יהושוע רץ מרתון - פרק נ"ח: סובב עמק 60 ק"מ

| שתף |

שוטר הגבול: "היית פעם בקילומטרים שמעל ל-50?" אני: "לא אדוני". שוטר הגבול: "אז תעבור ותמשיך". סיכום 60 ק"מ במרוץ סובב עמק 2012.

תאריך: 14/10/12, מאת: צבי צוויץ קרן

בקילומטר ה-50 עליתי כיתה. זה היה הרגע המכונן שהתחבר לי שאני מסיים את זה. אבל זה היה לקראת הסוף. בהתחלה היו דברים אחרים לגמרי.
בהתחלה היה הלילה שלפני. ישנתי רע. ב4:00 כבר התייצבתי בקו הזינוק. עוד קפה עוד תמר, כמה פחמימות אפשר להעמיס? הגוף לא מגיע לרוויה?
ב5:30 זינקנו, כמאה רצי ה - 60. נשאר רק לעבור את המרחק.

עלינו למעלה (2 ק"מ) ויצאנו להקפה הראשונה (30 ק"מ להקפה), הרבה עליות, נוף יפה, עד הקילומטר ה-15, אז כבר הסתלקו העננים והשמש תפסה את מקומה. כן היה חם. חם מאד. עצרתי בכל תחנות המים ותדלקתי. הרבה מאד מים ובייגלה. פה ושם תמר. המעטתי בשתיית המשקה האיזוטוני כי פחדתי מהתייבשות. בין הק"מ ה-20 ל-30 באו מולי מאות רצי ה-30 ק"מ שזינקו בינתיים. חלקם עודדו. אותי? את עצמם? גם וגם? אחרי שעברו נשארתי פתאום לבד. עד הקילומטר ה-30 לא פגשתי אף אחד: השמש, אני והמרחק. כאן המקום לשבח את המסלול וסימונו. אפילו החתום מטה לא הצליח לאבד את דרכו ולהוסיף לו איזה עשירייה, כמנהגו, כמנהגי.

מרוץ סובב עמק הוא מרוץ מושקע. דומה שהושקעה מחשבה רבה בכל פרט ופרט. למשל: בתחנות המים עמדו מיכלי מים גדולים. את המיכלים עטפו ידיים אוהבות בחומר מבודד למען ישארו המים קרים. תודה. זה גם לא מובן מאליו שבכול התחנות יהיו שפע של חטיפים ופירות, מתוק ומלוח, מים ואיזוטוני ובעיקר אהבה.

יצאתי להקפה השנייה. 30-40 ק"מ. לא דומה למרתון. מי יכול להרשות לעצמו קיר בק"מ ה-30 כשיש לפניו עוד 30? כנראה שאף אחד.
רצתי לבד בדרך כלל, עברתי את ה-40 המשכתי ל-50 בלי להעלות דופק בכלל, כשעליתי מעל 140 פעימות בדקה האטתי וכשירד מתחת 120 הגברתי. רוב זמן ההקפה השניה רצתי בדופק 124. ריצה קלילה במינימום מאמץ, משהו כמו 70% מדופק מקסימלי.
פה ושם פגשתי את רצי ה-100 ק"מ ורצי ה-100 מייל (160 ק"מ). הם היו בהקפה האחרונה שלהם. מדהים. הם זינקו ב-8:00 בערב של אתמול ועשו את הלילה בריצה במסלול הזה. אני מקנא בהם? רוצה גם? לא בטוח.

בק"מ ה-50 דמיינתי לי מעבר גבול.
שוטר הגבול: היית פעם בקילומטרים שמעל ל-50?
אני: לא אדוני
שוטר הגבול: אז תעבור ותמשיך.

המשכתי. 10 אחרונים. מידי פעם עבר לידי טרקטורון בדק אם אני חי. אני הכי חי בעולם. אני כל כך חי שאני עוצר ומתעכב בכל תחנת מים. יש מצב שמתוך 8 שעות ריצה, שעה אחת עברה עלי בתחנות המים. הקילומטרים האחרונים היו ארוכים, ארוכים מאד. עד שראיתי את קו הסיום ואז זה באמת נגמר. רצתי 60 ק"מ. כמה אנשים בעולם יכולים להגיד את זה?

תודה רבה לכולם ולהתראות!
 

  • נוף במרוץ סובב עמק

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור