יהושוע רץ מרתון - מרוץ אינטימי ואין כמו אמא

| שתף |

ביום שישי האחרון התקיים מרוץ חדרה לזכרו של ניר זהבי ז"ל. יהושוע נסע לבדוק וגם ולרוץ.

תאריך: 04/11/12, מאת: צבי צוויץ קרן

מרוץ חדרה ע"ש ניר זהבי התקיים בקצה המזרחי של העיר, סמוך לשכונת "בית אליעזר", שהיא כנראה השכונה הגדולה בעיר וגם ביתה של המשפחה היוזמת.
בדומה למרוץ הלילה הפתוח, גם למרוץ הזה נרשמנו בלי לשלם לאף אחד ובסוף עוד נתרגל לדבר הזה שלא משלמים. למרות זאת ואולי בגלל זאת, ואולי בגלל אירועים אחרים (שהתיישבו גם הם על אותה משבצת זמן) נאספו על קו הזינוק כמה עשרות רצים בלבד. אפשר לקרוא לזה "מרוץ אינטימי". איחור של שעה תמימה בהזנקה וכמעט וכבר חשבנו להתרגז על המארגנים אבל אז הזניקה אותנו אמא של ניר זהבי וכעסנו שכח. בהמשך גם ניגשנו אליה.

רצנו 8 ק"מ, ממגרש הפועל חדרה עד הקניון בבית אליעזר וחזרה. כביש שטוח, 2 תחנות מים (כוסות) ובלי שום מכוניות טועות ותועות שניסו לדרוס אותנו. מילה טובה למארגנים. אולי ה"שעה איחור" נבעה מפינוי הכביש?

בדרך ניהלנו שיחה עם רצים מקומיים על ההבדל בין רכיבת כביש וריצה. יום אחד עוד נרכב על המדוכה הזאת. הרוכבים משכו אותנו קדימה וסיימנו ב-40 דקות. יפה לנו 5 דקות לק"מ.
אחר כך הלכנו לשוחח עם אמא של ניר. אישה מבוגרת ומרשימה, סבתא לנכדים שגם חילקו מים בקו הסיום. מישהו אמר מרוץ משפחתי?

ניר זהבי נפל בקרב בלבנון במבצע "שלכת" בשנת 1978. המרוץ לזכרו רץ משנת 1982 בתחילה במתכונת משפחתית ובשנים האחרונות כמרוץ חדרה. לדעתנו יש לאירוע הזה פוטנציאל להיות גדול יותר ואולי אפילו לגדול ל- 10 ק"מ. לא זיהינו בעיה מיוחדת להוסיף עוד קילומטר אחד לתוך בית אליעזר. רחוב "הפרדס" יותר ארוך מזה, להבנתנו, גם והתייעצנו עם מפות גוגל בעניין זה. תבדקו בעצמכם.

הרבה שנים עברו מאז וגם כמה מלחמות (מצערות מאד) בגבולנו הצפוני. גם במבצע הזה (ביוני 1978) נכנסו כוחותינו להתמודד עם מחבלים. גדוד 50 של הצנחנים נחת מן הים וניהל קרב בדהר אל בורג' אשר בדרום לבנון. המבצע הצליח אך כוחותינו איבדו 2 לוחמים ו 8 נוספים נפצעו. בין הנופלים למדנו על ניר זהבי ז"ל ועל יפתח עין ז"ל.

אמו של ניר סיפרה על אהבתה הרבה למרוץ ילדי בית הספר (1.5 ק"מ) אשר רץ אחרינו באותו מסלול. אהבנו גם, כן ירבו. מבחינתה זהו לב האירוע.
סיכום: מרוץ עירוני ומשפחתי עם פוטנציאל יותר גדול ומורשת קרב.

לסיום בקשה: אם כותבים שהזינוק בשעה מסוימת, בבקשה לדבוק בה. זה גם מנומס וגם מכובד. תודה.
 

  • עיצוב וצילום: בנות משפחת קרן

סגור