תחרויות האתלטיקה במשחקי אסיה 2010 - היום שלישי

| שתף |

משחקי אסיה נמשכים. ג'אמל מבחריין ניצחה בריצת 1500 מ', שווין הקזחי ניצח במקצה זה בקלות. טהר גורף מדליה שלישית במשחקים והרבה הפתעות בקפיצות. כל התוצאות בכתבה הבאה.

תאריך: 25/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

מרים יוסוף ג'אמל (בתמונת השער) ניצחה בנינוחות את ריצת 1500 מ'. כמו בהרבה אליפויות, המטרה אינה לשבור שיאים אלא קודם כל לגרוף עוד מדליה עבור המדינה. כך אמרה ג'אמל לאחר הניצחון:"אני כאן רק כדי לנצח, שלטתי בעצמי בהתחלה אבל זה לא היה קל". כנראה התכוונה כי רצתה לסיים בקצב נינוח. ג'אמל סיימה בזמן של 4:08.22 דק' בהפרש של שנייה מהרצה אחריה.

בת ארצה של ג'אמל, מימי בלט מבחריין, הכתיבה את הקצב עבורה ונראה היה לקראת הסיום שצפוי פיניש של מדליית זהב וכסף לבחריין. אולם ג'אמל פרצה כ-100 מ' ואחריה הויאטמנית טרו טאן נצמדה לג'אמל באופן מפתיע והשאירה את בלט עם מדליית הארד.

אלוף אסיה בריצת 1500 מ', מוחמד אותמן שווין (קאזחסטן) ניצח בקלות עם 3:36.49 דק' לאחר שבן ארצו מערב הסעודית, נור עימאד חאמד הכתיב את הקצב עבורו.

בילאל מנסור עלי מבחריין שהיה מועמד למדליית הזהב לא הצליח לפרוץ קדימה אחרי שווין ונותר מאוכזב. "ב-100 מ' האחרונים התכוונתי לעקוף את האחרים אבל בסוף הם עקפו אותי", אמר עלי. שני אחרי שווין סיים האיראני מוראדי וקבע שיא לאומי עבור ארצו של 3:37.09 דק', עלי סיים שלישי עם 3:38.39 דק'.

טארק מוברק טהר (בחריין) הביא את מדליית הזהב השלישית שלו במשחקים, בניצחון בריצת 3000 מ' מכשולים עם זמן של 8:25.89 דק'.הרץ הקטרי קאמל עלי טאמר ניסה להיאחז בטהר אבל בספרינט הסיום של טהר לא החזיק.

אסה מוטאז ברשים ניצח בקפיצה לגובה והוסיף לעצמו עוד תואר בנוסף לתואר אלוף הנוער של אסיה שם קבע 2.31 מ' ושיא לאומי. קטרי נוסף, ראשיד אחמד אל-מנאיי, שניצח בליגה הבין יבשתית בספטמבר קטף את מדליית הארד. בארשים קבע 2.27 מ' בעוד אל-מנאיי סיים עם 2.19 מ'. היפני הירומי טאקאריי זכה במדליית הכסף עם 2.23 מ'.

יונג סון-אוק מקוריאה הפתיעה בניצחון בקפיצה לרוחק, כאשר הקזאחית אולגה ריפקובה נכנסה לתחרות ברגע האחרון. ריפאקובה שקבעה לאחרונה שיא יבשתי בקפיצה משולשת של 15.25 מ' הובילה בסיבוב השלישי עם 6.50 מ', מה שהיה יכול להוביל אותה לניצחון. אולם אז הקוריאנית קפצה 6.53 מ', ושתי הקפיצות האחרונות של ריפאקובה נפסלו.

יוליה טראסובה שהחליטה להתרכז דווקא בקרב 7, בזמן שהמתינה לריצת 800 מ' קטפה בקפיצה לרוחק את המקום השלישי עם 6.49 מ', בדומה לפיליפינית מרסטלה טורז. התיקו הוכרע בקלות כיוון שלפיליפינית לא נותרה עוד קפיצות חוקיות. טורז קפצה חמש פסילות לאחר פתיחה של 6.49 מ' שהובילה את התחרות לשני סיבובים

טראסובה לאחר מכן שבה אל מסלול הריצה ובנינוחות ניצחה בקרב 7 עם 5783 נק'. אחריה היפנית יוקי נאקטה עם 5606 נק'.

בזריקת דיסקוס, בין הנשים הסינית לי יאנפנג שניצחה בספליט בספטמבר האחרון, ניצחה גם כאן כאשר קבעה שיא עונה של 66.18 מ' בסיבוב השני שלמעשה הכריע את התחרות. האלופה ממשחקי אסיה הקודמים סונג אימין שמוקמה שלישית מאחורי קרישנה פונייה ההודית קבעה שיא עונתי עבורה של 64.04 מ' בסיבוב הרביעי. פונייה קבעה 61.94 מ'.

במירוץ השליחים 4*100 מ' היו היפנים מועמדים לניצחון אולם בחילוף השני נפל המקל. היפנים נראו מאוכזבים לאחר שהרץ הבכיר שלהם מאסאסי אריגוצ'י נכשל בחילוף.

ליו שיאנג, האלוף האולימפי מ-2004 ושיאן עולם לשעבר בריצת 110 משוכות ימשוך כנראה את מרב תשומת הלב בגמר שייערך ביום הרביעי למשחקים. הגמר ישודר במספר רשתות טלויזיה ויגיע אל כ-600 מיליון צופים.

 


תוצאות נבחרות:
גברים:
1500m: 1. Mohammed Othman Shaween (KSA) 3:36.49, 2. Sajad Moradi (Iri) 3:37.09, 3. Bilal Mansoor Ali (Brn) 3:38.39.
3000m steeplechase: 1. Tareq Mubarak Taher (Brn) 8:25.89, 2. Thamer Kamal Ali (Qat) 8:26.27, 3. Ali Ahmed Al Amri (KSA) 8:30.96.
High jump: 1. Essa Mutaz Barshim (Qat) 2.27m, 2. Hiromi Takahari (Jpn) 2.23, 3. Rashid Ahmed Al Mannai (Qat) 2.19.

נשים:
1500m: 1. Maryam Yusuf Jamal (Brn) 4:08.22, 2. Truong Thanh Hang (Vie) 4:09.58, 3. Mimi Belete (Brn) 4:10.42.
Long jump: 1. Jung Soon-Ok (Kor) 6.53m, 2. Olga Rypakova (Kaz) 6.50, 3. Yulia Tarasova (Uzb)6.49.
Discus: 1. Li Yanfeng (Chn) 66.18, 2. Song Aimin (Chn) 64.04, 3. Krishna Poonia (Ind) 61.94.
Heptathlon: 1. Yuliya Tarasova (Uzb) 5783 pts, 2. Yuki Nakata (Jpn) 5606, 3. Pramila Aiyappa (Ind) 5415.
20km walk: 1. Liu Hong (Chn) 1:30:06, 2. Masumi Fuchise (Jpn) 1:30:34, 3. Li Yanfei (Chn) 1:32:34.
 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי.

תמונות:iaaf

סגור