יהושע רץ מרתון - פרק נ"ב: ריצת Cross Country

| שתף |

"הפעם יצאנו ממזכרת בתיה שבשפלה. אסף החתיך הזמין אותנו לריצת Cross Country ובאנו לראות מה זה. הסקרנות אולי לא הרגה את החתול אבל היא בטח הוציאה אותו מהמיטה בשעה הזויה".

תאריך: 20/08/12, מאת: צבי צויץ קרן

ריצת Cross Country - יש בכלל דבר כזה?
על אופני Cross Country שמענו. גם על הרעיון חשבנו. יש משהו בלרכוב למרחקים, מנקודה A ועד לנקודה G הנמצאת אי שם. יש משהו בלעבור משטח אחד לשטח לאחר, לחצות מכשולים, להקיף הרים, לחצות יערות ועוד כמה. כל זה נכון לאופניים. אבל לריצה?

בדקנו את הנושא. ב - 4:00 בבוקר כבר הינו בק"מ החמישי. החושך מסביב רק העמיק. ירח מינימלי במיוחד ניתלה בשליש המזרחי של השמיים. יהושוע שאל אם הירח לא התבלבל: "מה הוא עושה שם? בעוד שעה ומשהו תזרח משם השמש".

הפעם יצאנו ממזכרת בתיה שבשפלה. אסף החתיך הזמין אותנו לריצת Cross Country ובאנו לראות מה זה. הסקרנות אולי לא הרגה את החתול אבל היא בטח הוציאה אותו מהמיטה בשעה הזויה. "יש כאלה שבשעה כזו נכנסים לחלום ויש כאלה שיוצאים מהמיטה ונכנסים לריצה", סיכמה תירצה את הסיטואציה.

רצנו מזרחה, עקפנו את תל מלוט ועין גיבתון מדרום ואחר כך את תל גזר מצפון. מדי פעם חצינו שדות, רגבי אדמה מתפוררים. אסף החתיך הוביל: "זה הכיוון", הוא הצביע: "רצים דוך מזרחה". אחרי ה"מזרחה" הגיע ה"דרומה" ותוך כמה קילומטרים נפגשנו בגוש עצים, "יער המגנים", הסביר לנו המוביל, שערו מתבדר מתחת פנס הראש.

הקפנו את העצים ממזרח, מחכים לשמש שתאיר. שמרנו על גבול היער, עצים מימין, שדה משמאל. כשעה לקח לנו להקיף את כל היער והאופק ממזרח התבהר. המשכנו דרומה, משמאלנו הבחנו במנזר לטרון. עברנו ליד קיבוץ נחשון. יש מן ה- Cross Country על הריצה הזאת. מעט לפני כביש מספר 3 פנינו מערבה ורצנו דוך למזכרת. תדלקנו מים מלול תרגולות שומם חי ואדם, סמוך למושב בקוע. חצינו את כביש 6 מ"תחת" ואת מסילת הברזל ממעל. ירדנו למסילה במדרון של Down Hill ועלינו בשיפוע מהגיהינום. סיימנו במזכרת. 34 ק"מ, קצב 6 בד"כ, ריצה מוצלחת. נבוא שוב.
אולי נקים קבוצת ריצה Cross Country או בקיצור "רצי CC". תנסו את זה בבית. יותר נכון מ-הבית. מומלץ.

בפרק הבא: ריצת Cross Country: אגדה אמריקנית שווה. חכו חכו.
 

  • © Srecko Djarmati - Fotolia.com

סגור