ישראל עלתה דרג וזכתה במדליית הארד

| שתף |

אולגה לנסקי, אמרי פרסיאדו ומאור טיורי הרשימו עם שיאים אישיים. אלמוגי, פטנה ורביעיות השליחים קבעו את תוצאות השנה

תאריך: 23/06/15, מאת: SPORTWEB

האתלטיקה הישראלית העניקה למשלחת הישראלית למשחקי באקו 2015 מדליה שביעית, אבל לא פחות חשוב מכך, לאתלטיקה, חזרה לדרג השלישי באירופה אחרי הפסקה של שנתיים. בשנה הבאה לא תתקיים אליפות אירופה לאומות בגלל קיומה של אליפות אירופה בשנה האולימפית, ולכן, ב-2017 ישראל תתחרה בדרג השלישי נגד מדינות כגון קרואטיה, סלובניה, דנמרק ובולגריה.

יום התחרויות השני באתלטיקה הניב שלושה שיאים ישראלים מרשימים. הראשונה לשפר את שיאה הייתה האצנית אולגה לנסקי שהייתה גם היחידה שהעניקה לישראל ניצחון ביום השני, ובכך, למעשה, השלימה תחרות מושלמת עם שני ניצחונות בריצות הסולו ל-100 ול-200 מ' והובילה את השליחות הישראליות לשיא לאומי חדש. לנסקי קבעה 23.40 (0.5) שנ', שיפרה את שיאה ב-12 מאיות, התקרבה כדי 2 עשיריות לקריטריון האולימפי לריו, וקבעה למעשה את התוצאה הרביעית בטיבה שהשיגה אי פעם רצה ישראלית, כאשר את שלוש התוצאות הטובות יותר קבעה אמה, שהיא גם המאמנת שלה, אירינה. בריצה המקבילה לגברים רשם אמרי פרסיאדו ריצה מצוינת בתוצאה 21.30 (0.5-), נגד רוח פנים, המהווה שיפור של 3 מאיות לשיאו, ואשר הציבה אותו במקום השלישי.

אתלטית נוספת שמסיימת תחרות חלומית מבחינתה היא מאור טיורי שאחרי קביעת השיא האישי אתמול בריצת 3000 מ', עשתה זאת היום גם בחצי המרחק. טיורי הפתיעה עם מקום שני בריצה בתוצאה 4:26.86 דק' המהווה שיפור של 4.29 שנ' לשיאה ועלייה למקום התשיעי בכל הזמנים, כשהיא עוקפת את רחל הלה, במקצוע שאינו מהחזקים שלה.

רביעיית השליחים 4x400 מ' גברים (דונלד בלייר-סנפורד, מאור סגד, אביב דיין וחי כהן) סיימה שלישית בתוצאה 3:11.09 דק' המדרגת את הרביעייה במקום השמיני בכל הזמנים בישראל. נשות ישראל – אלכסנדרה לוקשין, דריה לוקשין, ריטה פוגורלוב ושני לנדן סיימו במקום החמישי בריצת השליחות המקבילה בתוצאה 3:45.40 דק' המהווה את התוצאה התשיעית בטיבה בכל הזמנים.

אתלטים נוספים שסיימו במקום השלישי במקצוע שלהם
מעין שחף קפיצה לגובה 1.84
אלן פרבר הטלת כידון 70.18
איתמר באסטקר קפיצה במוט 5.00
תום יעקובוב קפיצה משולשת 15.87 (0.7-)
אנסטסיה מוצ'קייב הדיפת כדור ברזל 14.30

תוצאות יתר האתלטים ביום התחרויות השני
נועם נאמן 3000 מ' מכשולים 9:13.64 מקום 4
איתמר לוי זריקת דיסקוס 50.13 מקום 4
יבגניה זבולוטני יידוי פטיש 55.87 מקום 4
מאיה אביעזר 100 מ' משוכות 14.21 (0.0) מקום 5
תומר אלמוגי 110 מ' משוכות 14.66 (0.2) מקום 5
מוקט פטנה 800 מ' 1:52.60 (תוצאת השנה) מקום 5
גירמה אמרה 3000 מ' 8:26.07 מקום 6
אזאוונט טקה 5000 מ' 17:29.30 מקום 6
יפעת זליקוביץ' קפיצה לרוחק NM מקום 13



 

  • מאור טיורי / צילום: עופר ביידה

סגור