מו פארה ופולה רדקליף יתחרו בלונדון

| שתף |

מו פארה ופולה רדקליף יתחרו ביום שני בתחרות "Bupa London 10,000". רדקליף תתמודד מול ג'ו פבאיי ומו פארה יתמודד מול מספר רצים בכירים של בריטניה.

תאריך: 26/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

חודש לאחר מרתון הבכורה שלה בגיל 37, ג'ו פבאיי תתמודד מול שיאנית העולם בריצת מרתון ובריצת 10 ק"מ. פבאיי סיימה במקום ה-19 במרתון לונדון האחרון בזמן של 2:28:24 שע'. למרות ששיאה האישי ב-10 ק"מ איטי בדקה וחצי מזה של רדקליף, פבאיי מתכוונת להילחם. "אני מצפה לתחרות בלונדון", אמרה פבאיי, "ברור שפולה תהיה פייבוריטית  אבל התאוששתי כראוי מהמרתון ואני מקווה שאוכל להיות מתחרה ראויה. זה נהדר לראות את פולה רצה שוב ואני מקווה שהיא תיתן השראה לכולנו עם זמנים מהירים".

רדקליף, שחוזרת להתחרות אחרי 18 חודשים של הפסקה מריצה, קבעה את שיא העולם ב-10 ק"מ בסאן- ג'ואן בפברואר 2003, בדיוק חודשיים לפני שניפצה את שיא העולם במרתון לונדון וקבעה 2:15:25 שע'. המירוץ ביום שני יהיה המירוץ התחרותי הראשון שלה מאז ילדה את בנה השני רפאל בחודש ספטמבר 2010. רדקליף מתכננת מרתון בסתיו על מנת להשיג קריטריון למשחקים בלונדון, לשם כך תצטרך לרוץ מהר מ 2:31 שע'.

פארה קבע שיא לאומי ושיא מסלול של 27:44 דק' בשנה שעברה כאשר ניצח את שיאן העולם הקנייתי מיכה קוגו. הפעם יתמודד פארה מול לא פחות מ-11 גברים בני ארצו שרצו כבר מהר יותר מ-29:30 דק'. בינהם ניתן למנות את דן רובינסון, מדליסט הארד ממשחקי חבר העמים הבריטי, אנדרו למונצ'לו, שסיים עשירי במרתון לונדון 2010, פיל וויקס שהיה רביעי בתחרות זו לפני שנתיים וסקוט אוברול.

עבור פארה תהיה זו הופעה ראשונה במגרש הביתי מאז פברואר, אז שבר את השיא האירופאי בריצת 5000 מ' באולם. מאז שמר על תוארו באליפות אירופה באולם בריצת 3000 מ' וקבע עוד שיא לאומי בחצי מרתון ניו-יורק.

התחרות ביום שני, הינה התחרות השלישית בגודלה בבריטניה במסגרת ליגת גראנד פרי של מרוצי הכביש של המדינה. 450 אתלטים יתחרו עבור קבוצותיהם השונות ומלבד תוצאה אישית ינסו לזכות בפרסים הקבוצתיים.  שלושת הראשונים מכל מועדון ישיגו את הניקוד. מאחוריהם ירוצו מעל 10 אלף רצים שיקחו חלק באירוע הגדול.

רשימת הרצים הבכירים ושיאים אישיים:

גברים
Mo Farah Newham and Essex Beagles 27:44
Andrew Lemoncello Fife 28:47
Matt O’Dowd Notts AC 28:48
Scott Overall Blackheath & Bromley AC 28:49
Marius Ionescu Altrincham 28:54
Phil Wicks Belgrave Harriers 28:54
Gavin Thompson Altrincham 29:02
Phil Nicholls Tipton Harriers 29:07
Ian Hudspith Morpeth Harriers 29:08
Dan Robinson Stroud AC 29:12
Russell Dessaix-Chin Belgrave Harrier 29:22
Michael Skinner Blackheath & Bromley AC 30:16
נשים
Paula Radcliffe Bedford & County AC 30:21
Jo Pavey Exeter 31:47
Gemma Steel Charnwood 32:51
Julia Bleasdale Hillingdon 33:00
Lucy Elliott Winchester 33:02
Justina Heslop Clapham Chasers 33:11
Hannah Whitmore Charnwood 33:11
Susan Partridge Leeds City 33:19
Alyson Dixon Chester le Street AC 33:26
Juliet Doyle Charnwood 33:27
Caroline Hoyte Arena 80 33:27
Beverley Jenkins Salford Harriers & AC 33:28

 

הידיעה באדיבות Letsrun.com

סגור