לקראת מפגש ליגת היהלום בציריך

| שתף |

אם חשבתם שעונת האתלטיקה הבין לאומית הסתיימה עם תום אליפות העולם באתלטיקה, אז טעיתם. מחר יתקיים הסבב הלפני אחרון בליגת היהלום בציריך שבשוויץ.

תאריך: 07/09/11, מאת: יובל כרמי

להלן מקצי הריצה הבולטים והמעניינים (שעון ישראל) לברי המזל שיוכלו לצפות בשידור ישיר בתחרות:

בשעה 21:15 תוזנקנה הרצות לריצת 5,000 המטרים. בין הרצות תשתתף הקנייתית המעולה ויוויאן צ'יריוט, שלא רק ניצחה באליפות העולם בריצת 5000 וב- 10,000 מ' אלא גם כמעט ושברה את שיא העולם כאשר רצה 14:20 דק' לפני מספר שבועות לגמרי לבדה בתנאים של רוח חזקה. מלבדה תשתתפנה האתיופיות מלקמו מסלח ואג'יגו סנטיהו והאמריקאיות שאליין פלאנגן ולורן פלשמן וכן הקנייתית-אמריקאית סאלי קיפייגו בעלת מדליית הכסף ב-10,000 מ' מאליפות העולם.
 
בשעה 21:45 תצא לדרך ריצת 400 המטרים. למי שפיספס את המאבק בין ג'יימס קיראני בן ה-18 מהאי גרנדה ובין האמריקאי לה -שוואן מריט שחזר לאחרונה מהשהייה מפעילות לאחר שנתפס על שימוש בחומרים אסורים, ישנה הזדמנות לצפות במאבק הצמוד הצפוי ביניהם.

מייד אחר כך ב-21:50 תתקיים הריצה ל-800 מטרים נשים בה תשתתפנה 6 מתוך 8 הרצות שרצו בגמר אליפות העולם וביניהן קסטר סמנייה הדרום אפריקאית ואלופת העולם מריה סבינובה הרוסייה שקבעה בדייגו את תוצאת השנה בריצה זו.

בשעה 22:00 ישתתפו בריצת ה-100 מטר לגברים שלושת המדליסטים מדאגו יוהאן בלייק, וולטר דיקס וקים קולינס אליהם יצטרף אסאפה פאוול, לאחר שפרש מאליפות העולם עקב פציעה. בשעה 22:10 תיערך ריצת ה-1500 לגברים, בה לא ירוצו רק אשבל קיפרופ וסילאס קיפלגט הקנייתים שזכו במדליות הזהב והכסף בריצה זו, אלא גם ינסו את מזלם רצי ה-800 הבכירים אבובאקר קאקי הסודני וניק סימונדס האמריקאי .
בשעה 22:50 תינעל התחרות בריצת 100*4 בין נבחרות ארה"ב, ג'מייקה, בריטניה ועוד.
לסיכום, מי שלא צפה באליפות העולם יוכל לקבל כמעט שידורים חוזרים של גמרי האליפות.
להלן לוח הזמנים המלא של התחרות שעון ישראל:

 

19:30

זריקת דיסקוס

גברים

19:55

קפיצה במוט

נשים

20:00

קפיצה לרוחק

גברים

20:40

קפיצה לגובה

גברים

21:05

400 משוכות

נשים

21:15

ריצת 5000 מ'

נשים

21:25

הטלת כידון

נשים

21:35

110 משוכות

גברים

21:40

קפיצה לרוחק

נשים

21:45

ריצת 400 מ'

גברים

21:50

ריצת 800 מ'

נשים

22:00

ריצת 100 מ'

גברים

22:10

ריצת 1500 מ'

גברים

22:30

ריצת 200 מ'

נשים

22:35

3000 מכשולים

גברים

22:50

4*100

גברים

סגור