יהושוע רץ מרתון - פרק כ"ד: לרוץ בחגים

| שתף |

"ריצה בחגים לא דומה לריצה בשוטף. יש משהו באוויר ובאווירה, יש משהו בכבדות הזאת, יש איזה קסם (ורגשות אשם לסירוגין) להשאיר את הכול מאחור ופשוט לצאת לרוץ. האם שעה ריצה תשרוף את כל הקלוריות של ארוחת החג?"

תאריך: 04/10/11, מאת: צוויץ צבי קרן

"אין כמו לרוץ בחג!" הצהיר יהושוע והוסיף: "לשרוף את כל האוכל הזה".
"אבל עוד לא אכלנו בכלל" הזכירה לו תירצה וגם ככה רמזה לאורחים שכל מה שהיה עד עכשיו לא ממש נחשב ל-ארוחה.

ריצה בחגים לא דומה לריצה בשוטף. יש משהו באוויר ובאווירה, יש משהו בכבדות הזאת, יש איזה קסם (ורגשות אשם לסירוגין) להשאיר את הכול מאחור ופשוט לצאת לרוץ. האם שעה ריצה תשרוף את כל הקלוריות של ארוחת החג? עוד לא גילינו. אם אחרי החגים נשקול כמו לפניהם, הצליח לנו, ואם לא- אז או שנבכה את מר משקלינו או שנוסיף קילומטרז'.

אלו מביננו שרצים ורצות עם איזה נגן שגם מכיר תחנות רדיו אולי מכירים את התוכניות המוזרות לחגים. הכי מוזר: משפחה בפקק מספרת למאזינים את תלאותיה והרפתקאותיה, ולא ממש ברור למה משדרים את זה ועוד פחות למה להקשיב לזה, אבל, איך שלא נהפוך בזה, יש בזה טונות של קסם וחג.

אם מתארחים אצל משפחה או חברים ויוצאים לרוץ שם, במסלול חדש ולא מוכר הקסם גדל עוד יותר כבר כתבנו על זה פעם...
אחרי ריצה, שחוזרים לבית שעמוס בחברים ומשפחה (לא תמיד המעגלים האלה חופפים), מתקיים הראיון הזה: כמה אתה רץ? ולמה אתה רץ? ועד איזה גיל אתה חושב ש..? תמליץ לנו על נעליים, איך מתחילים? זה נכון ש... וכך עוד ועוד...
יכול להיות שכמות הרצים, שנמצאת בגידול כבר תקופה, קשורה גם היא לשיחות האלה, לשאלות ולתשובות האלה, להתעניינות הזאת ואולי גם לדוגמה האישית, אם הם יכולים אז למה לא אני?

אם כבר מתחילים לרוץ ומחפשים אירוע ריצה חביב במיוחד (ומומלץ לטעמי) נפנה את מבטינו ל"אחרי החגים". שם, בין כל ימי החול אורב לו בחשיכה, מרוץ הלילה של נייקי. צפוף, המוני וצבעוני. אנחנו לא מפנטזים על תוצאה. אנחנו מצפים לחולצה צבעונית ולחוויה של ריצה בחושך, צבע ומוסיקה. לחובבי הריצה הפוטנציאליים (שזה כמעט כולם) אירוע כזה יכול להיות אבן דרך משמעותית. למשל: הפעם הראשונה שרצתי 10 ק"מ הייתה ב...
עוד לפני זה, בסוכות, יש כמה אירועים שנוגעים. באחד מהם, חברתי במיוחד יהושוע שוקל להשתתף וכנראה שנרוץ שם יחד. מרוץ של עיוורים ורואים במרכז לכלבי נחייה בשפלה.
"תחפשו ותמצאו" זרק לנו יהושוע בחגיגיות בתום איזו ארוחה של חג והוסיף:
"שנעבור את החגים בשלום ושלא נעלה על עצמנו יותר מדי קילוגרמים..."
 

סגור