יהושוע רץ מרתון - פרק מ"ה: כשרצים יום יום

| שתף |

"כשהשמש שוקעת הגוף נכנס ללחץ וחוסר שקט, מחפש את הריצה". "אז הפכת מכור לריצה"? שאלנו בחשש... יהושוע בודק מה קורה כשרצים יום יום.

תאריך: 07/06/12, מאת: צבי צוייץ קרן

מה קורה כשרצים יום יום 12 ק"מ בכל יום?
יהושוע שאל אותנו את השאלה המוזרה הזאת והחלטנו שיש רק דרך אחת לבדוק- לרוץ על זה.
חלפו שבועיים, בהם רצנו 13 פעמים את המרחק הזה, כמעט כולם באותו מסלול. בהתחלה זה היה מוזר, אחר כך התרגלנו. קצת חששנו מפציעות, נקעים וכאלה, אבל, לא קרה לנו כלום, מעט תחושות כיווץ ומתיחה ברגליים וזהו בעצם.
את מרבית הריצות רצנו בשעות הערב אז כל יום בסמוך לשעת השקיעה היה יהושוע שולח לנו מסרון הבודק מה קורה. אחרי כמה ימים כאלה, כשהיינו בערך בק"מ ה6-7 שאלנו את יהושוע מה פירוש המסרונים האלה.
יהושוע חשב וענה לנו:
"הגוף כנראה הבין יותר מהר מהראש את משמעות הריצה היומיומית הזאת".
שאלנו: "איך"? והרץ ענה:
"כשהשמש שוקעת הגוף נכנס ללחץ וחוסר שקט, מחפש את הריצה"
"אז הפכת מכור לריצה"? שאלנו בחשש.
יהושוע חשב קצת, הגביר מהירות ותפס מרחק בטוח מאתנו. אולי בורח מן השאלה? אולי מן התשובה?

האם ריצה היא תחביב ממכר? אולי כן אולי לא. האם לרוץ יום יום גורם לנו לתלות בריצה? האם הריצה היא אמצעי לאיכות חיים או מטרה בפני עצמה? אולי גם וגם? איננו יודעים.

החדשות הטובות הן שגם אם הריצה היא תחביב ממכר, הרי שזאת התמכרות השומרת עלינו מפני מגפת המאה הנוכחית וגם משפרת את מצב הרוח, מגבירה ריכוז ובטח עוד כמה דברים.
מבין שלל ההתמכרויות הסובבות אותנו, ריצה היא כנראה השפויה שבכולן. חוץ מזה, אם עוד לא הבנתם, חוץ מלהתמכר, אנחנו עובדים על אולטרה בסתיו. נשארו לנו עוד כ-5 חודשים. זמן טוב לערוך התנסויות בהתמכרויות.  
 

  • © yanlev - Fotolia.com

סגור