יהושוע רץ מרתון: מרוץ גזר ה-10

| שתף |

"שישי בבוקר וכותבים "חולדה" ב-GPS, ככה ליתר בטחון, ותמיד עושה שמח בלב לראות אירוע שמתארגן בתוך יער". חוויות יהושוע ממרוץ גזר העשירי.

תאריך: 20/05/12, מאת: צבי צוויץ קרן

קשה להאמין אבל זה כבר מרוץ גזר העשירי. כפיים. זה לא שרצנו כבר את הראשון, אבל כבר 5 או 6 פעמים דווקא כן השתתפנו בו, אז זה מרגיש כמו יומולדת של חבר, או בקיצור: מזל טוב.
נרשמנו למרוץ גזר. אחרי כמה שבועות של 60 ק"מ בשבוע, מרוץ 10 בא לנו טוב ואפילו בזמן, בא להזכיר מה זה מרוץ. אז עברנו כמה ימים בלי לרוץ. תחושות חשמליות מוזרות עלו משרירי הרגליים אבל חוץ מזה- ההפחתה הקטנה התקבלה בברכה.

שישי בבוקר וכותבים "חולדה" ב-GPS, ככה ליתר בטחון, ותמיד עושה שמח בלב לראות אירוע שמתארגן בתוך יער. בהגיענו, שמענו את המנחה מספר על 1200 ילדים שירוצו 2000 מטר, כך או כך, לא ראינו ולא שמענו שום דבר מיוחד. 300-400 רצים, אוירה רגועה, שדרת דקלי- וושינגטוניה, וקבר אחד. בואו נדבר על זה רגע. זינוק מרוץ גזר הוא כנראה המרוץ היחידי שמזנק מקבר אמיתי.
 אם נפגוש את אפרים צ'יזיק המנוח נשאל אותו. הוא נפל על הגנת המולדת במאורעות תרפ"ט, אחרי שבא לחולדה מתל חי. אם לא די בכך, אז הוא קבור במקום בו נפל ואם זה לא מספיק- אז הוא חבר של "טוב למות" יוסף טרומפלדור ומפרידות 10 שנים בין נפילתו של יוסף לנפילתו של אפרים, שמהקבר שלו, 3,2,1 מזנקים.

היינו די הרבה הפעם: הקבועים, יהושוע וחברים וגם: אליעזר (פעם ראשונה בים) וגם אח שלו וגם שכן של אח שלו וכולנו זינקנו למרוץ גזר, שיחד עם אליעזר, זה ממש שלמות. זינקנו לתוך שדרת הוושינגטוניות ובסופה פנינו ימינה וגם שם, פחות או יותר, התפזרנו. ירדנו, עלינו, טיפסנו, בדקנו את נושא "הדילוג בירידה" ויש לנו תובנה: בירידות חדות אפשר לשלב דילוגים, במיוחד מעל בורות וחריצי קרקע. כדאי גם להחליף רגלים: אחרי סידרת דילוגים בהם הובילה רגל אחת, אפשר לעבור לסדרה בה תפתח הרגל השנייה. תנסו את זה בבית.
ביזארי: כשהגענו לק"מ ה-9 בא מולנו ספורטאי יקר- שאול לדני הוותיק, שסיים בדיוק את הק"מ ה-1. מישהו יכול להסביר את זה?
הארגון היה בסדר, בני נוער חילקו מים (אולי הם השתמטו ממרוץ ה-1200 ילדים שירוצו 2000 או להפך?), העליות והירידות לא אכזבו, שדות החיטה והכרמים סיפקו תפאורה מצוינת ובקיצור: נבוא גם בפעם ה-11.

סיכום:
אח של אליעזר והשכן שלו: 50 דקות. כפיים.
הקבועים: 52-54 דקות.
אליעזר: 65 דקות. מרוץ ראשון, כבוד.

בפעם הבאה: פוליטיקאי חדש הצליח להרגיז אותנו בכמה דברים שכתב על אנשים שרצים. חוסר ידע יכול לכאוב לפעמים ולא נעבור על זה בשתיקה.


 

  • © lilufoto - Fotolia.com

סגור