יהושוע רץ מרתון - פרק נ': חושפים שיניים

| שתף |

"אני קופא במקום, גם החתול המגודל. העיניים שלי בתוך העיניים שלו, צהוב על הירוק והוא חושף שיניים ומוציא נשיפה קולנית". הריצה בקיץ מזמנת ליהושוע וחבריו אורחים לא צפויים.

תאריך: 11/07/12, מאת: צבי צויץ קרן

ככה זה בקייץ, רצים פחות ומדברים יותר, אז החלטנו לעשות מעשה ואספנו מספר אנשי שטח, כמה רצים, כמה רוכבים, חלקם רוכבים על שניים (גלגליים) וחלקם רוכבים על ארבע (רגליים) ואפילו נווט אחד (בריצה) שמצאנו בשטח. לכולם קילמטראז' רציני. אם היו אלה כלי רכב - הינו דואגים למצבם, אבל, אנחנו רצינו לשמוע מהם סיפורי חיים וסיפורי חיות, בעיקר על מפגשים עם שיניים חשופות. מוכנים לחשיפה?

עמיר, רץ ונווט, אוהב את המאמץ המחשבתי הזה שגורמת ההתמצאות בשטח ואפילו מדידת המרחקים. בסבלנות הוא הביע דעתו על שעוני ה-GPS שלנו וסיפר לנו על פגישה עם חתול ביצות גדול, שעת בוקר מוקדמת מאד, בקושי יש אור ועמיר יורד מגבעה למקום נמוך.
"יכולות להיות למטה שאריות של מים ושל בוץ, אז החלטתי לנסות לא להיכנס לשטח הנמוך והבוצי (נעליים חדשות כמובן) וניסיתי להקיף את תא השטח הנמוך. נכנסתי לתוך חורשה קטנה, רצתי סביב 2-3 שיטות מכחילות פרועות ובום! זוג עיניים צהבהבות ומעליהן אוזניים הנהפכות אופקיות בקצה ויש גם פונפון כזה, וכל זה בחזית לי כמה מטרים".

"אני קופא במקום, גם החתול המגודל. העיניים שלי בתוך העיניים שלו, צהוב על הירוק והוא חושף שיניים ומוציא נשיפה קולנית. אין לי מה להפסיד, אם הוא קופץ עלי, יהיה לי לא פשוט, יש לו ציפורניים, יש לו שיניים ואני? מה יש לי? אפילו מקל אין. בשביל להרים מקל אני צריך להוריד ממנו את העיניים ואת זה, אין סיכוי שאני אעשה".

אני מנסה טקטיקה אחרת: "איזה חתול גדול אתה", אני אומר לו ועושה לו "קישטה" והטורף הזה, מתקפל ברגע ונעלם".

איזה סיפור. נרגענו עם מיץ תפוזים ושמענו סיפור רגוע יותר, "פחות שיניים ואם אפשר, בעל חיים צמחוני". חבר ורוכב אופניים cross country שמח לספר לנו על "רכיבה דרומה ועל זוג חמורים או זוג אתונות ש"הצטרפו אלינו ורצו אתנו דרומה איזה 20-30 ק"מ. אנחנו רכבנו ושני אלה רצו לידנו, לפנינו ואחרינו". מומלץ.

נסיים עם נחש צפע מוזר. א', ידיד שלנו ורץ מוכשר מאתנו, ערך אימון ערב ב"שדות על יד הבית" ורץ בדרך שהייתה חסומה בשני צידה על-ידי שדה תירס גבוה בצד אחד וגדר ברושים צפופה בצידה האחר ובתווך, על הדרך שכב צפע יפהפה. "איך שוכב צפע? בטח מגולגל מתחת איזה אבן ורק הראש מציץ. ברור. רק שהצפע הזה שכב פרוס לרוחב הדרך ורק הראש מורם קצת".
מצב אימא'לה לגמרי. "מה עושים? מוותרים וחוזרים? לא מתאים. לוקחים סיכון ועוברים בצד של הראש? גם לא מתאים אז מה נשאר? לעבור בצד של הזנב וליתר בטחון גם לעבור לספרינט וזה בדיוק מה שעשיתי".
"איך זה נגמר"? שאלנו את א'.
"הנחש אפילו לא זז כשעברתי לו ליד הזנב. כעבור 30-40 דקות עברתי שם שוב, בדרך חזרה, והוא כבר לא היה שם, אולי זינק על מישהו או שמישהו זינק עליו". שזה יהיה הצפע האחרון לקיץ הזה.
ולסיום סרטון קצר על קרקל שצד להנאתו עוף. אהבנו את הקפיצה בדקה ה-1:25 של הסרטון. תנסו את זה בבית ובתאבון!

 

 

  • © JohanSwanepoel - Fotolia.com

סגור