גראנד פרי תל-אביב - ריצות איכותיות

| שתף |

מקצועות הריצה היו האיכותיות בתחרות הגראנד פרי של תל-אביב, בה חולקה מילגת קרן משה גנוט ז"ל לאולגה לנסקי, האשה המהירה בישראל כיום

תאריך: 05/07/12, מאת: אורן בוקשטיין

אולגה לנסקי ממכבי ראשל"צ קיבלה אתמול (רביעי) במסגרת תחרות גראנד פרי ת"א את מילגת קרן משה גנוט ז"ל מידיה של ניצה גנוט, אלמנתו של משה ז"ל וברוך שפירא, נציג הנהלת איגוד האתלטיקה. לנסקי ששיפרה השנה את שיאיה בכל מקצועות הריצה הקצרים בהם השתתפה (80, 100 ו-200 מ'), קבעה מיד אחרי קבלת הפרס 11.94 בריצה ל-100 מ' בה ניצחה יריבת האימונים וחברתה האוקראינית מריה שמידובה בתוצאה 11.82.

המקצוע המקביל לגברים כלל שלושה מקצי חצי גמר, מהם עלו שני המנצחים מכל מקצה ושני המפסידים המהירים לגמר בו ניצח אסף מלכה מאס. רמה"ש בתוצאה 10.73 שנ', כשהוא מקדים במאית את אמיר דאי מחולון. צבי בלון וראובן מג'ולה ממכבי ת"א סיימו במקומות 4-3 בתוצאות 10.83 ו-10.85 בהתאמה. בלון ניצח גם את הריצה במרחק הכפול עם 21.67. דאי שסיים שני ב-22.11 שיפר את שיאו האישי, כשהוא מקדים ב-4 מאיות את מיקי בר-יהושע ממכבי ת"א. גם אביב דיין מחולון שסיים רביעי ב-22.22 שיפר את שיאו.

ריצת ה-800 מ' לגברים התפתחה למצוינת כאשר גילברט קיפסאנג רוטיץ' ופביאן קיבט קמבוי הקנייתים משכו את הישראלים. מוקט פטנה מאורן השרון ויימר גטהון ממכבי ת"א עקפו לקראת ה-300 מ' האחרונים את קמבוי ורצו אחרי רוטיץ' בריצת כתף אל כתף הכל כך מוכרת שלהם בתחרויות האחרונות. אחרי ה-1:51.01 ד' של רוטיץ', פטנה שסיים שני עם 1:51.17, הקדים ב-3 מאיות בלבד את גטהון.

איתמר לוי מבני הנגב ב"ש קבע 17.09 מ' בתחרות הדיפת הכדור ברזל.

בריצה ל-3000 מ' התפתח קרב מעניין בין אסרט ממו מהסוללים ירושלים לגירמה אמרה מאתלטי אורן השרון. לקראת הסיום אסרט פתח פער מאמרה לניצחון בתוצאה 8:26.70 והקדים ב-2.71 שנ' את יריבו מהשרון.

עמית כהן מחולון ניצח בריצה ל-400 מ' בתוצאה 49.65. בצלאל מזרחי ממכבי ת"א שסיים שני ירד אף הוא מגבול ה-50 כשקבע 49.99. חולוני נוסף שניצח היום הוא חי כהן שקבע 54.98 שנ' בריצה ל-400 מ' משוכות, והקדים את חברו לאגודה בן יעקובי שקבע 56.57.
בתחרות הקפיצה לגובה לנשים ניצחה מעין פורמן בתוצאה 1.80 מ'. ליה גוטניק מחולון שסיימה שנייה עם 1.71, הייתה קרובה לשיפור שיאה האישי, אולם פסלה ב-1.74. גם דניאל פרנקל התקרבה למעבר מעל 1.70 לראשונה מאז פציעתה, אולם פסלה ב-1.71.

יתר המנצחים/ות

גברים:

גובה: יוראי שאול (אתלטי אורן השרון) 1.88
מוט: אודי קרני (מכבי ת"א) 4.75
משולשת: דניאל בוטייל (מכבי ת"א) 14.87
יידוי פטיש: ויקטור זגינאיקו (מכבי ת"א) 61.03 מ'
כידון: עשהאל ארד (בני הנגב ב"ש) 54.71

נשים:

800: 1. שני לנדן (רמה"ש) 2:13.10, 2. לורנה צ'מטאי (אורן השרון) 2:15.73, 3. אזאוונט טקה (מכבי ת"א) 2:16.76.
קפיצה משולשת: ניבה זיו (מכבי ראשל"צ) 12.07
יידוי פטיש: יבגניה זבולוטני (מכבי ת"א) 57.60
כדור ברזל: ענבל כהן (מכבי ראשל"צ) 11.49
כידון: ענבר יעקובי (מכבי ת"א) 30.99 ‏

 

 

  • אולגה לנסקי, המהירה בישראל

    צילום: דניאל קימחי

סגור