במסלול הפנימי - עם יוחאי הלוי

| שתף |

"אני רואה באתלטיקה מערכת שהיא מיקרו של החיים. האתלטיקה מלמדת אותך הרבה שיעורים לאורך הדרך. אתה מגלה שאחרי כל מטרה שהשגת, מיד אחריה ישנה עוד אחת. ישנן הרבה נקודות שבירה בהן אתה צריך להחליט האם אתה מוותר או ממשיך הלאה למרות הקשיים" - לרגל אליפות ישראל באתלטיקה קלה, אתר SPORTWEB שם זרקור על יוחאי הלוי, שיאן ישראל ואלוף ישראל בקפיצה לרוחק.

תאריך: 05/07/11, מאת: SPORTWEB

יוחאי הלוי


שם חיבה / כינוי אישי:
 ג'וח

מאמן:
אלכס מרמן

אגודה:
מכבי תל-אביב

היסטוריה אישית:
"נולדתי בקיבוץ רמת-השופט באיזור "הרי מנשה" . בגיל 16 הצטרפתי לחוג אתלטיקה במועצה, לא היו לי ציפיות, אך בתחרויות הפתעתי את עצמי וגם את מאמני באותו הזמן, אליז ויסמן, כאשר זכיתי בכמה תחרויות איזוריות וגם באליפות הארצית. לאחר חשיבה משותפת החלטנו בעצה אחת עם אליז שאני צריך להתחיל להתאמן באופן יותר מקצועי וספציפי לתחום הקפיצות. וכך הגעתי למאמן הקפיצות הבכיר דודי קושניר שלקח אותי בגיל 18 תחת חסותו. קושניר קידם אותי בשלוש שנים מתוצאה של 6.84 ל 7.53 בקפיצה למרחק. לאחר מכן בגיל 21 חיפשתי שיטת אימון חדשה והתחלתי להתאמן עם מאמן חדש בשם אלכס מרמן שהביא אותי לתוצאה של 7.99 בקפיצה למרחק ו16.76 במשולשת ואיתו אני צועד כבר 7 שנים באימונים ובתחרויות" .

שיאים אישים:
קפיצה לרוחק:7.99 (15.5.10) תחרות בין אגודתית, הדר יוסף
קפיצה משולשת 16.76 אליפות אירופה ברצלונה


השגים בולטים:
2010-אליפות אירופה מקום 11 במשולשת ומקום 18 בקפיצה לרוחק ,אלוף ישראל בקפיצה משולשת, שבירת שיא ישראל בקפיצה לרוחק 7.99
2009-אלוף ישראל בקפיצה לרוחק ומשולשת
2008 –אלוף ישראל בקפיצה לרוחק ומשולשת
2006-אלוף ישראל בקפיצה לרוחק
2005 אלוף ישראל בקפיצה לרוחק

מסלול/מקום אימון אהוב בארץ:
מתאמן בהדר-יוסף איצטדיון האתלטיקה הלאומי של ישראל

תחרות אהובה בארץ ובעולם:
אין תחרות ספיציפית שאני אוהב להתחרות בה. אני רואה בכל תחרות את האפשרות להתקדם.

דעות שונות:
תמיד מדהים אותי לחשוב איך התחלתי את מקצוע האתלטיקה בצורה חובבנית ובלתי מחייבת.
אף פעם לא חשבתי שאעסוק בזה כל כך הרבה זמן ובכזאת אינטנסביות, ולאט לאט זה שאב אותי והיום אני כבר עוסק בזה מעל 10 שנים. אני רואה באתלטיקה מערכת שהיא מיקרו של החיים. האתלטיקה מלמדת אותך הרבה שיעורים לאורך הדרך. אתה מגלה שאחרי כל מטרה שהשגת מיד אחרייה ישנה עוד אחת .ישנן הרבה נקודות שבירה בהן אתה צריך להחליט האם אתה מוותר או ממשיך הלאה למרות הקשיים. אתה מבין שרוב הזמן צריך לעבוד קשה ולדעת להינות גם מזה, כי הרגעים המספקים והגשמת המטרות לא באים לפי הזמנה.
אני לא אשכח שכשהייתי אתלט בתחילת דרכי שאלתי את קופץ הגובה קוסטה מטוסביץ': "תגיד איך אתה מוכן לעבוד כל כך קשה בלי לדעת בעצם שהתוצאות יגיעו?", הוא צחק...
 

 

אתר עולם הריצה יעביר דיווחים חיים מהאליפות אבל את ההתרגשות, העידוד והאנרגיות באיצטדיון, ספק אם נצליח לתאר או להעביר במילים. אנו מזמינים את כל קהילת הרצים וחובבי הריצה והאתלטיקה להגיע לעודד את האתלטים המוכשרים ולדחוף אותם לשיאים חדשים.
 
 
 

 

 

  • צילום: דניאל קימחי

סגור