הבלוג של Brooks Id - נגה מקטה

| שתף |

נגה מקטה הצטרף לאחרונה לקבוצת Brooks ID ולכן את בלוג הראשון שלו הוא החליט להקדיש לצורך היכרות אישית. נא להכיר - נגה מקטה.

תאריך: 05/05/12, מאת: נגה מקטה

קוראים לי נגה מקטה, נולדתי ב 1/1/1998 באדיס אבבה שבאתיופיה. עליתי לישראל בשנת 2004 עם כל המשפחה וכרגע אנחנו מתגוררים באור יהודה. יש לי שלושה אחים וחמש אחיות ואני כמעט הכי קטן (יש אח אחד קטן אחרי).

בשנת 2008 התחלתי להתאמן בריצה. למדתי בבית ספר "תורה ומלאכה" בתל אביב והמורה לספורט אמר לי בכיתה י"א שאני רץ מהר ואני צריך לעשות עם זה משהו. נסעתי להדר יוסף ושם באחד האימונים פגשתי את יוסף גזצ'או, שהיה אלוף ישראל. דיברתי איתו וביקשתי ממנו שיעזור לי. הוא הביא לי נעלי ריצה ובנוסף הסכים שאתאמן איתו מדי פעם, וכך עשיתי במשך שנתיים. אני מאד מעריך את כל העזרה שלו לאורך כל הדרך, הוא עזר לי הרבה. הוא היה כתף תומכת ואוזן קשבת.

המשכתי להתאמן בהדר יוסף מאז 2008 ועד היום. בשנתיים הראשונות התאמנתי עם גזצ'או ולאחר מכן התחלתי להתאמן עם רפי וישניצר שהיה מאמן טוב עבורי.

תמיד אהבתי ספורט, עוד כשהייתי באתיופיה היינו עושים תחרויות ריצה ורוב היום עסקנו בפעילויות ספורטיביות בחוץ. לכן אני שמח שמאז שהגעתי לארץ התחלתי להתאמן טוב ובאופן מקצועי. שאני רץ אני מרגיש חופשי ומשחורר מדאגות. אף אחד מהאחים שלי לא רץ אבל הם מעריצים אותי. הם דואגים לי, תומכים בי וכמובן אם היו יכולים לעזור לי מבחינה כלכלית היו עושים את זה. כרגע אני עוד חייל ולכן אני משלב בין האימונים לבין השרות הצבאי. אני משרת בחיל חימוש ולא תמיד משחררים אותי לאימונים אבל אני מסתדר עם מה שיש. עוד ארבעה חודשים אשתחרר.

בתחרות האחרונה שלי בחצי מרתון תל אביב עשיתי תוצאה ששימחה אותי מאד. הרגשתי טוב והצלחתי לרוץ זמן של 1:09. אני ממשיך להתאמן ומקווה שבעתיד יהיו לי עוד תוצאות טובות. כרגע אני מתאמן למספר תחרויות ומקווה שכבר בשנה הבאה אשפר עוד את תוצאותיי. באליפות ישראל האחרונה ל-10,000 מ' לא עשיתי את התוצאה שרציתי. היתה לי בעיה ברגל ולמרות שחשבתי שארוץ פחות מ-31 דק' רצתי 32 דק'. עכשיו אני מתכונן לאליפות ישראל ב-5000 מ' ומקווה ששם ילך לי טוב.

שאני רץ אני מאושר ולכן אני מקווה שגם התוצאות יהיו טובות. לאורך כל הזמן אני אוהב לחשוב מחשבות חיוביות כאלה, וכך אני ממליץ גם לכם. תחשבו טוב, ותאמינו בעצמכם.

  • נגה מקטה

    צלם אותי

סגור