עונת האתלטיקה תיפתח בשבת

| שתף |

גביע החורף והמחזור הראשון של ליגת ניו באלאנס - התחרות בה צפויים להשתתף חלק מבכירי האתלטים בארץ, מבטיחה להיות מעניינת מאוד עם מבט להישגים מרשימים

תאריך: 08/02/12, מאת: אורן בוקשטיין

אחרי מספר תחרויות הזמנה, בשבת תצא לדרך עונת המסלול הרשמית של האתלטיקה הישראלית בתחרות גביע החורף באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף, אשר השנה תהווה גם את המחזור הראשון בליגת ניו באלאנס הבין אגודתית שתגדל השנה בתחרות נוספת, וסך הכל 4 מחזורי ליגה, בסופם תיקבענה שתי האגודות (גברים ונשים) שתזכנה באליפות הבין אגודתית ובזכות לייצג את ישראל בגביע אירופה למועדונים.

בתחרות בשבת ישולבו תחרויות גביע החורף עם תחרות הליגה בה ישתתפו רק 8 נבחרות ליגת העל לגברים ונשים. בתחרות ישולבו מקצועות רשמיים של התחרות יחד עם מקצועות הזמנה, חלקם במקצועות חורף כמו ריצות 60 ו-300 מ', יאפשרו הזדמנות ראשונה להתרשם מהאתלטים והאתלטיות הישראלים הבכירים ברוב המקצועות.
אחרי שעברה ביום ראשון 1.90 באליפות מולדובה, מעין פורמן תנסה להביא את היכולת שלה גם לאצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף. בתחרות המקבילה לגברים תהיה זו הזדמנות ראשונה לראות את חברה לאגודה של פורמן, ניקי פאלי. בתחרות הקפיצות האופקיות (רוחק ומשולשת שתהיה תחרות הזמנה) צפויים להתחרות מיטב הקופצים כמו יוחאי הלוי, גדי אוחיון, רן קדם וגיא לובלצ'יק.

גם מקצועות הזריקה יהוו מוקד משיכה. בתחרות הכידון יתחרו אביב שמעוני (שיאן ישראל לנוער) וסמיון פולינוב (סגן אלוף ישראל). בין הנשים יהיו אלו דורית נאור, ילנה גילימוביץ' ומרגריטה בלוב. בתחרות הדיפת כדור ברזל איתמר לוי ואיגור בסוב יתחרו ראש בראש אחרי היכולת הטובה אותה הציגו באליפות ב"ש לפני כשבועיים. בין הנשים אנסטסיה מוצ'קייב תנסה להגיע כבר בשלב זה של העונה לשיאה האישי.

על מסלול הריצה יתקיימו תחרויות למרחקים של 60, 300 ו-1500 מ', בהם יקחו חלק כמה מבכירי האתלטים בגילאי הבוגרים, הנוער והקדטים. בתחרות לנשים תנסה אולגה לנסקי לשבור את השיא הלאומי בו מחזיקה אמה אירינה שתתחרה בעצמה בריצת המשוכות. בריצה המקבילה לגברים יתחרו אנטולי מיננקו נגד מאור סגד. איתמר באסטקר ינסה לשבור את שיאו האישי בפעם השלישית ברציפות תוך שבועיים. בריצות ל-1500 מ' צפויים להתחרות מוגס טסמה ודניאל מולסאו.
 

לוח זמנים

 

שעה

גברים

נשים

14:15

זריקת דיסקוס (הזמנה)

 

14:30

קפיצה במוט (הזמנה)

 

15:00

 

יידוי פטיש (הזמנה)

15:45

קפיצה משולשת (הזמנה)

 

15:50

הטלת כידון

קפיצה לגובה

15:55

60 מ' משוכות

הדיפת כדור ברזל

16:15

 

60 מ' משוכות

16:30

60 מ'

 

16:50

קפיצה לרוחק

60 מ'

16:55

 

הטלת כידון

17:00

הדיפת כדור ברזל

 

17:05

300 מ'

 

17:10

קפיצה לגובה

 

17:20

 

300 מ'

17:30

גמר 60 מ'

קפיצה לרוחק

17:40

 

גמר 60 מ'

17:55

 

1500 מ'

18:20

1500 מ'

 

 
** יתכנו שינויים בלוח הזמנים בהתאם לכמות המשתתפים בפועל.
  • יוחאי הלוי בשנה שעברה

    צילום: דניאל קמחי

סגור