יהושוע רץ מרתון פרק י: יחד באושר ודמעות

| שתף |

החללים המשרדים הריקים היו פתאום עוד יותר ריקים והמחשבה על סיגריה שבא ועלתה כמו אצה על פני המים.
האצה הירוקה לא נשארה לבד הרבה זמן כי ההרהור הבא היה השאלה: איזה מן גבר אתה? אשתך נוסעת לכמה ימים? תחגוג! יהושוע רץ מרתון - פרק י'.

תאריך: 08/03/11, מאת: צבי צוויץ קרן

צורי, מנכל א"א צבעים, יצא לשבוע אימון בצאלים ויהושוע, עוזרו הנאמן, נשאר לסיים עשרים ושלושה חללים משרדיים שיצרו לוחות גבס מאנגר תעשייתי ענק וריק. כל הבוקר עשה יהושוע שפכטל. העבודה המונוטונית רוקנה ראשו ממחשבות. השקט ששרר בחללי הגבס הריקים הופר בקולות משיכה ומריחת שפכטל על קירות גבס. כשעשה הפסקה ויצא לשמש הצטער כי אינו מעשן. למעשנים קל יותר להכריז על הפסקה ומאד ברור מתי היא מסתיימת. יהושוע מעך בסולייתו סיגריה דמיונית בתנועה סיבובית ואז העיף מבט בטלפון שבתיק והופתע.

"מה קרה, מלחמה?" שאל את תירצה שכבר הפסיקה לספור כמה פעמים צלצלה לבעלה.
"באמת תודה לך שחזרת אלי... בשביל מה בכלל יש לך סלולארי אם אינך זמין?..."
יהושוע הרחיק המכשיר מאוזנו ונתן לגל לעבור. הוא נמנע, לפי שעה, מלענות לתרצה שבינתיים עברה לטון ענייני כשסיכמה:
"אז, כמו שכבר הבנת, אני התנדבתי ללוות את הטיול השנתי של שכבת י"א וזה 4 ימים ו3 לילות ויוצאים מחר בבוקר.
"אהה", אמר יהושוע "מה את אומרת" ואת עצמו שאל: זה במילואים וזאת בטיול. איפה טעיתי?

החללים המשרדים הריקים היו פתאום עוד יותר ריקים והמחשבה על סיגריה שבא ועלתה כמו אצה על פני המים.
האצה הירוקה לא נשארה לבד הרבה זמן כי ההרהור הבא היה השאלה: איזה מן גבר אתה? אשתך נוסעת לכמה ימים? תחגוג! מתי השתכרת פעם אחרונה? מה עם איזה ריצת לילה מאוחרת? ואם כל זה אפשרי ועוד כמה, אז למה אני על הפנים?
" לזה קוראים להתגעגע?" שאל יהושוע את הקירות הריקים במשרדים העתידיים בבוקר הראשון שאחרי הלילה הראשון, לבד באלכסון. כמה שורות משיר ישן צפו ועלו:

"זריחה, שקיעה, שקיעה, זריחה
שנים פה חולפות
קיץ אביב סתיו וחורף
יחד באושר ודמעות"*


אני חייב לרוץ עכשיו, החליט והלך להחליף לבגדי ריצה ורץ ורץ ורץ.
איך שריצה יכולה ליישר הדורים ולפתור בעיות. בסוף הריצה היה ברור לגמרי, שתירצה תחזור מהטיול וצורי יסיים את המילואים. הגעגועים, ייסורי המצפון על שלא סיים שכפטל וצבע, כל אלה, קיבלו פרופורציות אחרות ככל שנקפו הדקות ונאספו הק"מ.

על הפרויקט אתם שואלים? על כך משיב יהושוע: "הוא חיכה כל כך הרבה, אז הוא יחכה עוד כמה ימים" והם יסיימו אותו כבר יחד, "יחד באושר ודמעות"* כמו שנאמר בשיר.
 

*השיר "זריחה שקיעה" מתוך "כנר על הגג", מילים שלדון הרניק, עברית: דן אלמגור. שם הפרק "יחד בעושר ודמעות" לקוח גם הוא מאותו מקור.
 

סגור