ליגת מרוצי השדה העולמית

| שתף |

המפגש הרביעי של סדרת תחרויות מירוצי השדה העולמית התקיימה בקניה, בעיר אמבו. בתנאים מצויינים תחרות ה"KCB/AK" היתה שייכת לג'ון צ'פקווני, פאולין נג'רי ומי שסיימה רביעית באליפות העולם לנוער פיית' צ'פמנגטיץ' אשר השיגו את הניצחון השני שלהם העונה.

תאריך: 29/11/10, מאת: מערכת עולם הריצה

המפגש באמבו (יום ראשון) שנבחר על מנת לאפשר לקבוצות הקנייתיות להגיע לא איכזב עם הגעת אתלטים בכירים כמו האלוף האולימפי בריצת 1500 מ', אשבל קיפרופ.

סך הכל השתתפו בתחרות 410 רצים, מתוכם 205 רצו במקצה 12 ק"מ של הגברים. המקצים הוזנקו מבית הספר התיכון קאנגארו למסלול המאתגר בפאתי העיר.

גברים 12 ק"מ

ג'ון צ'פקווני, מדליסט הכסף מאליפות העולם לנוער בריצת 5000 מ' הציג את כניסתו בסערה למקצה הבוגרים כאשר סיים את הריצה ועקף את ג'וסף בט, אלוף העולם לנוער בריצת 10000 מ' מ-2008. כאשר הבחין צ'פקווני בסרט הסיום הוא סיים בספרינט מדהים וקבע 36:12 דק' ובט אחריו עם 36:14 דק'. שלישי סיים אולואיטיפטיפ עם 36:22 דק'.

קבוצת האתלטים של משטרת קניה, בעלת מחנה אימונים באמבו הראתה נוכחות בשטח התחרות כצופים וכמשתתפים. בינהם אשבל קיפרופ שנשאר מחוץ לרשימת עשר המסיימים הראשונים.
 

נשים 8 ק"מ

פאולין נג'רי הרצה החדשה ניצחה בפעם השנייה את הרצה הותיקה מרגרט וואנגרי. נג'רי רצה קדימה וסיימה בזמן של 27:25 דק' וזכתה בפעם השנייה שלה בסדרה זו במקום הראשון. גם כאן בדומה למפגש הקודם של השתיים בקנגונדו, התרחש קרב בינהן ב-600 מ' האחרונים שהותיר את וואנגרי במקום השני עם 27:58 דק'. שלישית סיימה מארי וונגרי עם 28:00 דק'.

נערים 8 ק"מ 

דויד בט סיים ראשון עם 23:45.9 דק' ואחריו איסיה קיפלאגט עם 23:55.3 דק'. גילברט קירווי סיים שלישי עם 24:11.5 דק'.

נערות 6 ק"מ

פיית' צ'פמנגטיץ', שבמפגש הקודם סיימה במקום השלישי הפעם סיימה ראשונה עם 20:17 דק'. ג'קלין צ'פמנגנו מאמן, שחזרה להתחרות אחרי פציעה סיימה במקום השני כ-10 שנ' אחרי המנצחת עם 20:27.5 דק'. מי ששחזרה את המקום השלישי שלה מהמפגש הקודם היא אליס אפרוט שקבעה 20:39.6 דק'. אפרוט היא אחייניתו של אלוף העולם בריצות שדה ג'וסף אבויה.

 

המפגש הבא יערך ב-4 לדצמבר בקיסי.


תוצאות נבחרות:

 

גברים 12 ק"מ:

1. John Chepkwony 36:12.2
2. Josphat Bett 36:14.0
3. Alex Oloitiptip 36:22.4
4. Abraham Cherono 36:28.0
5. Lewis Mosoti 36:45.7
6. Richard Ndegwa 36:47.6

נשים 8 ק"מ:

1. Pauline Njeri 27:56.5
2. Margaret Wangari 27:58.0
3. Mary Wangari 28:00.5
4. Agnes Chebet 28:07.3
5. Filomena Chumba 28:27.3
6. Alice Mogire 28:31.0

נערים 8 ק"מ:

1. David Bett 23:45.9
2. Isaiah Kiplagat 23:55.3
3. Gilbert Kirui 24:11.5
4. Nicholas Togom 24:15.8
5. Patrick Mutunga 24:23.3
6. Johnson Kiiru 24:33.5

נערות 6 ק"מ:

1. Faith Cheng’etich 20:17.0
2. Jackline Chepng’eno 20:27.5
3. Alice Aprot 20:39.6
4. Naomi Chemng’eno 20:55.5
5. Roseline Chemng’etich 21:09.5
6. Pauline Eapan 21:10.5 

 

הידיעה באדיבות איגוד האתלטיקה העולמי

תמונת שער: IAAF/Elias Makori

סגור