הבלוג של Brooks ID - מיגל אטיאס

| שתף |

עולם הריצה גאה לפתוח את הבלוג של קבוצת BROOKS ID, מדי שבוע אחד מחברי הקבוצה יכתוב בלוג בו הוא ישתף מחוויותיו באימונים, בתחרויות ובחיים האישיים. בואו לקבל השראה מהרצים הבכירים בארץ. השבוע בבלוג הפותח - מיגל אטיאס.

תאריך: 24/12/10, מאת: מיגל אטיאס

בבוקר יום שבת של מרוץ אייל התרגשתי מאוד. אף פעם לא התחרתי למרחק של 15 ק"מ ולא ידעתי כל כך למה לצפות. כמובן שהיו לי כמה ריצות נפח שגברו על המרחק המדובר, אבל לא באמת ידעתי איך לתכנן את הריצה. באיזה קצב לפתוח? איך להתמודד עם הטופוגרפיה המשתנה (5 ק"מ במגמת ירידה, 5 ק"מ שטח ו-5 ק"מ במגמת עלייה), איך אימוני העליות של השבוע האחרון ישפיעו עליי? ואיך להתחרות במגרש הביתי של המתחרות שלי? החלטתי לבסוף, כמו שהמאמן שלי מרבה לייעץ, לא לפחד מהמרחק, ללכת קדימה ולהנות. ניסיון של כמעט עשור בריצה תחרותית לימד אותי שבסופו של דבר אסור לחשוב יותר מדי על התחרות וכשהוראת הזינוק ניתנת, פשוט להתחרות.

ההכנה למרוץ אייל הייתה חוויה בפני עצמה. חבר שלי ואני החלטנו לעשות סיור מקדים ונסענו לרמת השרון על מנת לסרוק את השטח. לאחר שאספנו את ערכות ההרשמה והתרשמנו מהניהול המדוקדק יצאנו לשדות. החשיבות של ביקור מקדים באתר התחרות היא עצומה. זוהי הזדמנות נהדרת ללמוד את המסלול ולאסוף חומר להדמיה עצמית שאפשר לעשות ערב לפני התחרות. אחד ההרגלים שפיתחתי לאורך השנים הוא בחירת נקודה שבה אתחיל להגביר את הקצב לקראת הסיום. ערב לפני התחרות, אני מדמה לעצמי את ההרגשה החזקה שתהיה לי כשאגיע לנקודה זו ואת השינוי בקצב שאעשה. בזמן הסיור, כשנסענו בשדות, נתקלנו בזהבה שמואלי (מארגנת התחרות) ובזמן שנופפנו לשלום הורדנו את מהירות הנסיעה ושנינו נתקענו בחול. בעזרת קצת עזרה מטרקטור שהיה באזור וגופנו, דחפנו את שני הרכבים ונחלצנו. לא בדיוק הפעילות המומלצת למי שהולך להתחרות למחרת, אבל גם זה סיפק קצת חומר מבדר להדמיה של אותו ערב...

בבוקר התחרות נפגשתי עם חברי לקבוצת "ברוקס ID" לחימום משותף. מאז שהקבוצה נוסדה אני יותר נהנית להגיע למרוצי כביש. הייתי ממליצה לכל אחד שמתחיל להתחרות או אפילו ותיק בתחום להוסיף כמה פרצופים שמחים ומוכרים ליום התחרות. מרוץ כביש הוא סוג של עלייה לרגל של אלפי רצים. ההרגשה של לעמוד על קו הזינוק בין ההמונים ולצד חבריי לקבוצה היא עוצמתית. כולנו עובדים לקראת מטרה משותפת. ולמרות שלמרביתנו יש מטרה אישית שונה, אנחנו שותפים לתהליך קבוצתי משותף. עם הקבוצה, אני לא רצה לבד אלא עם קבוצת נשים וגברים מדהימים שעבדה קשה כדי להגיע לאותו רגע וביחד לאתגר את הגבולות. לא רק זוג הרגליים שלי עובד, אלא 18 רגליים, 9 ריאות ו-9 ראשים חזקים (וכן, בעלי שריטה קלה). אי אפשר לפספס אותנו, אנחנו החבורה המהודרת בשלל צבעי הקשת שמעודדים אחד את השני תוך כדי תחרות.

קצת אחרי סימון המרחק לעשרה קילומטר הגעתי לנקודה שבה החלטתי להגביר את הקצב. ידעתי שעבדתי הרבה על עליות בתקופת ההכנה לתחרות ושזוהי יכולה להיות נקודת חוזק אצלי. בשלב הזה חשבתי על אמא שלי ועל כך שהיא תמיד אומרת לי שנועדתי לרוץ ריצות שהן ארוכות יותר מהעשר הקלאסי. אבל באותו רגע סגרירי לא הצלחתי לשכנע את עצמי שנועדתי לרוץ (ובטח שלא מהר) בעקבות העלייה שחיכתה לי מעבר לסיבוב. אבל אז חשבתי על ההדמיה שעשיתי ערב לפני, על ההרגשה של להרים את הברכיים ולעבוד חזק עם הידיים והתחלתי להגביר. כמו בריצה כך גם בחיים. ברגע שגיבשת לעצמך מטרה, אפשר לתכנן תהליך שיביא אותך להשגת מטרה זו. זכרו שיהיו עליות ומורדות רבות בדרך אשר יחשלו ויאתגרו אתכם ברמות שלא תיארתם. ולמרות שהדרך לא תמיד תהיה ברורה, אם תשמרו על המטרה שלכם ותהיו ממוקדים בה תזכו לגלות שלפעמים התהליך הוא עצמו הניצחון.

כאשר הגעתי לישורת הסיום, ראיתי את רפי וישניצר (המאמן המדהים והמקצועי שלי) ושי (החבר) מחכים לי. לא שיערתי שאגיע כאישה הראשונה. בשבועות שלפני התחרות רצתי הרבה עם שי ולמדתי כמה כיף לחלוק עם בן זוג את חווית הריצה. לא משנה באיזו שעה שנינו סיימנו לעבוד ובאיזה מצב כוחות היינו, לא ויתרנו על ריצת ערב ביחד כדי לסגור את היום... ותמיד סיימנו את הריצה עם יותר כוחות, אנדורפינים וסרטונין. קל מאוד לשכוח כמה התברכנו ביכולת לרוץ ולהפיק מגופנו מאמצים כה אדירים. היכולת הבסיסית לרוץ היא כל כך מתגמלת שלעיתים אני שוכחת להעריך את המתנה הזו. הריצה הופכת לחלק משגרת חיינו, פותחת וסוגרת את ימינו, ואנו שוכחים עד כמה היא מעשירה כל דבר בחיים. לפעמים צריך מישהו או משהו שיזכיר לנו עד כמה אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים... בין אם זה מרוץ שמרסק אותנו או ריצה ארוכה בפארק שמקנה תחושה עילאית. כל יום הוא הזדמנות ליהנות מהמתנות שניתנו לנו. כל ריצה היא הזדמנות להתמכר מחדש.

 

 

עוד על מיגל - מדור במסלול הפנימי

רוצים לדבר עם מיגל ?

תמונה: מתוך קטלוג ברוקס, טלי שיאצו-דיגיטלי
 

סגור