יהושוע רץ מרתון - פרק ל"א: המרתון כמו חוד של המחט

| שתף |

"אחרי כמה ימים בהם לא רצתי בכלל, אני רעב לריצה, "מת לרוץ", כל האנרגיה הזאת נאספת ומתפוצצת בריצה, בום!" יהושוע מתכונן למרתון טבריה.

תאריך: 03/01/12, מאת: צבי צוויץ קרן

שבועיים למרתון טבריה 2012, אם נדייק זה אפילו פחות. העונה תגיע לשיאה בריצה הארוכה והמיוחדת הזאת. כל האימונים, הימים, הלילות, ההשכמות המוקדמות בקיץ, הבקרים הקרים בחורף, הכל מתחדד לשבועיים האלה: הטייפר.
"זה לא קרחון או קצה קרחון" סיכם לנו יהושוע "זה חוד של מחט. רצנו עונה שלמה, התחלנו אי שם בקיץ. הערבים הנהדרים האלה, קשה שלא להתגעגע"
"איזה עולם הפוך", תרמה לנו תירצה תובנה, "בקיץ חם לו לרוץ הוא מחפש שעות קרירות, בחורף קופאים לו השרירים (ברגליים למשל) והוא רודף לו אחרי השמש".

"את ריצות הנפח האחרונות עשינו השנה בשעות הצהריים כי נהיה חורף מוקדם וגם הטמפרטורות לא חסו עלינו", סיפר לנו יהושוע והמשיך:
"בריצה הארוכה האחרונה לעונה (ערכנו ביום ו' בסוף דצמבר 2011) רצנו 34 ק"מ בכמעט 4 שעות. דיברנו, סיכמנו, נהנינו ובקיצור ריצת סוף העונה. יצאנו בערך ב- 13 לדרך. שעתיים אחר כך כבר נהייה קר, אנחנו כבר אחרי 20 ו 25 ק"מ והולך ומתקרר. אנחנו רצים, השמש יורדת, הטמפרטורה צונחת כמו משטח שעף ממטוס תובלה, ישר למטה. אין לנו מה ללבוש, הגוף חם מהריצה והאוויר הצונן מקרר, כמו מזגן שמקרר מכאן ומזגן שמחמם מכאן וזה בעצם מזגן אחד".

"ככה נראתה ריצת סיום העונה שלך?" שאלנו אותו.
יהושע חייך: "לא מחליף אותה בשום דבר אחר".
מה עד המרתון?
"יש שרצים עד היום האחרון ויש את "הרעבים".

"אני חייב להגיע לריצת נפח רעב" הסביר לנו יהושוע, "רעב לריצה". "אחרי כמה ימים בהם לא רצתי בכלל, אני רעב לריצה, "מת לרוץ", כל האנרגיה הזאת נאספת ומתפוצצת בריצה, בום!"
"לכן, בשבוע לפני המרתון אני לא רץ בכלל, צובר אנרגיה, צובר רעב והכול מתנקז לקו הזינוק של המרתון בבום גדול".
למה אתה מצפה מהמרתון?
"קודם כל, אני מצפה לחוויה יוצאת דופן, לא דומה לשום דבר אחר".
"אני מצפה לריצה בנופים של הכינרת, להתמודדות עם הקושי, הק"מ ה-30 הוא נעלם גדול, ה"קיר" יכול להגיע, ההתמודדות איתו היא חלק מהעניין, אני מנסה ללמוד איתו"
"עם הקיר?" שאלנו אותו.
"הקיר חלק מזה ואפשר ללמוד לחיות איתו, לדבר איתו, להכיר אותו"
יהושוע הבטיח לספר לנו על פגישתו הקרובה עם הקיר ועל החוויה בכלל.

שיהיה בהצלחה!

 

סגור