עלמיה שבר את שיא המסלול במירוץ אייל

| שתף |

אלוף ישראל ב-5000 מ' ניצח במקצה המרכזי ל-15 ק"מ במירוץ אייל בתוצאה 46:25 דק' וקיזז 9 שנ' משיא המסלול שנקבע ע"י זוהר זימרו אשתקד

תאריך: 17/11/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

גם השנה משך מירוץ אייל אלפי משתתפים, כמיטב המסורת, במהדורתו ה-12 של המירוץ אותו מארגנת זהבה שמואלי בשיתוף עם עיריית רמת השרון לזכר בנה, אייל ז"ל. מספר אתלטים בכירים זינקו למקצה המרכזי של המירוץ ל-15 ק"מ. איימרו עלמיה מאתלטי אורן השרון היה ראשון לחצות את קו הגמר בתוצאה 46:25 דק' ושיפר בכך ב-9 שנ' את שיא המסלול שנקבע בשנה שעברה ע"י זוהר זימרו המשמש גם מאמנו של עלמיה שהקדים ב-20 שנ' את ימר גטהון ממכבי ת"א שסיים שני. גירמה אמרה, חברו לאגודה של עלמיה, סיים שלישי בתוצאה 48:43 דק'.


עלמיה בסיום / צילום: עדי בראון

אזאוונט טקה ממכבי ת"א ניצחה בין הנשים בתוצאה 56:19 דק' והקדימה ב-31 שנ' את סווטלנה בחמנד ממכבי ראשל"צ. מארי אליאס מרצי רמה"ש, אלופת ישראל ב-10 ק"מ, סיימה שלישית בתוצאה 57:41.
בריצה הקצרה יותר, ל-5 ק"מ, התנהל מאבק בין שני רצי מכבי ת"א שמתאמנים יחדיו בקבוצת כפר הנוער בן-שמן, בני אלהין ודוד טאייצ'או, כשידו של האחרון הייתה בסיום על העליונה כשחצה את קו הגמר בתוצאה 17:33 דק' והקדים בשנייה את חברו. דייויד דמארה סיים שלישי עם 17:58.
בין הנשים הייתה זו אלופת ישראל במרתון, ריקי סלם מרצי רמה"ש שמיעטה בתחרויות השנה וחזרה רק לאחרונה. סלם קבעה 20:50. אלין וינוגרצקי מהפועל חולון סיימה שנייה ב-21:29 דק' ואלה פינוס מרצי רמה"ש סיימה שלישית בתוצאה 21:44 דק'.


מנצחי המרוץ יחד עם זהבה שמואלי / צילום: עומר מנוס - צלם הבית

במרוץ אייל הוענקו לראשונה פרסים כספיים לעשרת הראשונים במקצה הארוך, ואלו המנצחים, בכירי הרצים בארץ:

גברים:

1. איימרו עלמיה (אתלטי אורן השרון) 46:25 דק'
2. ימר גטהון (מכבי ת"א) 46:45 דק'
3. גירמה אמרה (אתלטי אורן השרון) 48:43 דק'
4. דרור מנור (רצי רמת השרון) 49:55 דק'
5. ניתאי שטיין (רפאל) 50:01 דק'
6. נגה אדיסו (אתלטי אורן השרון) 50:19 דק'
7. רמון עמיר (קרנרג'י) 50:28 דק'
8. ניר אילן (הפועל חולון) 51:28 דק'
9. קרמר דב 51:31 דק'
10. אלכסי מרצ'נקו 51:50 דק'

נשים:

1. טקה אזוונט (מכבי ת"א) 56:19דק'
2. בחמנד סווטלנה (מכבי רשל"צ) 56:50 דק'
3. מארי אליאס (רצי רמה"ש) 57:41 דק'
4. אולייניק סבטלנה 58:18 דק'
5. מיגל אטיאס (רצי רמת השרון) 58:27 דק'
6. רוני גדיש (הפועל חולון) 59:26 דק'
7. יערה זנגי-רדושיצקי (הפועל חולון) 59:30 דק'
8. ביקאיה מינואר (רצי רמת השרון) 1:01:57דק'
9. אופנר אושרת 1:02:11 דק'
10. אירנה מאזין (זון 3) 1:02:39 דק'

  • צילום: עדי בראון

סגור