישראל בקרב 5
2008- אלופת ישראל בקרב רב
2009- סגנית אלופת ישראל בקרב רב
2010- אלופת ישראל בקרב רב
2011- אלופת ישראל בקרב רב, אלופת ישראל ב-100 משוכות
2012- אלופת ישראל בקרב רב, אלופת ישראל בקפיצה למרחק

מקום אימונים אהוב:

"האצטדיון הביתי בחיפה, מרגישה שם הכי בנוח. ציוד מוכר, אנשים מוכרים וקרוב לביתי. מאוד מאוד נהנית להתאמן בחו"ל ולהנות ממזג האויר השונה ומהצויד השונה".

מסר לאומה:

"אני מאמינה שספורט זו דרך החיים וזוהי הדרך הכי בריאה שיש. אומנם לעיתים ספורט תחרותי גורם לפציעות בגוף, אבל אני יודעת בוודאות שלא הייתי נהנית מחיי כפי שאני נהנית היום אם לא הדרך שבחרתי. זאת צורה מספקת ומאתגרת לחיות. החברה מעריכה אותי ואת מאמצי בזכות עיסוקי בספורט ואף מתעניינת במקצועות השונים, ברגשות ובמחשבות בזמן התחרויות. אני נהנית להכיר לאנשים את מקצוע האתלטיקה שאינו מוכר , במיוחד בישראל".

על ההווה והעתיד:

"אני עדיין לא לומדת מכיוון שעוד לא סיימתי את שירותי הצבאי כספורטאית מצטיינת. אני משרתת בחיל הים בבסיס בת גלים בחיפה. שעה אחת בשבוע ביום שלישי בצהריים.
בעתיד אני רוצה ללמוד פסיכולוגית ילדים". 

  • צילום: יגאל אברמוב

  • קפיצה לרוחק

    צילום: עופר ביידה

  • הדיפת כדור ברזל

    צילום: עופר ביידה

סגור