המשלחת הישראלית באליפות אירופה לאומות

| שתף |

משלחת מכובדת של 43 ספורטאים תצא היום לאיסלנד לייצג את ישראל באליפות אירופה לאומות במטרה לעלות שלב ולחזור לדרג השלישי

תאריך: 16/06/11, מאת: אורן בוקשטיין

אליפות אירופה לאומות תתקיים בארבעה מוקדים: תחרות ליגת העל בשטוקהולם, הליגה הראשונה בתורכיה, הליגה השנייה בסרבייה והתחרות אליה הוסעת המשלחת הישראלית - הליגה השלישית באיסלנד. בתחרות תשתתפנה 15 נבחרות גברים ונשים (כולל ישראל), חלקן בעלות אתלטים ואתלטיות בכירים, עובדה שתקשה על משימת העלייה, ולמעשה החזרה לדרג ב', אולם ודאי לא תהפוך אותה לבלתי אפשרית. אחרי שב-2009 הנבחרת סיימה ראשונה מבין 13 הנבחרות שהשתתפו ועלתה לדרג ב', בשנה שעברה המקום השמיני החזיר אותנו לדרג הנמוך.

חברי המשלחת הבולטים

מיקי בר-יהושע זכה עד כה ב-6 מדליות במפעל (1-5-0) וזו תהיה הופעתו ה-12 במפעל זה. זורק הדיסקוס ליאור פרץ 11 הופעות, ומייד אחריו קופץ הרוחק והמשולשת יוחאי הלוי שיעלה השנה בהופעה העשירית שלו וינסה להגדיל את כמות המדליות בה זכה עד כה, 7 (4-3-0), להשתוות או לעקוף את האתלט אותו הוא החליף במפעל, רוגל נחום שזכה ב-8 מדליות (1-5-2).
בין הנשים אולגה דוגדקו-ברונשטיין מובילה בגדול במספר הופעותיה אחרי שרשמה 16 השתתפויות במקצועות 400 מ', 400 משוכות וקפיצה במוט (סה"כ 15 מדליות). ייתכן ומדובר בכמות הופעות שאין לה תקדים ביבשת כולה. השנה אולגה תשתתף ב-400 משוכות ותהיה חלק מרביעיית השליחות 4X400 מ'. הספורטאית המבוגרת של הנבחרת ואולי של התחרות בכלל, אירינה לנסקי שחגגה השבוע 40, תשתתף במפעל בפעם ה-12 שלה וברשימת זוכות המדליות היא מספר 1 עם 20 מדליות (5-8-7). השנה תהיה זו הפעם הרביעית שהאם ובתה אולגה נוסעות יחד לייצג את ישראל בתחרות, תופעה ללא אח ורע.
מטילת הכידון דורית נאור השתתפה כבר ב-11 מהדורות של המפעל וכמוה ישנן מספר אתלטיות נוספות במשלחת בעלות ניסיון מפעלי לא מבוטל. האצנית ריטה פוגרלוב עם 7 הופעות (בהן זכתה ב-6 מדליות, 2-2-2), רצת ה-400 ליאת ענו תרשום הופעה שביעית, כמו יודת הפטיש יבגניה זבולוטני וקופצת המשולשת ניבה זיו. ענת מורד שתשתתף ברביעיית השליחות 4X400 תרשום הופעה שישית כמו אלופת ישראל בקפיצה לרוחק רותם בטאט אשר זכתה כבר במפעל ב-5 מדליות (1-3-1).

הקושי שצפוי למשלחת הישראלית נובע מכך שהניקוד הנספר משותף לנבחרת הגברים והנשים יחד. בין הנבחרות מולן יתחרו אתלטי ישראל יהיו איסלנד המארחת, מולדובה, קפריסין ואזרבייג'אן שאתלטיהם הבכירים לא פחות טובים מאלו הישראלים, ובמקצועות מסוימים אף עולים בתוצאותיהם על האתלטים שלנו, כך שעל מנת להגשים את המטרה של עליית שלב, יהיה על האתלטים והאתלטיות הישראלים להתעלות על עצמם ולנסות אף לקבוע שיאים אישיים ואולי אף לאומיים. יתר המדינות המשתתפות יהיו מלטה, אנדורה, ארמניה, גאורגיה, מונטנגרו, מקדוניה, בוסניה, אלבניה, לוקסמבורג ונבחרת המדינות הקטנות אשר לא יכולות לשלוח אתלט/ית בכל מקצוע בתחרות.
התחרות באיסלנד מהווה כמובן תחרות מטרה בה ניתן יהיה לקבוע קריטריונים לתחרויות הבינלאומיות השונות המתקרבות, כמו אליפות העולם בקוריאה, אליפויות אירופה עד גילאי 23 ונוער, וגולת הכותרת – הקריטריון האולימפי ללונדון.

בראש המשלחת יעמוד היו"ר הנצחי שלה, גזבר האיגוד אריק קוקס שעושה זאת מאז התחרות הראשונה בה השתתפנו ביוון ב-1991, מיד אחרי קבלתה של ישראל להתאחדות האתלטיקה הקלה האירופיות ב-1989 (עד שנת 1993 התקיים המפעל אחת לשנתיים בשנים קלנדריות אי זוגיות). אריק יודע לספר כי כשנכח בקונגרס שהתקיים ב-1989 בו התקבלה ישראל לאירופה, "היה זה מבחינתי סגירת מעגל והגשמת חלום שישראל תשתתף באירופה. התחרות הזו כל כך חשובה לי ויקרה ללבי, עד שויתרתי פעמים רבות על יציאה עם משלחות לתחרויות אטרקטיביות יותר כמו אליפות אירופה ואליפויות עולם על מנת לעמוד בראש המשלחת לגביע אירופה לאומות ע"ש ברונו זאולי שהפכה לימים לאליפות אירופה לאומות".

התחרות תיפתח ביום שבת בשעה 13:00, שעון ישראל.

נבחרת הגברים

 

 

שם

מקצוע

1.

גלושצ'נקו דמיטרי

100 מ', 200 מ', 4X100 מ'

2.

בר-יהושע מיקי

4X100 מ'

3.

מלכה אסף

4X100 מ'

4.

מור רם

4X100 מ'

5.

דאי אמיר

4X100 מ'

6.

פלורנץ גרמן

400 מ', 4X400 מ'

7.

ביכמן יורי

4X400 מ'

8.

שפסאי יורי

4X400 מ'

9.

כהן חי

4X400 מ'

10.

אמרני דסטין

800 מ', 4X400 מ'

11.

גטהון ימר

1,500 מ'

12.

אמרה גירמה

3,000 מ'

13.

מוגס טסמה

5,000 מ'

14.

פלס יורי

110 מ' משוכות

15.

אליגולשוילי איליה

400 מ' משוכות

16.

נאמן נועם

3,000 מ'מכשולים

17.

קרויטר דמיטרי

קפיצה לגובה

18.

אולחובסקי יבגני

קפיצה במוט

19.

הלוי יוחאי

קפיצה לרוחק, קפיצה משולשת

20.

לוי איתמר

הדיפת כדור ברזל

21.

גרומדסקי פליקס

זריקת דיסקוס

22.

זגינאיקו ויקטור

יידוי פטיש

23.

ארד עשהאל

הטלת כידון

 
נבחרת הנשים:

 

שם

מקצוע

1.

לנסקי אולגה

100 מ', 200 מ', 4X100 מ'

2.

פוגרלוב ריטה

4X100 מ'

3.

גולדנטל דקלה

4X100 מ'

4.

קירילוב אנסטסיה

400 מ', 4X400 מ'

5.

לנדן שני

4X400 מ'

6

מורד ענת

4X400 מ'

7.

ענו ליאת

4X400 מ'

8.

גולדפרב אלי

800 מ', 4X400 מ'

9.

טיורי מאור

1,500 מ', 3,000 מ'

10.

אליאס מארי

5,000 מ'

11.

לנסקי אירנה

100 מ' משוכות, 4X100 מ'

12.

דוגדקו אולגה

400 מ' משוכות, 4X400 מ'

13.

אטיאס מיגל

3,00 מ' מכשולים

14.

פרנקל דניאל

קפיצה לגובה

15.

שוורץ ג'יליאן

קפיצה במוט

16.

בטאט רותם

קפיצה לרוחק, 4X100 מ'

17.

זיו ניבה

קפיצה משולשת

18.

מוצ'קייב אנסטסיה

הדיפת כדור ברזל, זריקת דיסקוס

19.

זבולוטני יבגניה

יידוי פטיש

20.

נאור דורית

הטלת כידון

 
סגור