אוסיין בולט מתרגש לקראת התחרות הראשונה

| שתף |

בעל התואר הכפול מאולימפידת בייג'ינג 2008 ומאליפות העולם בריצת 100 מ' ו200 מ' ומי שמחזיק בשיאי העולם במרחקים אלו נראה במסיבת העיתונאים האחרונה לפני המפגש ברומא נרגש לקראת התחרות הראשונה שלו העונה

תאריך: 26/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

רומא, איטליה - אוסיין בולט, מהאתלטים המוכרים והמעניינים בעולם, חוזר להתחרות במפגש השלישי של ליגת היהלום שתיערך היום (חמישי ה-26.5) באצטדיון האולימפי ברומא.

בולט, בעל התואר הכפול מאולימפידת בייג'ינג 2008 ומאליפות העולם בריצת ה-100 מטרים וה- 200 מטרים מחזיק בשיאי העולם במרחקים אלו נראה במסיבת העיתונאים האחרונה לפני המפגש ברומא נרגש להתחרות לראשונה העונה. בשביל בולט זה הביקור הראשון אי פעם על אדמת איטליה, והוא מקווה שהביצועים שלו יפיקו את הדיבידנדים המתאימים אחרי תקופת הכנה ארוכה במהלך החורף.

האתלט שייסב הערב את מירב תשומת הלב ברומא, ציין במסיבת העיתונאים ביום שלישי האחרון (24.5) כי מטרת התחרות הערב הינה הכנה הדרגתית לקראת המשחקים האולימפיים שייערכו בקיץ הבא בלונדון. בולט ציין בנוסף כי ברצונו לנצח באליפות העולם הקרובה שתיערך בסוף אוגוסט בדאגו בדרום קוריאה.

הג'מייקני סיפר על ההתרגשות לקראת מקצה 100 המטרים בו יתחרה בעוד בחור ג'מייקני העונה לשם אספה פאוול - קודמו של בולט בתור מחזיק שיא העולם במרחק 100 המטרים יזנק אף הוא. בנוסף לפוואל  יוזנקו הערב שורה של כוכבים אחרים, הכוללים את אלוף אירופה המכהן במרחקים 100 מ' ו-200 מ', כריסטוף למטרה מצרפת.

"אני לא באמת מצפה לכלום", סיפר בולט לקהל העיתונאים שהיה קשוב לשמוע את דבריו. "אני רק הולך לשם כדי לראות איפה אני עומד, ולראות מה אני צריך לעשות לקראת אליפות העולם".

"אני לא יכול לומר", ענה בולט כשנשאל על התחזית לזמנו. "אני בדרך כלל יודע, אבל עכשו אני פשוט לא יודע מה מצבי. אני רק מקווה לטוב. היו לי אימונים טובים מאוד, לכן אני מקווה לטוב".

בולט הוסיף כי הוא שמח להתחרות שוב בליגת היהלום, ואמר: "אלו בשבילי אבני דרך כהכנה לקראת אליפות העולם".

לקראת דאגו באוגוסט והגנה על התארים הגלובליים שלו, הוא חזר והדגיש: "כבר אמרתי את זה לאורך השנים - זכיות בתחרויות אינן המטרה שלי, אני רוצה לשאוף לזכייה באליפות העולם ומדליות אולימפיות. אני רוצה להראות לעולם שוב מה אני מסוגל לעשות. אני לא צריך לשבור עוד שיאים כדי להראות זאת. מבחינתי אני בא לכאן כדי לראות איפה אני עומד. אני מרגיש בכושר טוב. אני לא באמת מצפה למשהו. אני רק יוצא החוצה כדי לרוץ הכי טוב שלי".

בולט בן ה-24 לא רואה כי הפסד בתחרות זו או אחרת כגורם משמעותי, ויש לו כבוד עצום עבור גיי האמריקאי אשר הוכיח את עצמו כמספר אחד בעולם בשנת 2010.

בולט הוסיף בראיון: "בשבילי, אתה יכול לנצח כמה פעמים כמו שאתה מפסיד. אתה אף פעם לא יכול לנצח בכל מירוץ בכל הקריירה שלך".

 

סגור