יהושוע רץ מרתון - פרק ז: עולם מושלם

| שתף |

במרוץ ה-10 הבא אני יורד משעה. לתובנה הזאת הגיע יהושוע מיד כשחצה את קו הסיום במרוץ נס ציונה ה-26 ואף שיתף את תירצה שהחזירה לו בחיבוק חם ואמרה: "דחוף אתה צריך מקלחת".

תאריך: 14/02/11, מאת: צבי צוויץ קרן

בבית, פשוט רגליים, ישב לו יהושוע וחשב על המירוץ:
על הגשם שירד
על הפנייה לשכונה בק"מ ה-8
על הקושי שהתעורר שם.
הוא הפך והפך ברגעי הקושי ההוא והגיע למסקנה שמקור הקושי היה פסיכולוגי ולא גופני.
לתירצה סיפר: "מה שקרה בק"מ ה-8 היה שחזרנו כבר מכיוון באר יעקב והתקרבנו לקו הסיום ואז המסלול פנה לכיוון אחר, אל תוך איזור מגורים, ואני איבדתי שליטה, שחשבתי שיש לי, על מהלך המרוץ".
תירצה לא ממש הבינה את כוונתו. אולי צריך להיות שם כדי להבין את הקושי הזה. כך לפחות חשב יהושוע וישן לו שנת צהריים של שבת גשומה אחרי מרוץ.

מי אמר שהעולם אינו מושלם? מי שיצעק שהעולם אינו מושלם ואף אכזר ומכוער הוא דוד. דוד דפק על דלתם של יהושוע ותירצה בשעת אחר הצהריים, כשבחוץ כבר החשיך ונהייה קר.
"שלום לך" אמר דוד לתירצה, "יהושוע נמצא?" יהושע אסף עצמו מן הספה וניגש לדלת והזמין את דוד למטבח.
את דוד הכיר יהושוע מעבודתו בא"א צבעים. לפני זמן רב סייע דוד לצורי וליהושוע בפרויקט גבס גדול ומאז נפגשו לפעמים. דוד ביקש מיהושוע עזרה, שייתן לו עבודה, שיפנה אליו לקוחות ועבודות. כי המצב לא טוב, אפילו רע מאד.

ככה סיפר דוד ליהושע: "תעזוב את הביטוח הלאומי הזה. אתה זוכר את הפעם הזו שעפתי מסולם? התנפח לי הקרסול. בלילה כבר כאב לי כל כך שראיתי כוכבים והלכתי למיון. עשו לי צילום ושלחו אותי הביתה. לא פניתי לשום ביטוח לאומי ולא כלום. הרגל הסתדרה לבד אבל כל היתר לא. מה זאת אומרת? זאת אומרת שקיבלתי מכתב מבית החולים. הם רצו כסף על הצילום שעשיתי. התעלמתי מהם. בסוף, איזה עורך דין מטומטם עיקל לי את החשבון בנק. אתה יודע איך ידעתי? אתה יודע איזה הרגשה מחורבנת זאת שאתה רוצה למשוך כסף מכספומט ואחרי שאתה מקיש את הקוד והכול, הכספומט מתחיל לחשוב. הוא חושב וחושב, וממשיך ועוד קצת ואז מוציא לך פתק! פתק ארוך ומיוחד! פתק שכתוב עליו משהו כמו "זמנית אתה מחוק" או "אתה אינך קיים עוד" ומה שהכי גרוע, שבשביל לסגור את הקשקוש הזה, הייתי צריך למשוך מהחשבון הסגור שלי בבנק איזה 3000 שקל וללכת להוצאה לפועל (צמד מילים מבחיל ומבהיל ומקומם) בקומה הראשונה של איזה בית משפט (מקום מבהיל בעצמו) ולשלם את כל הבוחטה הזו. ואפילו שנה אחרי, אם תנסה להעביר בעלות על איזה קטנוע, יכול מאד להיות שהמחשב של משרד התחבורה יבעט לך בתחת ולא יתן לך ואז איזה ילד יעשה שטויות עם ה50 סמ"ק הזה והכל על השם שלך, ומי אשם בכל החרא הזה? ביטוח לאומי! כי בעצם, ששיפוצניק עף מסולם זה תאונת עבודה. אבל איפה אני ואיפה לתבוע איזה משהו מהביטוח האלה? אז שילמתי ושילמתי כפול 100. גם שילמתי לביטוח לאומי וגם לקופת חולים וגם לבית החולים וגם לעורך הדין הזה של בית החולים וגם לדבר הזה שנקרא הוצאה לפועל. אז תעשה לי טובה ועל תיפול לי מסולם".

דוד פנה ללכת כשתירצה הופיעה: "סיפור סיפור הדוד הזה, אתה יכול לעזור לו?" "חושב שכן" ענה יהושוע, "צריך לדבר עם צורי"
"תיראי איזה יום - רגע אחד אני רוצה לרדת משעה ב-10 ק"מ ורגע אחרי צרות כל העולם מתדפקות על הדלת - איזה עולם מושלם".
 

סגור