יהושוע רץ מרתון - פרק כ"ב: הברז לא עובד

| שתף |

"בטח עוד מעט יהיה ברז", חשב יהושע ובלע רוק. משהו מהטעם המתכתי של המים ההם צף ועלה. יהושע המשיך לרוץ וחשב על שטיפה של הראש והפנים שתפחית במשהו את הצריבה הזאת בעיניים.

תאריך: 20/09/11, מאת: צבי צוויץ קרן

יהושוע רץ בכביש העוקף. בתחילת הכביש היה ברז ולגימה או שתיים של מים מתכתיים בטמפרטורת הסביבה הספיקו לו לגמרי. מישהו פעם בדק מה יש במים כאלה? כמה מתכות? כמה חיידקים? כמה רעלים?
אחר כך שניים ושלושה ק"מ שנאספו ככה ויהושע התחיל להרגיש את הזיעה. הכתפיים המבריקות, הראש הרטוב, התחלה של צריבה בעיניים והיובש הזה בפה.

"בטח עוד מעט יהיה ברז" חשב יהושע ובלע רוק. משהו מהטעם המתכתי של המים ההם צף ועלה. יהושע המשיך לרוץ וחשב על שטיפה של הראש והפנים שתפחית במשהו את הצריבה הזאת בעיניים.
"בפעם הבאה ארוץ עם כובע, גם אם אין שמש", הבטיח לעצמו הרץ. במרחק נראה רמזור וצומת ומה שנראה כמו גינה קטנה וספסל, מן מקום כזה שיש בו איזו הבטחה לברז מים.
מרחוק ראה את דמות הבטון הכפופה של הברז, כאילו רומז הברז לצמא: "התכופף אלי – עשה כמותי".
יהושוע אכן התכופף לברז ולחץ על הכפתור העגול. הכפתור המתכתי העגול לא גילה כל התנגדות ללחיצה כמו ניסה לומר משהו לצמא, כי מן הברז לא יצאו כלל מים. יהושוע שב ולחץ על הכפתור, חיפש ותר אחרי כפתורים חלופיים ואפילו חיפש איזה ברז ראשי בפינות הגן, אולי ממנו תצמח הישועה (וירווה את יהושוע?)
כמה שהצמא מתגבר במקרים כאלה. ההבטחה הנכזבת. כאילו עשית הסכם עם העולם, אתה תרוץ מפה לשם ואז תגיע לברז שירווה את גרונך הניחר. יכול להיות שמישהו הפר כאן חוזה?

כולם צמאים לאהבה

רבים צמאים לצדק (חברתי)

יש הצמאים לידע

מה עם הצמאים למים?

שמתם לב איך השתנתה הארכיטקטורה של גני המשחקים? לאן נעלמו המים? מדוע פירקו את כל הברזים או ניתקו אותם מזרם? איזה עיקרון חינוכי או כלכלי מסתתר כאן? העירייה תתרושש מברז מים בגן המשחקים השכונתי? מישהו חושב על הפעוט שישטוף ידיו מחול? על ההורה שינקה מוצץ? על הילד שירד מאופניו בצהרי יום בחופש הגדול? מישהו נתן דעתו על הרץ החובב שזקוק ללגימה או שתיים בשביל לערוך עוד הקפה? יהושוע ירד מרעיון ההמשך והלך הביתה לשתות.
איך קרה שכל ראשי הערים, כל המתכננים הסביבתיים וכל המערכות המבצעות חברו יחד והעלימו את מושג הברז מהנוף?
מה צריך לקרות כדי להשיב את הברז לגינה?
אולי יפנה כל אחד ואחת לראשות המוניציפאלית ויציף את הנושא? אולי הפתרון הוא פשוט וזול וישים ממש עכשיו?
שנשתה הרבה מים במרחב הציבורי.
לרוויה...
 

לפרקים הקודמים

סגור