הבלוג של Brooks ID - נועה ברקמן: פרק שישי

| שתף |

"ליאור רץ רחוק מקדימה, אני צמצמתי מעט את הפער לעמנואל. אחרי נק' הסיבוב ראיתי גם את ז'קלין מאחורי. השעון הראה קצב של 3:54. לא רציתי להגביר את המהירות, כי פחדתי שאתקשה בירי". נועה כותבת על התחרות המאולתרת שלה לירי-ריצה בפורמט קרב 5 מודרני.

תאריך: 29/06/12, מאת: נועה ברקמן

מכיוון שאין בארץ תחרויות קרב 5 מודרני, אני מתחרה בינתיים בכל אחד מחמשת הענפים בנפרד. העניין הוא שבקרב 5, הענפים, מלבד השחייה, אינם בפורמט הרגיל שלהם. לכן עלי לארגן לעצמי, בעזרת המאמנים, תחרויות בפורמט של הענף. אז אחרי שהתחרתי כבר בסיף, שחייה ורכיבה, נשארו הירי והריצה.

בהרבה עבודה הצלחנו לארגן תחרות משולבת של ירי וריצה בפורמט מאולתר של קרב 5 . הפורמט המקורי הוא 20 מ' ריצה עד עמדות הירי.
ירי עד שפוגעים 5 פעמים במטרה (מוגבל בזמן של 1:10 דק') ויציאה לריצת שדה של 1,000 מ',
חזרה על הירי והריצה עוד פעמיים (כלומר סה"כ 3 פעמים ירי עד 5 פגיעות ו-3 פעמים ריצת 1,000 מ').
הירי מתבצע באקדח אוויר (4.5 מ"מ) אליו מוצמדת מערכת לייזר שסופרת את הפגיעות. המטרה במרחק 10 מ' וקוטר כ-6 ס"מ.

הפורמט שלנו היה דומה מאד למקורי, אך מכיוון שאין לנו מערכות לייזר היינו צריכים לטעון כל כדור בנפרד, לכן הארכנו את זמני הירי ל-2:30 דק' ובדיקת הפגיעות נעשתה בעזרת משקפות ע"י צוות השיפוט שהורכב מאלכס טריפולסקי מאמן הירי שלי ואמא שלי (שנכנסה לאחרונה לפרוייקט קרב 5 שלי ומתפקדת כמניג'ר). אריאל רוזנפלד לקח את הזמנים, ועמרי, בן זוגי, צילם.

3 מתחרים מכובדים הגיעו "לתת לי פייט":
ז'קלין שרעבני שהייתה אלופת ברזיל בקרב 5 מודרני ב-1986 וכיום מתגוררת בארץ. את ז'קלין הכרתי רק מעט קודם, היא עזרה לי בהרבה עידוד, הבנה ועצות טובות על האימונים בענף המיוחד הזה.

ושני הרובאים האלופים:
ליאור מדלל - סגן אלוף עולם לנוער בשכיבה, מקום רביעי בעולם לנוער 3 מצבים, שיאן ישראל לשעבר בירי בשכיבה, פיינליסט באליפות אירופה לבוגרים.
עימי בן חפר - מדליית ארד באליפות אירופה בקליעה לנוער, בקיץ האחרון.

עמדנו לזינוק אחד אחרי השני לפי סדר עמדות הירי – התרגשתי מאד! לפני התחרות עשיתי רק שלושה אימונים משולבים של ירי וריצה ואף פעם עוד לא רצתי למרחק של שלוש פעמים 1,000 מ'. כך שלא הייתי בטוחה לגמרי בקצבים שאני רוצה לרוץ.

התחרות התחילה. רצנו 20 מ' לעמדות הירי. הגעתי לעמדה שלי והתחלתי לירות ומרוב התרגשות היד לא הייתה יציבה ולא הצלחתי לכוון טוב בהתחלה. פספסתי הרבה. מהצד ראיתי את ליאור כבר יוצא לדרך, אחריו גם עמנואל. משום מה היה נדמה לי שכבר פגעתי 5 פעמים אבל לא הייתי בטוחה, אז המשכתי לירות. אריאל הכריז ש-2 דק' עברו. יריתי עוד כדור, הייתי בטוחה שפגעתי! "אמא???" שאלתי... "כן, פגעת, צאי", היא התעשתה. יצאתי לרדוף אחרי עמנואל וליאור. ליאור כבר היה רחוק, ואני צמצמתי מעט את הפער לעמנואל. אחרי נק' הסיבוב (500 מ') ראיתי גם את ז'קלין עוד בהלוך. השעון הראה קצב של 3:54. לא רציתי להגביר יותר מכך, פחדתי שאחרת אתקשה בירי. הגעתי למטווח. ליאור ועמנואל כבר עמדו וירו. איך שהתחלתי לירות, ליאור יצא לריצה השנייה. אחרי 7 כדורים פגעתי 5 פעמים, יצאתי לדרך עוד לפני עמנואל.
בריצה צמצמתי עוד קצת את הפער לליאור. הקצב בשעון הראה 3:51. הגעתי מעט אחריו לעמדת הירי, כדור ראשון פספסתי.
גם את השני.
השלישי פגע.
רביעי גם כן.
חמישי פגע, יופי נועה תמשיכי ככה.
שישי פגע .
ליאור יצא לדרך. "עוד כדור אחד" אריאל אמר.
יאללה נועה, אם את פוגעת את הכדור הזה, רוב הסיכויים שתצליחי להשיג את ליאור... שביעי - פגע! יש!
יצאתי לרדוף אחרי ליאור, בערך בנקודת הסיבוב עקפתי אותו, ואחר כך רק הגברתי. 3:50 הראה השעון, נכנסתי למטווח שטופת זיעה אך עם חיוך ענק. אחרי נכנס ליאור, עמנואל שלישי וז'קלין אחריו.

צפו בקליפ קצר מהתחרות:


 

הסתיימה התחרות הראשונה בארץ של ירי וריצה, חגגנו בתמרים ובייגלה, ותהינו אם יום אחד זה יתפתח ונחגוג תחרויות כאלו באופן רשמי גם עם פודיום ומדליות...

בדיעבד התברר שבמטרה הראשונה פגעתי 7 פעמים (במקום 5), לאמא הייתה בעיה במשקפת והיא לא הצליחה לראות בה טוב. אבל כולנו שמחנו על כך כי זה רק יצר תחרות הרבה יותר מעניינת.
הזמן הכולל שלי יצא - 16:19 שניות. שבהערכה גסה זה מקביל ל-14 דק' בקרב 5 (אם מורידים את זמן טעינת הכדורים שלא קיים בפורמט המקורי) תוצאה שהיא כבר ברמה העולמית!
וכל זה למרות שהיה חם מאוד.
הייתי מאד מרוצה!
מחכה כבר לדבר האמיתי.

תודה מיוחדת:
לאלכס טריפולסקי הבוס הגדול
לאריאל רוזנפלד היקר
לז'קלין שרעבני המקסימה
לעימי בן חפר החתיך
לליאור מדלל האלוף
לעמרי רווח אהובי
ולאמא תמי שהכל בזכותה.

ואתם, אם לכם אקדח אוויר ואתם בכושר, רוצים להצטרף לתחרות הבאה?
תירשמו לי בתגובות ואזמין אתכם כאשר נארגן את התחרות הבאה.

 

 

  • נועה ברקמן

    צילום: טלי שיאצו דיגיטלי

  • תחרות ירי ריצה ראשונה

    צילום: עמרי

סגור