דמקה טשאלה ולונה צ'מטאי אלופי ישראל במרוצי שדה

| שתף |

דמקה טשאלה ולונה צ'מטאי זכו באליפות ישראל במרוצי שדה וזכו בתואר השני שלהם העונה אחרי הזכייה באליפות ישראל ב-15 ק"מ. כמות שיא של משתתפים נרשמה באליפות

תאריך: 19/02/17, מאת: SPORTWEB

אליפות ישראל ה-56 במרוצי שדה התקיימה ביום שישי האחרון בפארק גני יהושע בהשתתפותם של 1546 רצים ורצות מגילאי 10 ועד גילאי הותיקים. המשתתף המבוגר ביותר היה דניאל מורגנשטרן בן ה-75, ואילו המשתתפת הצעירה ביותר הייתה עמית מלכא בת ה-3 שהשתתפה במקצה ריצת משפחה 'אתנה', בה הורים וילדות רצו מקצה של 1 ק"מ.

מזג אוויר קריר וקלאסי לריצת שדה אירופית, שכללה גם משטח ריצה מלא בוץ ושלוליות קדמו את פניהם של המשתתפים. הראשונים לזנק באליפות היו הבוגרים, הבוגרים, הותיקים והותיקות. שחר שגיב מאיילות פתח בקצב מהיר מאוד, אולם ההובלה שלו לא החזיקה מעמד זמן רב, ודמקה טשאלה מהפועל אורן השרון נטל אותה די מהר, כאשר ג'מאל עבד אל מג'יד מהסמטה דרום ת"א וימר גטהון ממכבי ת"א שמרו על פער סביר ממנו לחלוטין. בקילומטר השביעי הם הדביקו את טשאלה והשלושה נותרו צמודים עד קו הגמר. בישורת האחרונה התנהל מיני-ספרינט בין השלושה וידו של טשאלה הייתה על העליונה. הוא חצה את קו הגמר (אחרי 10,260 מ') ב-32:08 ד' – זמן זהה לזה שקבע עבד אל מג'יד שסיים שני, ושנייה בודדה לפני גטהון שזכה בארד.

במקצה הנשים הריצה נשלטה באופן מוחלט ע"י לונה צ'מטאי קורלימה ממכבי תל-אביב. רצת המרתון האולימפית שקבעה לאחרונה שני שיאי ישראל – ב-15 ק"מ ובחצי מרתון – שעטה לעבר קו הגמר וקבעה 36:13 ד'. בדומה לטשאלה, גם צ'מטאי קורלימה זכתה בתואר הלאומי השני שלה ברציפות (מתוך שניים) בשנת 2017, והשניים הם אלופי ישראל היחידים עד כה במקצועות בהם התקיימה אליפות ישראל השנה – 15 ק"מ וריצת שדה. ריקי סלם מא.ס. רמה"ש סיימה שנייה ב-39:39 ד', ואילו מנטאמר ביקאיה מהסמטה דרום ת"א זכתה בארד בתוצאה 39:55 ד'.

בתחרות הנערים שרצו 8410 מ', זכה, בהפרש ניכר, אשטו וורקו מהסמטה דרום תל-אביב בתוצאה 27:06 ד'. אחריו היה זה תחלואיני מלקה מהפועל עמק חפר שסיים שני ב-27:37 ד', וגטו אדמסו מהסמטה סיים שלישי ב-28:44 ד'. אורי בלנק ממכבי חיפה, שסיים רביעי ב-29:31 ד', זכה בארד בגלל שמלקה אינו בעל אזרחות ישראלית עדיין. בין הנערות שרצו 6400 מ' הפודיום נצבע איליה בר-זאב, אשר חניכותיו סיימו ראשונה ושנייה. ליאור קרמר מהפועל אורן השרון ניצחה בתוצאה 26:36 ד', תוך שהיא מקדימה בשנייה את חברתה הטובה שקד ליבוביץ' ממכבי ת"א. דינה מאיה קאווה מלידר ירושלים זכתה בארד עם 27:51 ד'.

בקטגוריית הקדטים, הן בקרב הבנים והן בקרב הבנות, המועמדים לניצחון היו די ברורים, ואכן לא נפלו הפתעות במקצה זה. זמנו מוצ'ה ממכבי הישגים ראשל"צ זכה בזהב אחרי שעבר את 4390 המטרים ב-14:22 ד'. דניאל אמביה ממכבי ת"א סיים שני ב-14:44 ד', אחרי שהוא הקדים ב-3 ש' את אסף הררי מהפועל עמק חפר. בין הבנות שרצו 3120 מ' הייתה סיון אורבך, שיאנית ישראל הטרייה לקדטיות ב-1000 מ', שקבעה 11:28 ד'. בריטני שאפל מהפועל חולון סיימה שנייה ב-12:19 ד', ואילו הגר כהן כליף סיימה שלישית ב-12:43 ד'.

במהלך האליפות נערך טקס מיוחד לשני אתלטי עבר גדולים. נילי אברמסקי נחשבת לאחת האתלטיות הגדולות של מדינת ישראל. באמתחתה 59 זכיות בתארים לאומיים (קטגוריה בה היא אלופת האלופים), מהם 11 במרוצי שדה (בקטגוריה זו היא שנייה רק להיילה סטאין שזכה בתואר הלאומי 12 פעמים). היא עדיין שיאנית ישראל בריצות ל-2000 מ', 3000 מ', 10,000 מ' ו-10 ק"מ, והיא ייצגה את ישראל כשגרירה עטורת כבוד ברחבי העולם בתחרויות השונות. יובל וישניצר נחשב לאחד מגדולי הרצים הישראלים למרחקים בינוניים וארוכים. שיאו הלאומי ב-5000 מ' החזיק 35 שנה, ובין 19 תאריו הלאומיים במהלך הקריירה, שבעה נרשמו באליפות ישראל במרוצי שדה.

במישור העממי התקיים מקצה ריצת משפחות 'אתנה' אותו הובילה 'השורדת' והרקדנית אנה ארונוב, ובין היתר השתתפו בו אלוף אירופה, סגן אלוף העולם לשעבר ושיאן ישראל בקפיצה במוט אלכס אברבוך ובתו, שיאניות ישראל ב-3000 מ' מכשולים וביידוי פטיש, אירינה ויינגרטן ויבגניה זבולוטני בהתאמה, עם בנותיהן, והמאמן מולי מלכא שהשתתף עם בתו עמית בת ה-3 שהייתה צעירת המשתתפות באליפות היום.

3 הראשונים בכל יתר הקטגוריות
ותיקים 39-35 (10,260 מ')
1. גזהיי אנדלקאו (עירוני עפולה) 37:29 ד', 2. יהונתן גבעוני (הסמטה דר' ת"א) 37:42 ד', 3. מארק מאייר 39:18 ד'.
ותיקים 44-40 (10,260 מ')
1. דסטאו סוונך (רצי נס-ציונה) 35:35 ד', 2. אורן זיני (רצי רמה"ש) 38:18 ד', 3. עמית קרני 40:25 ד'.
ותיקים 49-45 (10,260 מ')
1. מיכאל מיילר 39:21 ד', 2. גיל יעיש (מכבי הישגים ראשל"צ) 39:47 ד', 3. רפאל גרטי 43:51 ד'.
ותיקים 54-50 (10,260 מ')
1. עידו אורן (איילות) 48:12 ד', 2. מאיר עמר (ליגת רצים בעבודה) 49:56 ד', 3. ירון ניר 50:39 ד'.
ותיקים 59-55 (10,260 מ')
1. רפאל הלחמי (מכבי חיפה) 44:05 ד', 2. קובי גולן (ליגת רצים בעבודה) 50:05 ד', 3. נפתלי זיל-בר (ליגה) 55:30 ד'.
ותיקים 60+ (10,260 מ')
1. חיים נבו (איילות) 53:46 ד', 2. גבי לוטבק (ליגה) 56:36 ד', 3. חיים קץ 1:05:35 שע'.
ותיקות 44-35 (10,260 מ')
1. שי-לי ויגנפלד (איילות) 41:53 ד', 2. נירה קיפניס (ליגה) 50:47 ד', 3. אורנה לוגשי 51:51 ד'.
ותיקות 45+ (10,260 מ')
1. שרי גבאי פינדק (איילות) 48:12 ד', 2. שלומית רון-אנגלר (ליגה) 59:50 ד', 3. איילת בן חור פיק (ליגה) 1:12:45 שע'.
ילדים 15 (2380 מ')
1. אדיסו גואדיה (הסמטה) 7:38 ד', 2. דגסו אזז (הפועל עמק חפר) 7:51 ד', 3. אנדשאו לאקו (הישגים ראשל"צ) 7:56 ד'.
ילדות 15 (1850 מ')
1. נעה יעיש (הישגים ראשל"צ) 6:51 ד', 2. סברינה קלנדרוב (בי"ס אורט יד סינגל ובסקי) 6:52 ד', 3. שירה דגן (מכבי ת"א) 6:55 ד'.
ילדים 13 (1850 מ')
1. גור כהן זאדה (הישגים ראשל"צ) 6:39 ד', 2. עמית השס (הישגים ראשל"צ) 6:45 ד', 3. בארי הלר (לידר ירושלים) 6:48 ד'.
ילדות 13 (1110 מ')
1. רומי הדרי (הישגים ראשל"צ) 4:02 ד', 2. נעמי דרורי (אורן השרון) 4:11 ד', 3. דבורה גבריצאדוק (הסמטה) 4:20 ד'.
ילדים 11 (1110 מ')
1. לאקה מולה (אתלטי הנגב) 4:08 ד', 2. נהוראי טלה (אתלטי הנגב) 4:11 ד', 3. רועי גפן (הפועל עמק חפר) 4:16 ד'.
ילדות 11 (1110 מ')
1. נובל לויטין 4:38 ד', 2. אנגודאי צופיה אשטיה (הסמטה) 4:39 ד', 3. רותם משולם (אורן השרון) 4:40 ד'.

 

  • צילום: טיבור יגר

סגור