יהושוע רץ מרתון - מרוץ לילה פתוח 2012

| שתף |

"כמה פשוט לרוץ בלילה בפארק הירקון, שטוח, מואר וברור, בקיצור: תענוג צרוף", יהושוע לא ישתתף במרוץ הלילה של נייקי, במקום זאת הוא בחר במרוץ הלילה הפתוח.

תאריך: 28/10/12, מאת: צבי צוייץ קרן

בעוד כמה ימים ירוץ מרוץ הלילה של נייקי. אנחנו בחרנו להשתתף במרוץ האלטרנטיבי: נרשמנו, לא שילמנו, קיבלנו מספר, שבב חד פעמי, מים בכוסות ואפילו מכתיבי קצב במגוון זמני מטרה. המארגנים ביקשו שנשתתף בעלות (10 ₪ למשתתף, לדבריהם) אבל רק בדרך הביתה הבנו שלא שילמנו לאף אחד בשום שלב. אילו תירצה (אשתו של יהושוע) היתה נוכחת היא כבר היתה עושה לנו פרצופים ורגשות אשם, אבל המצפון לא בא אתנו הפעם הזאת.

התארגנו על הדשא סמוך לאצטדיון האתלטיקה. כשמרתון תל אביב היה אירוע קטן יחסית, הזינוק והסיום היה במקום הזה. מדברים על 20 אלף שנרשמו למרוץ הלילה של נייקי. גידול עצום במספר הרצים בארצנו. אולי גם מעורבות יותר צעירה במרוצים בכלל ובאירוע הזה בפרט. המארגנים ביקשו להסתדר ע"פ מכתיבי הקצב והשתדלנו לעשות כן. בחרנו בקצב של 5.5 דקות לק"מ וזינקנו.

כמה פשוט לרוץ בלילה בפארק הירקון, שטוח, מואר וברור, בקיצור: תענוג צרוף. אנחנו חייבים לעשות את זה יותר ואנחנו ממש לא תל אביבים. בק"מ ה-3 בהלוך וה-7 בחזור חילקו ילדים ומתנדבים מים בכוסות. לא מובן מאליו ותודה.

סביב הפייסר שלנו התקבצה קבוצה שנחמד לרוץ בה, גם אם זה חד פעמי. סיפרנו להם כי אנו רואים במרוץ הזה בדיקה של השפעת ה-60 ק"מ לפני כשבועיים ב"סובב העמק".
הבדיקה עברה בהצלחה כי סיימנו ב-54 דקות בערך ואפילו ערכנו "סשן מתיחות".

יש מן האמירה החברתית בריצה במרוץ הלילה הפתוח ולא במרוץ הקפיטליסטי. אני שמח להיות בצד הזה.

נסיים: משהו מיוחד מאד קרה לנו במרוץ הלילה הפתוח 2012. היינו בשני מקומות בבת אחת. יותר נכון במקום אחד היינו ובמקום אחר לא נהיה, גם אם נרגיש שרק אנחנו לא נהיה שם. תגידו, אפשר להתגעגע למה שעוד לא היה?


 

  • צילום: michaela

סגור