יהושע רץ מרתון - עולים על טיל - מרוץ אייל 2012

| שתף |

"כשיתחדשו הלימודים בבתי הספר באזור השפלה, יביאו איתם הילדים מדליות ותיקים ויראו לחברים. הם יספרו להם על המרוץ, על הריצה, על הקושי ועל החוויה". יהושוע יצא מהממ"ד והגיע למרוץ אייל.

תאריך: 18/11/12, מאת: צבי צוויץ קרן

לפעמים אני מדמיין אוטובוס קומתיים. מרוץ אייל מתקיים במעלה המדרגות: אדום, חגיגי והמוני.
בקומה התחתונה מתנהלת מלחמה. במערכות הכריזה מוכרז "צבע אדום". במקומות מרוחקים מעט יותר נשמעת צפירה שעולה ויורדת, כמו מצב הרוח.
אחד המברכים את אלפי המשתתפים במרוץ אייל 2012 ברמת השרון אמר משהו כמו:
"הלוואי והצבע האדום יהיה רק צבע של חולצה".
הלוואי.

בשבת עלינו מקומת האוטובוס התחתונה לזו העליונה. נסענו מאזור השפלה עם ארבע ילדים לרוץ במרוץ ה-2000 מטר במסגרת האירוע. בדרך ערכו הרצים הצעירים השוואות בין מספר ה"נפילות" למספר ה"שיגורים" וההבדלים ביניהם: לאחד בום חזק ולשני בום מתגלגל, ולפעמים להפך, וגם על ההבדל בין טווח קצר לטווח ארוך. הגדיל לעשות ילד חמוד המתגורר ביישובי גדרות (35 ק"מ) שספר "בערך 13 נפילות בזמן שהייתי ער ועוד כמה בומים בזמן שישנתי בממד".
אהבנו שמתייחסים ברצינות למרוץ הילדים. מדידת זמנים, מזכרות מכובדות מהאירוע ועוד. אהבנו שביקשו ממבוגרים לפנות את המסלול לילדים ולהימנע מליווי וריצה במקביל. זהו המרוץ שלהם ולא נכון מצדנו, הרצים, לזלזל במרחק או במעמד. המאמץ שהשקיעו הילדים בריצה הזאת הוא כזה גדול, שאנחנו יכולים רק להתפעל.

כשיתחדשו הלימודים בבתי הספר באזור השפלה, יביאו איתם הילדים מדליות ותיקים ויראו לחברים. הם יספרו להם על המרוץ, על הריצה, על הקושי ועל החוויה. יש יותר חינוכי מזה? יכול להיות שזה המעשה החינוכי ביותר שמתקיים בין כותלי בית הספר של זמננו.
סיפרה לנו נורית (בת 10) "איך כאב לה בצד" והיא לא ויתרה ומשכה ומשכה עד הסוף. 11:32 דק' מקום 17 בקטגוריה. מחאנו כפיים.


נורית / צילום: יהושוע רץ מרתוןאחר כך הלכנו לקַהֶל (פועל נפלא בשפתנו, לגזור ולהשתמש). נעמדנו סמוך לקו הזינוק של מיקצה ה-5 ק"מ ופגשנו ברצים כשהם אחרי 4.5 ק"מ, מעט לפני הגשר, סמוך למרכז הטניס. איזה חום קיבלנו מהם. תנסו את זה פעם. חוויה מדהימה. האירופאים יודעים למה הם מעודדים. בהמשך נסענו דרומה. ירדנו לקומה התחתונה של האוטובוס האדום. אמרו ברדיו שאם יתפוס אותנו טיל בזמן הנסיעה, עלינו לעשות עם זה משהו. פעם היו אומרים משהו על "לעלות על טיל". מישהו יודע איך יורדים ממנו?
להתראות בשמחות.

בפרק הבא: איזה מן חיה זו יחמור?
 

  • צילום באדיבות משפחת שמואלי

סגור