יהושוע רץ מרתון - מרוץ למען היחמור

| שתף |

"איזה מן חיה זו יחמור"? שאלה תירצה. חיפשנו תמונה ברשת..."איך שלא יהיה, בעל החיים הזה חי פה פעם ואחר כך נעלם מנופינו". יהושוע במרוץ למען היחמור.

תאריך: 25/11/12, מאת: צבי צוויץ קרן

בקילומטר ה-7 הגיעה העלייה שחיכינו לה. כביש אספלט שמטפס ועולה וממשיך ועולה ולא נגמר. 1200 מטר לפחות של עליה רצופה. קוראים לזה ירושלים. רצנו שם ביום ו' האחרון (16/11) במרוץ למען היחמור.
"איזה מן חיה זו יחמור"? שאלה תירצה. חיפשנו תמונה ברשת. התווכחנו אם אייל נקוד ויחמור זה אותו בעל חיים או לא. לא הגענו למסקנה. שניהם מעלי גירה גדולים בעלי נקודות וקרניים מפותחות. יתכן שעלינו פה על קונספירציה: בעל חיים אחד בעל זוג זהויות.

איך שלא יהיה, בעל החיים הזה חי פה פעם ואחר כך נעלם מנופינו. כמה כאלה הגיעו לגן החיות התנכ"י בירושלים לפני 34 שנים. לא סתם הגיעו. הגיעו מאירן, זה היה רגע לפני שהפרסים ירדו מהפסים. בעלי החיים האלה הסתדרו פה ממש טוב כי היום יש כבר לא מעט כאלה שמטיילים בגליל ובכרמל.
100 יחמורים נוספים נמצאים בגן החיות התנכ"י והחליטו לשחרר גם אותם, הפעם להרי ירושלים, אותם הרים עצמם הם כנראה הגורם המרכזי לשיפועים המפחידים של העיר הזאת.
אהבנו שריצת "מתחממים" התחברה לה עם הפרויקט המנוקד הזה.

ככה הגענו לגן החיות. אויר הרים צלול וקר קיבל את פנינו ואחר כך חימום ארוך במיוחד. יכול להיות שהירושלמים זקוקים לחימום של 40 דקות?
את החימום העבירה במרץ רב "יעל המחממת" שהפליאה בשריקות בעזרת זוג אצבעותיה. חשבנו שכבר לא מייצרים שריקות כאלה בימנו. הימור שלנו: זה חוזר.
באיחור של שעה זינקנו. משטרה לא מאשרת. ירושלים. אנחנו לא מקטרים על זה הפעם.

קילומטר ראשון בתוך גן החיות. מומלץ. גנב את ההצגה אריה זקוף וגאה. יפה לו. אחר כך המשכנו והכול עבר בשלום עד לעליה המפורסמת. אחריה כבר המשכנו עד הסוף. 11.5 ק"מ, 01:05 ע"פ שעונינו.
אירוח יפה של המקומיים. תודה.

מרתון ירושלים 2013 אנחנו בדרך ועוד משהו קטן: חצי מדינה נמצאת תחת איום, צבעים אדומים וחלונות שרועדים. לעזוב את המשפחה ולרוץ למען היחמור יש שם וקוראים לו ניצחון.


 

  • איור: ליאת שנהב

סגור