הבלוג של Brooks ID - לוריס מנדלוביץ: פרק תשיעי

| שתף |

"זו חוויה מרגשת מעין כמותה, וכשאני מסתכלת מסביבי אני רואה בכל שנה שאינני היחידה שדמעות ממלאות את עיניה". לוריס מזמינה את כולם למרוץ הבית שלה שיתקיים גם השנה בחסות ברוקס.

תאריך: 19/09/13, מאת: לוריס מנדלוביץ

מרוץ הבית שלי

ב- 8 לנובמבר יתקיים השנה מרוץ כוכב יאיר- צור יגאל ה- 14. זהו מרוץ מיוחד ממספר סיבות:
ראשית, מרוץ זה מאופיין בכל המרכיבים הרצויים בריצה. מסלולי ה-10 ו-5 ק"מ מורכבים מעליות, ירידות, מישור, מעט כביש והרבה שטח. המסלול עובר במרחבים היפהפיים המקיפים את הישוב בכלל ואת הבית שלי הפרטי גם.
כל מי שנפש בצפון הארץ ורץ שם, יתחבר מיד לנופים שמרכיבים עבורי את ריצות הבוקר של חברי מועדון "רצי כוכב יאיר-צור יגאל", המועדון הראשון שלי.

בנוסף למקצי ה-10 וה-5 ק"מ, יש למרוץ גם מקצה קצר, תחרותי ועממי, למרחק 2.5 ק"מ, שנועד לילדי בתי הספר ולהוריהם ה"ספורטאים" במידה ואלו ה"מסוגלים" ללוות את ילדיהם ולעמוד בקצבם...

במרוץ משתתפים רצי הישוב, אך מגיעים אליו גם רצים מכל הארץ, מצפון ועד דרום, ובראשם גם חבריי לקבוצת ברוקס איי. די ישראל. שמו של המרוץ, רמתו, ויחודו, כבר ידועים לרצי המרוצים בארץ, והמרוץ היישובי נחשב לאחד מהטובים שבהם.
כמשתתפת במרוצים בכל רחבי הארץ אני יכולה להעיד בגאווה כי המרוץ הביתי שלי מוגדר כמרוץ ברמה האתלטית הגבוהה ביותר ויחד עם זאת הוא משלב בצורה נהדרת גם את הקהילה המתגוררת בישוב. דגש מקצועי רב הושם על מדידה מדויקת של המסלולים, יישור הקרקע עד כמה שניתן בשטח, תחנות מים במקומות הנכונים, מאוישות על ידי תלמידי בתי הספר, שמחים ולעיתים אף מחופשים, מוזיקה מעולה מתנגנת והפנינג של דוכנים המשרתים את הבאים למרוץ, לפניו ולאחר שמסתיים.
חברת ברוקס כבר קבעה מסורת והיא מזה שנים אחת מנותנות החסות המרכזיות למרוץ, וזה מוסיף עוד נתבך לתחושה הביתית שבמרוץ עבורי.

כבכל שנה יתארחו במסגרת מסורת המרוץ ילדים בעלי צרכים מיוחדים מהיישוב ומביה"ס סאלד בכפר סבא, ילדים שאינם מרבים להשתתף באירועי ספורט תחרותיים ועממיים, עקב מגבלותיהם. הילדים מלווים מידי שנה על ידי נציגי מועדון הריצה של כוכב יאיר-צור יגאל, וע"י חונכים בני גילם מבתי הספר ביישוב. כל הישוב מתגייס למשימה הזו. את הילדים מבית הספר סאלד בכפר סבא מסיעים ליישוב מתנדבים בני המקום, האוספים את הילדים מבית הספר השכם בבוקר ולאחר המרוץ מחזירים כל אחד לביתו הוא. כיוון שרבים מילדים מיוחדים אלו נולדו כשהמושגים שאנחנו "הבריאים" לוקחים כל כך כמובנים מאליהם, מושגים כמו אתלטיקה, ריצה, תחרויות, זכיות ופרסים, הם אפילו לא משהו לחלום עליו, והנה אנחנו יכולים להגשים איתם חלומות ולראות ביחד שהכל אפשרי!

במרוצים הקודמים היה לי הכבוד ללוות מספר ילדים נפלאים שכאלו, שנחישותם לסיים הייתה עבורי מעוררת השתאות והשראה אמיתית, למרות שהיה להם קשה, והיו מהם שהצטרכו להישען על הרצים המלווים, הילדים האלו סיימו וחצו את קו הגמר כשהם מרימים ידיהם באוויר ומחייכים חיוך רחב של ניצחון הרוח על מגבלות הגוף. להיות נוכחת ברגע שכזה, להשתתף באירוע שכזה ולחזות בילדים הללו בטקס הסיום מקבלים מדליות על השתתפותם ונהנים מתשואות הקהל העומד על רגליו למענם – זו חוויה מרגשת מעין כמותה, וכשאני מסתכלת מסביבי אני רואה בכל שנה שאינני היחידה שדמעות ממלאות את עיניה.

בנוסף מצטרפים זו השנה הראשונה גם החברים מעמותת "אתגרים". על עמותה זו אין צורך להרחיב בדיבור, על עבודת הקודש שנעשית שם על ידי אנשים נפלאים שמענו וראינו כולנו בסרט ששודר בטלוויזיה לא מזמן.
סיסמת המרוץ והסיבה לגאוותי הרבה בו היא כשמו בפרסומים ועל גבי החולצות הניתנות לכל המשתתפים בו: "מרוץ כוכב יאיר צור יגאל – מרוץ עם לב בריא ולב אוהב".


נרתמים לקהילה בכוכב יאיר / צילום: ליליאן ביטון

בשנים קודמות הגיע למרוץ גם זוודיה וודג' ועימו קבוצת הילדות המוכשרות שאותן הוא מאמן. מקווה שגם השנה נזכה לראותם.

היישוב פותח בפני משתתפי המרוץ את כל מתקני המתנ"ס ומאפשר לרצים ולמשפחותיהם ליהנות מהיום שכולל בריכה, מדשאות, סאונה וג'קוזי ומלתחות, כך שהאירוע הופך ממרוץ שגרתי להפנינג משפחתי כייפי של ספורט, בריאות ובילוי לכל המשפחה. יותר מאשמח לראותכם במרוץ הבית שלי!

 


 

  • לוריס מנדלוביץ

    צילום: טלי שיאצו דיגיטלי

סגור