במסלול הפנימי - שני בלוך

| שתף |

הכרנו אותה בתור הרוכבת הישראלית שהגיעה לרמות הגבוהות בעולם, אך הפעם היא מתארחת במדור כמאמנת: "היופי בלתת זה שאתה מקבל בחזרה סיפוק אדיר שמישהו שבהתחלה לא היה מסוגל ללכת חצי שעה רצוף ואחרי תקופה של אימונים ועבודה קשה הוא יכול לרוץ 10 ק"מ". קבלו את שני בלוך...

תאריך: 28/10/13, מאת: SPORTWEB

שני בלוך

אגודה:
דרך הכושר לחיים

אתלטים שהתאמנו/מתאמנים תחת חסותי:
"המתאמנים שעובדים איתי הם אנשים רגילים שמחפשים גיוון ואהבה למשהו שנותן להם הצלחה אישית. לאו דווקא ספורטאים בכירים, אלא אנשי עסקים, נשים לפני/אחרי לידה, אנשים כבדי משקל, אנשים שהמון שנים לא עסקו בפעילות גופנית ורוצים לקבל את הכלים הנכונים להתחיל ולהתמיד".


בכירי האתלטים שהתאמנו תחת חסותי:
"טרם יצא לי לאמן אתלט מקצועי מאוד. מקווה שבעתיד כן יצא לי. הוא/היא ירוויחו מכך".


קצת עלי...

"בשנת 2004, לאחר קריירה כחברת הסגל האולימפי הישראלי, רוכבת מקצועית בנבחרת ישראל ברכיבת כביש ובקבוצת Michela Fanini (לוקה, איטליה) והשתתפות בתחרויות בינלאומיות, השתתפתי באליפות העולם האחרונה שלי באופני כביש וסיימתי במקום המכובד 39 אך לא מספיק כדי להתקבל לאולימפיאדת אתונה, החלטתי לחזור לארץ ולהתחיל את הקריירה השנייה שלי באימון גופני.
סיימתי תואר ראשון במכללת וינגייט ומשם המשכתי בעבודה עם אגודות שונות כגון מכבי הרצליה שחייה, שהייתי מאמנת הכושר של הנבחרת הבוגרת שלהם וקבוצת הטריאתלון של הרצליה ביחד עם המאמן דיויד קנטור. לאחר סיום הלימודים חברתי ליאיר קרני ב"דרך הכושר לחיים". אני מאוד אוהבת את סגנון העבודה שם. יש המון בלתת למישהו כלים להצלחה בחיים. כמובן היופי בלתת זה שאתה מקבל בחזרה סיפוק אדיר שמישהו שבהחתלה לא היה מסוגל ללכת חצי שעה רצוף ואחרי תקופה של אימונים ועבודה קשה הוא יכול לרוץ 10 ק"מ רצוף. במשך השנים הרחבתי השכלתי והסמכותי כמדריכת אופניים וכמאמנת טריאתלון".

שיאים בולטים של אתלטים שלי בכל מקצועות האתלטיקה/טריאתלון:
"המתאמנים שלי שוברים שיאים בכל יום. הם מגלים את עצמם ואת היכולות שלהם. השיאים אינם אבסולוטיים, אלא יחסיים ליכולת המתפתחת שלהם. זה כל הקסם בעיסוק הזה. יש לי מתאמנת שסיימה ב-2010 בפעם הראשונה טריאתלון אולימפי בקיסריה והמשיכה להשתתף באותה שנה בטריאתלון אולימפי נוסף באילת, בעיניי זה הישג מדהים בזכות עצמו".

שיאים אישיים:
• המכבייה ה-19 (2013) – מקום שני כללי (וראשון בקטגוריית גיל) בטריאתלון
• טריאתלון נשים (2013) – מקום שלישי כללי (וראשון בקטגוריית גיל)
• אליפות ישראל בטריאתלון (2012) – מקום שלישי כללי (וראשונה בקטגוריית גיל)
• אלופת ישראל בטריאתלון (2001, 2004, 2007, 2010)
• אלופת ישראל ב"חצי איש ברזל" (2008)
• אלופת ישראל באופני כביש (1999, 2003, 2006)
• אליפות אירופה, פולין (2000)
• אליפויות עולם Road Cycling World Championship (2001, בלגיה / 2004, קנדה)
• Giro D'Italia Femminile (2000, 2001, 2003).
• Tour de France Feminine (2002).
• אלופת ישראל (בתי ספר תיכוניים) בריצות שדה (1994, 1995, 1996)

מקום אימון מועדף לאימונים בארץ:

פארק הירקון, אזור גבעת המופעים "העולם הקטן שלי".

תחרות אהובה בארץ ובעולם:

"אין לי ממש תחרות אהובה, כי קשה מאוד לאהוב תחרות... אני יותר יכולה להגיד שהטור דה פראנס עבורי הייתה התחרות המאתגרת ביותר בקריירה שלי, המדהימה ביותר בנופים שלא ממש יכולתי לראות אלא יותר להריח ולהרגיש (דשא רטוב, קור של הרים גבוהים, גשם שיורד חזק וכואב) והמספקת ביותר מבחינת ההצלחה, שזה בסופו של דבר שם המשחק. אם הצלחת או נכשלת.

טיפים מנצחים למתאמנים:

"לאהוב לאמן, לנסות ולהרגיש איך המתאמן שלך חובה את האימון, לתת לו/ה סיפוק מכל אימון, לא משנה אם הושגה המטרה, כי העיקר זאת הבנייה הרחבה. לחשוב לטווח ארוך, לתכנן מטרות קטנות לטווח קצר ולהשיג אותן".

פרטים על הקבוצה – היכן מתאמנים, מה המיוחד בה, כמה זמן היא פועלת?

"אני מאמנת פרטנית בכל הענפים: אופניים, ריצה ושחייה. קבוצות עבודה שמחפשות מאמנת לקדם אותן בכושר ובהישגים אישיים".

על השילוב בין העיסוק בספורט לבין האימון והמשפחה:

"אני מתאמנת תמיד ומתי שמתאפשר לי. אני משלבת בהצלחה אימהות וקריירה ומוצאת זמן לעצמי (כמובן גם בגיבוי של בן זוגי). אני חולת אופניים ורוב היום שלי אני מתניידת איתם. משתדלת לרוץ ריצות קלות של שעה כשלוש פעמים בשבוע ושוחה בין פעם לפעמיים בשבוע".

מסר לאומה:

"אני חושבת שהספורט העממי תפס תאוצה מדהימה. כל כך כיף לרכוב בשבילי האופניים שיותר ויותר מהם אנו פוגשים בערים. תמיד צריך להיות פעיל לא משנה לאיזו מטרה. המחשבה על כושר גופני עושה לנו טוב ואני בהחלט חושבת שהחיים העמוסים, הקשים והטורדניים שאנו חיים בבית, בעבודה, במשפחה וכו' מחייבים איזון נגדי. כשאתה יוצא לבד או עם עוד מישהו ופשוט פורק מעצמך מתח ומפעיל את הגוף ומודה לו על שמשרת אותך, אתה הופך להיות אדם יותר רגוע ונעים והגוף שלך מודה לך בחזרה".

 

 

  • שני בלוך

סגור