אליפות ישראל במירוצי שדה 2012 - המנצחים

| שתף |

ימר גטהון ומארי אליאס זכו בפעם הראשונה בקריירה שלהם בתואר הבוגרים היוקרתי של מרוצי שדה. גטהון עשה זאת פעם רביעית ברציפות בשלוש קטגוריות גיל. נרי גטריידה זכתה בתואר הרביעי ברציפות

תאריך: 24/02/12, מאת: אורן בוקשטיין

מאות רצים מגילאי 11 ומעלה השתתפו היום באליפות ישראל ותל-אביב במרוצי שדה שהתקיימה בפארק גני יהושע. במקצה המרכזי לבוגרים התפתחה תחרות מצוינת כשדבוקה קטנה של שישה רצים הובילו את הריצה עד מחציתה. בסיבוב השלישי, זוהר זימרו מאתלטי אורן השרון שהיה בין המובילים נפגע באחד הסיבובים מעמוד, והמכה היבשה גרמה לו לפרוש מהתחרות. בהיעדרו המשיכו להיאבק על תואר חבריו לאגודה, גירמה אמרה ואדיסו נגה, יחד עם רצי מכבי ת"א, יימר גטהון ואינדלאו טקלה, ואגזה גואדה מעמק חפר. גטהון שזכה בשלוש השנים האחרונות בתואר (2010/1 בקטגוריית הנוער ו-2009 בקדטים) היה הראשון לצחות את קו הגמר בזמן של 33:12 ד'. ביישורת האחרונה אמרה הוביל על טקלה, אבל האחרון, בסיומת מצוינת עקף את אמרה, סיים שני בזמן של 33:16 והקדים במאיות בודדות את אמרה ששיחזר את המקום השלישי שלו מהשנה שעברה. עבור טקלה, תואר הסגנות מהווה שידרוג למקום החמישי בו סיים אשתקד. נגה סיים רביעי עם 33:45 ד' וגואדה חמישי עם 33:55 ד'.

בריצת הנשים חזר על עצמו התסריט מהשנה שעברה כשקורלימה צ'מטאיי לורנה מאתלטי אורן השרון פתחה פער משמעותי מיתר הרצות כבר מהתחלה, אולם העובדה שהיא אינה אזרחית ישראלית, לא מאפשרת לה להתחרות על התואר הישראלי. חברתה לאגודה, מארי אליאס שרצה מרבית הריצה לבדה כמובילה בין הישראליות, הרגישה בעורפה לקראת הסיום את רוני גדיש מהפועל חולון. לורנה אמנם חצתה ראשונה את קו הגמר בזמן של 18:26 ד', אולם אליאס שסיימה ראשונה בין הישראליות עם תוצאה של 19:47 ד', זכתה בתואר. גדיש סיימה שנייה עם 19:50 ד', 14 שנ' לפני אזאוונאט טקה ממכבי ת"א שזכתה בארד, כפי שעשתה גם בשנה שעברה. מנטאמר ביקאיה מאתלטי אורן השרון סיימה חמישית כללי ורביעית בין הישראליות עם 20:09 ד', ושירה מנגן ממכבי ראשל"צ שישית עם 20:22 ד'.

בקטגוריית הנוער (עד גיל 19) דמקה טשאלה מאורן השרון שסיים רביעי בקטגוריה זו בשנה שעברה, ניצח השנה בזמן של 28:10 ד' ובהפרש ניכר של 1:01 ד' את עומר אלמוג ממכבי ת"א. אלמוג שניצח שנה שעברה בקטגוריית הקדטים וניסה, בדומה לגטהון, לזכות בתואר רביעי רצוף בשלוש קטגוריות גיל, הסתפק הפעם בסגנות. יוני טקלה שסיים חמישי בשנה שעברה, שידרג את עצמו וטיפס לדוכן המדליות עם 29:51 ד'.
רותם להב מראשל"צ ניצחה בנערות (עד גיל 19) בזמן של 21:59 דק' ובפער של 1:49 ד' מאליסה קוז'ושנר ממכבי ת"א שסיימה שנייה, אחרי שבשנה שעברה סיימה רק במקום הרביעי בקטגוריית הקדטיות – בהחלט שיפור משמעותי. עומר בן אור מראשל"צ סיימה שלישית עם 28:47 ד'.

בקטגוריית הקדטים והקדטיות התחרות הייתה לא רק על התואר הישראלי, אלא גם על הזכות לייצג את ישראל בתחרות ה-ISF הבינלאומית שתתקיים בחודש הבא במלטה. העובדה שאלמוג שזכה בשנה שעברה, עלה קטגוריית גיל, ואספה ישעמבל שלא השתתף השנה, איפשרה לשלישיית מקומות 5-3 מ-2011 לעלות לפודיום השנה, אם כי לא באותו סדר מקומות כמו אשתקד. אקוייה דרסך מאורן השרון שזכה ב-2011 בארד, שידרג את צבע המדליה לזהב השנה אחרי שחצה ראשון את קו הגמר בזמן של 12:17 ד'. בני אלהין קטלה שסיים חמישי ב-2011, זכה השנה במדליית הכסף עם 12:32, והקדים ב-16 שנ' את מאמוש מיטיקו שסיים רביעי ב-2011.

אל שלושת הבנים תצטרפנה במסע למלטה נרי גטריידה ממכבי חיפה, אדוה כהן מהסוללים ירושלים ומרינה מאירקוביץ' מחיפה. גטריידה, בדומה לגטהון, זכתה בתואר הרביעי שלה ברציפות אחרי שבשנה שעברה ניצחה באותה קטגוריית גיל, ואילו בשנתיים שקדמו לה, זכתה פעמיים בילדות עד גילאי 15. למרות עליונותה, לגטריידה הייתה תחרות קשה מאוד מצדה של כהן. השתיים רצו צמודות עד למטרים האחרונים בהן הצליחה גטריידה לנצח בזמן של 9:21 ד' כשהיא מקדימה את כהן ב-5 עשיריות השנייה. מאירקוביץ' שזכתה בשנה שעברה במדליית הכסף לגילאי 15, יכולה לרשום לעצמה הישג יפה עם מקום שלישי בקטגוריית הגיל הגבוהה והקשה יותר עם תוצאה של 9:49 ד'. אל ששת הרצים הללו שייצגו, כאמור, את ישראל במלטה, יצטרפו ששה נוספים שייבחרו ע"י הוועדה המקצועית באיגוד האתלטיקה.
קטגוריה נוספת הראויה לציון מיוחד הייתה ריצת הבנות לגילאי 15, בה נגיסט ביטאו, אלופת 2011, הייתה מועמדת בכירה לניצחון. האתלטית שמתאמנת אצל זבדיה וודג' ברצי נס-ציונה הובילה ברוב הריצה, אולם נועם רייך, ספורטאית כישרונית במיוחד מאתלטי מיזונו נתניה, עקפה אותה מאות מטרים לסיום וניצחה.

יתר התוצאות:
בנים

 

 

 

גילאי 15

 

גילאי 13

 

גילאי 11

 

זהב

רועי אלוס (איילות)

8:20

אורי בלנק (חיפה)

6:40

אולה קסונגור (רמה"ש)

4:01

כסף

יואב גרניט (חיפה)

8:21

חאתם חמדאן (נצרת)

6:42

גנט דסטה (אורן השרון)

4:09

ארד

איתי וייס (ב"ש)

8:44

ליאור וולפוב (חולון)

6:48

רן ארד (מכבי ת"א)

4:10

 

בנות

 

 

 

גילאי 15

 

גילאי 13

 

גילאי 11

 

זהב

נועם רייך (נתניה)

6:43

סיון אורבך (חיפה)

3:53

מוריה קרן (אשקלון)

4:28

כסף

נגיסט ביטאו (נס-ציונה)

6:56

כליל לנגר (חיפה)

4:04

סג'א חוסיני (נצרת)

4:39

ארד

מרח יונס (נצרת)

7:07

יובל סבה (חולון)

4:07

לירי רוה (הרצים)

4:42

 


 

  • צילום: דניאל קמחי

  • יחצ איגוד האתלטיקה

סגור