גביע אירופה לאומות - סיכום היום הראשון

| שתף |

בסיום יום התחרויות הראשון בגביע אירופה לאומות באיסלנד, ישראל סיימה מובילה עם 254 נק'. במקום השני נמצאת מולדובה עם 251 נק' וקפריסין במקום השלישי עם 234 נק'

תאריך: 19/06/11, מאת: אורן בוקשטיין

השאיפה של המשלחת הישראלית התממשה אתמול באיסלנד, רייקיאוויק, כאשר בתום היום הראשון ישראל דורגה במקום הראשון בתחרות. ארבע מדליות זהב השיגה המשלחת. את הזהב הראשון קטפה קופצת המוט ג'יליאן שוורץ שנכנסה לתחרות רק אחרי שכל יריבותיה פסלו, האחרונה שבהן, ג'ינה רולנד מלוקסמבורג שסיימה שנייה קבעה 3.75 מ'. שוורץ נכנסה ב-3.90, עברה בקלות והבטיחה את ניצחונה. 4.10 היא עברה בניסיון השני, אבל לא הצליחה לעבור 4.30.

שלוש מדליות הזהב הנוספות הגיעו מדמיטרי קרויטר בקפיצה לגובה עם 2.18 מ'. אלוף ישראל ב-10,000 מ', מוגס טסמה ניצח בריצת 5000 מ' עם 14:05.55 דק', ורביעיית השליחות שכללה את אולגה ואירינה לנסקי, רותם בטאט וריטה פוגרלוב ניצחה בזמן של 46.37 שנ'.

את הדרמה עד כה סיפקה אולגה דוגדקו-ברונשטיין. האתלטית הוותיקה נאלצה להתמודד עם סיוט ששמו אבידת דרכון, אחרי שזה נגנב יחד עם תיקה האישי בשדה התעופה בדיסלדורף, גרמניה אחרי נחיתת המשלחת. בשל חשיבותו של הדרכון שבלעדיו לא ניתן להשתתף בתחרות, דוגדקו נאלצה לנסוע לברלין להסדרת עניין הדרכון, משם לנסוע לפרנקפורט על מנת לעלות לטיסה לאיסלנד, ואחרי שחברה שוב למשלחת ב-01:00 הלילה עם יומיים נטולי שינה, היא זכתה במדליית הכסף ב-400 משוכות עם תוצאת השנה שלה – 1:00.97 דק'.

לפני שהייתה שותפה לזכייה המשותפת עם אמה ושתי חברותיה לשליחות, אולגה לנסקי זכתה בכסף ב-100 מ' אחרי שקבעה 11.96 ברוח גבית לא תקנית של 2.1+. מדליית כסף נוספת הגיעה בריצה המקבילה לגברים כשדמיטרי גלושצ'נקו קבע 10.48 שנ', אולם גם תוצאה זו הושגה ברוח גבית לא תקנית של 3.7+. נבחרת השליחים שכללה את את אסף מלכה, מיקי בר-יהושע, אמיר דאי וגלושצ'נקו זכתה בכסף עם 40.94 שנ'.

ימר גטהון קבע שיא אישי מצוין בריצת 1500 מ' כשנתן סיומת מצוינת ועקף ממש על קו הסיום את אנאר יוסיפוב מאזרבייג'אן כדי לזכות בארד. גטהון עצר את השעון על 3:51.18 דק' ושיפר את שיאו האישי ב-2.21 שנ'. זורקת הדיסקוס אנסטסיה מוצ'קייב זכתה אף היא בארד עם תוצאה של 47.31 מ'.

תוצאות בולטות נוספות של הישראלים ביום הראשון שייכות למיגל אטיאס שסיימה במקום החמישי ב-3000 מכשולים עם 10:49.88, שיפור של 2.13 שנ' לשיאה האישי. אלי גולדפרב סיימה רביעית ב-800 מ' עם זמן של 2:13.49 דק', שיפור של 3.18 שנ' לשיאה האישי.

תוצאות נוספות של הישראלים ביום הראשון:

יידוי פטיש גברים – ויקטור זגינאיקו 57.44 (מקום 7)
קפיצה משולשת נשים – דניאל פרנקל 12.24 (מקום 4)
הטלת כידון נשים – דורית נאור 41.34 (מקום 6)
400 משוכות גברים – איליה אליגולשווילי 53.57 (מקום 5)
הדיפת כדור ברזל גברים – איתמר לוי 14.53 (מקום 9)
400 נשים – שני לנדן 57.67 (מקום 5)
400 גברים – גרמן פלורנץ 49.53 (מקום 8)
קפיצה לרוחק גברים – יוחאי הלוי 7.32 (מקום 7)
3000 נשים – מאור טיורי 9:59.05 (מקום 5)

דירוג הנבחרות הכללי בתום היום הראשון: (דרג ג')

1. ישראל 254 נק'

2. מולדובה  251 נק'

3. קפריסין עם 234 נק'

4. אזרבייג'אן 219 נק'

5. איסלנד 215 נק'. 
 

סגור