יהושוע רץ מרתון - חיבוק של דב

| שתף |

"אף פעם לא רצתי בטמפרטורה כזו. זה מעל האפס כי מטפטפים טיפות מן העצים ובשלוליות בצד הכביש צפים גושי קרח במים. האוויר הקר מגרד לי את דרכי הנשימה. ככה מתחילה דלקת ריאות? אולי זה געגועים?" יהושוע רץ בארץ רחוקה...

תאריך: 02/01/13, מאת: צבי צוויץ קרן

יוצאים מבית העץ ליער. איזה הבדלי טמפרטורות. מעבר ל"שרותים" (בול פגיעה מעל בור באדמה) עומד יער מחטני וגדול. אני יורד בין העצים, משתדל להישאר יבש עד הכביש. זהו. הגעתי לכביש ,פניתי ימינה (מזרחה? דרומה? מי יודע?) ואפשר סוף סוף לעבור לריצה. האויר קר וחריף.
איך אויר יכול להיות חריף? איך באמת? אף פעם לא רצתי בטמפרטורה כזו. זה מעל האפס כי מטפטפים טיפות מן העצים ובשלוליות בצד הכביש צפים גושי קרח במים. האוויר הקר מגרד לי את דרכי הנשימה. ככה מתחילה דלקת ריאות? אולי זה געגועים? געגועים למזרח התיכון. מזרח תיכון ישן, מזרח תיכון חדש. קר מדי. אני מסתובב וחוזר. איפה השיפוע שיחזיר אותי לבקתה? רואים אותה בכלל מהכביש? אולי את העשן מהארובה.

רצתי חזרה על הכביש. הנה השלולית הגדולה. גוש קרח גדול צמוד שם לאבן. כאילו משכה האבן את המים: "בואו אלי, בואו" לחשה האבן למים והם באו וקפאו. גוש גדול בשולי שלולית. משחק מילים בעברית ביער צפון אמריקאי רטוב וקר. הנה הסיבוב. את העשן לא רואים מפה אבל זאת העלייה. מקסימום אשוב לכביש ואקיף כמה גבעות ואגיע לבית מכיוןן החנייה. הטנדר אמור לחנות שם.

כמה דקות בעליה תלולה על אורנים רטובים והנה השירותים. איזה תענוג להכנס לבית העץ החם. להשליך כפיס עץ בריא למדורה במרכז הבית. במת אבנים המוגבהת מרצפה עץ. עצים בוערים על משטח האבן וארובה רחבה מעליה. הארובה עולה באלכסון לפינת הבית ואז מתפצלת לשתי ארובות קטנות: אחת יוצאת מיד החוצה ושניה עוברת לעליית גג מאובקת שמבט אחד ועיטוש אחד גרמו לי לסגור ולשכוח. בלילה הראשון כאן הקשבתי ליער. בליל של קולות. אנחות של עץ, גירודים של דובים. בחלומי באה לי דובה גדולה. זוג גורים הלכו אחריה. הן נכנסו לבית העץ. התבוננו בתנור. חיפשו בסיר הברזל התלוי על הוו והתאכזבו. בבוקר יצאתי ליער לחפש אחריהם. אולי אזכה לחבוק של דוב. אחר כך התרגלתי. בכלל: דובים לא אמורים לישון בחורף? מעניין יהיה לחזור לפה בקיץ. לרוץ בדרכי בוץ יבש לכיוון האגם. כמה גבוה שנטפס תמיד תהיה פיסגה יותר גבוהה. מים יזרמו מהפיסגה ויצרו אגם במקום בכלל לא נמוך. נחזור בקיץ לחפש דובים וחיבוקים. להתראות בינתיים.
 

  • © Kara - Fotolia.com

סגור