אליפות ישראל לנוער וקדטים - היום הראשון

| שתף |

אתמול בשעות אחר-הצהריים נפתחה אליפות ישראל לנוער וקדטים. בין התוצאות הבולטות של היום הראשון היו מאור סגד שהבטיח את מקומו באליפות אירופה באסטוניה.

תאריך: 14/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה, אורן בוקשטיין

בריצת 110 מ' משוכות ניצח מאור סגד (מכבי בני הנגב) בזמן של 14.76 שנ' ובכך השיג את הקריטריון להשתתפות באליפות אירופה לנוער שתתקיים באסטוניה בחודש הבא. סגד שיפר את שיאו האישי ב-26 מאיות. שני סיים חי כהן (הפועל חולון) בזמן של 15.31 שנ' ושיפור של 49 מאיות של לשיאו. שלישי סיים אף הוא ממכבי בני הנגב, ערן גרמן בזמן של 15.38 שנ'.

בריצת 400 מ' קבע יורי ביכמן (רשל"צ) תוצאה יפה של 49.35 שנ'. שני סיים איתי שמיר (ירושלים) עם 49.78 שנ'. בין הנערות היה קרב צמוד שבסופו ניצחה אנסטסיה קירילוב (מכבי בני הנגב) עם 58.09 שנ' ובמקום השני דריה לוקשין (חיפה) קבעה 1:00.40 דק'.

עם רוח של 1.3- מ'/שנ' היה קשה לצפות לתוצאות מהירות בריצות הספרינט. בריצת 100 מ' ניצח עומרי הרוש (אתלטי אורן השרון) בזמן של 10.95 שנ' מכובד בהתאם לתנאים. מאור סגד סיים שני עם 11.14 שנ'. בקטגוריית הנערים ניצח דיירי נתנאל (מערב ראשל"צ) בזמן של 11.46 לפני גיגי פפולשאלי ממכבי ראשל"צ שקבע 11.47 שנ'. בין הנערות זכתה באליפות דיקלה גולדנטל (מכבי ת"א) שקבעה 12.69 שנ'. בגמר הקדטיות, כ- 30 מ' אחרי הזינוק נועה לוי מתחה שריר ברגלה, פרשה מהתחרות והותירה לאלינה דרוזדוב את המסלול לניצחון עם 13.18 שנ'.

בקפיצה משולשת קבע תום יעקובוב (מכבי חיפה) 14.04 מ' והוכתר לאלוף ישראל לנוער.בין הקדטים, אבירם שוורצברד (מכבי ת"א) שיפר את שיאו בקפיצה משולשת ב-21 ס"מ כשניתר לזכייה בתואר עם 13.80 מ'. 

ימר גטהון (מכבי ת"א) ניצח וזכה בתואר בריצת 1500 מ' בזמן של 3:59.21 דק'. בין הנערות בריצה זו הוכתרה דנה לוין (מיזונו, אתלטי אורן השרון) שקבעה 4:57.76 דק'.

במקצועות הזריקה נרשמו מספר תוצאות מרשימות. ענבל כהן (מערב ראשל"צ) ניצחה בהדיפת כדור ברזל לקדטיות עם תוצאה איכותית לגילאים הללו, 13.21 מ'. בקרב הבנים הקדטים פאבל בלוב (עירוני ירושלים) ניצח בהדיפת כדור ברזל עם 16.64 מ'. חברו לאגודה, גליאדו איגנסיו זכה בפטיש עם 51.93 מ'. 

רשימת אלופי ואלופות ישראל בסיכום היום הראשון לאליפות:

נוער
יידוי פטיש – אדיר יהב (אתלטי אורן השרון) 51.26 מ'.
הדיפת כדור ברזל – אבי ברקת (הפועל חולון) 14.72 מ'.

נערות
100 משוכות – טל בן ארצי (מכבי חיפה) 15.48 שנ'.
יידוי פטיש – ילנה מוצ'קייב (בני הנגב ב"ש) 30.59 מ'.
קפיצה במוט – 1. אלינור מדלסי (מערב ראשל"צ) 3.00, 2. נעמה ברנשטיין (ע.ל.ה רעננה) 3.00
קפיצה משולשת – 1. ג'וי קננגיסר (מערב ראשל"צ) 11.10 מ', 2. גומ'אן ג'ובראן (אחי נצרת) 10.71 מ'.
הדיפת כדור ברזל – ילנה גילימוביץ' (מכבי ת"א) 9.61 מ'.
1500 – דנה לוין (אתלטי אורן השרון) 4:57.76 דק'.

קדטים
400 – נאור רוזנס (הפועל חולון) 52.85 שנ'.
1500 – עומר אלמוג (מכבי ת"א) 4:07.12 דק'.

קדטיות
100 משוכות – נועה לוי (מכבי ראשל"צ) 15.42 שנ'.
400 – 1. אלכסנדרה לוקשין 59.33 שנ', 2. מלכה חמידולין 1:03.95 דק'.
1500 – דנה וייסמן (אחי נצרת) 5:06.19 דק'.
יידוי פטיש – אירינה איליאשנקו (בני הנגב ב"ש) 26.52 מ'.
קפיצה משולשת – סוניה דרסבלידזה (בני הנגב ב"ש) 10.10 מ'.
 

סגור