פרק יד': למה לא לרוץ חצי מרתון בתל-אביב?

| שתף |

יהושוע עוד ירוץ מרתון. תהנהנו בראש כמה שתירצו, אם אתם יכולים לדמיין אותו מסיים מרתון ראשון שלו אז תגידו: "גם הוא יכול", כי הוא יכול גם יכול, ואולי ירוץ בטבריה 2012, למה לא? יהושוע רץ מרתון פרק יד'.

תאריך: 06/04/11, מאת: צבי צוויץ קרן

בינתיים, הוא מתבשל. זה כנראה בישול ארוך, משהו כמו "פלטה לשבת" מה דעתך על - בישול על פתיליה? מי יודע? אולי ככה הכי טוב לבשל? אולי ככה הכי בריא להתאמן? נניח שייקח ליהושוע שנתיים להגיע למרתון מלא, זה רע? זה טוב?

מה שבטוח, שבינתיים, יהושוע רץ 10 ק"מ במרוץ נס ציונה (בשעה), משהו כמו 8 ק"מ במרוץ בגין ה-1 (זמן, כמו בירושלים, תלוי בשמיים תנסה "ביושב במרומים") וכעת התגלגל לפניו מרתון תל אביב.
אלו מבינכם, קוראי היקרים, שקפצו עכשיו בקריאות "חצי, חצי, שירוץ חצי מרתון בתל אביב", אומר שאתם צודקים. כך גם חשב יהושוע כשנרשם לאירוע.
נרשם? סגורים על זה? אז זהו שיהושוע נרשם, אבל ל-10 ק"מ. Urban run הם קוראים לזה, התל-אביבים.

אז למה לא לרוץ חצי מרתון?

ליווינו את יהושוע ותירצה לכיכר רבין לקבל את ערכת הריצה. כשראינו את התור התקשינו להאמין. כל כך הרבה רצים! בתור שהיה ארוך ומתיש, ערכנו שאלון בקרב הרצים סביבנו. רובם היו רצי ה-10 ק"מ במרתון תל אביב. בעצם שאלנו אותם: "למה לא לרוץ חצי מרתון?"
הנה כמה דוגמאות מהתשובות שקיבלנו:
א. "מה בוער?"
ב. "למה כן?"
ג. "עדיף להגיע מוכנים לחצי מרתון. מה, לא ככה?"
ד. "בכלל לא רצתי יותר מ 10"
ה. "תנו לרדת משעה קודם"
ו. "עשרה ק"מ זה לגמרי מספיק"
ז. מה רע ב-10 ק"מ?
ח. מה, זה לא מספיק?
ט. ביידיש זה נשמע יותר טוב: "וואסט ברענט?"

אז יהושע נרשם לריצת ה-10 ק"מ בתל אביב ומכאן מתחיל הפרק הבא. החולצה הלבנה והחגיגית כבר מוכנה, המספר מחובר ב-4 סיכות של ביטחון, השבב כבר קשור על הנעל ויהושוע ממתין ליום ו'.
ממתין זה ניסוח עדין. משתוקק, מחכה, סופר את הימים, זה ניסוח יותר מדיוק ואם שאלתם: עד יום ו' יהושוע לא מתאמן. הוא אוהב להגיע "רעב לריצה" לקו הזינוק. איך יהושוע עצמו ניסח את זה: "בזינוק אני כבר מת לרוץ ואז הכול מתחבר..."

בהצלחה לכולם!

 

אהבתם? רוצים לדבר עם יהושוע? אולי תנסו את זה

לשאר הפרקים
 

סגור