אז מי ייצג את קניה במרתון האולימפי?

| שתף |

אחרי שהרצים שלהם השיגו 5 מתוך 6 מקומות בפודיום במרתון לונדון, בהתאחדות הקנייתית יצטרכו להחליט עד סוף השבוע מי לדעתם רצי המרתון הטובים ביותר במדינה

תאריך: 24/04/12, מאת: דני בורשבסקי

הקנייתים יכולים להתגאות מאוד ברצי המרתון שלהם. אחרי הכל, בשבועיים האחרונים אלה ניצחו ברוב המרתונים הנחשבים באירופה, גם באלה שקצת פחות נחשבים. בחלק גדול מהמקרים הם גם השלימו שלישיית פודיום. מבחוץ זה נראה טוב ויפה, אבל אלה ש"סובלים" מכאב הראש הגדול ביותר הם אנשי התאחדות האתלטיקה הקנייתית, שיצטרכו להחליט בסוף השבוע הקרוב מי יהיו נציגיהם למרתון במשחקים האולימפיים בלונדון – שלוש רצות ושלושה רצים. מדובר במשימה לא פשוטה, בהתחשב בעובדה שבמרתון לונדון האחרון, שהתעלה לרמה הגבוהה אי פעם מבחינת השיאים האישיים של הרצים, חמש מתוך שש המקומות בפודיום (גברים ונשים) היו שייכים בסופו של דבר לקנייתים.

בתקשורת הקנייתית פורסמו ציטוטים של בכיר בהתאחדות האתלטיקה המקומית, שאמר שלמעשה נבחרת הנשים ללונדון 2012 כבר סגורה והרצות שייצגו את קניה הן שלוש המסיימות הראשונות במרתון לונדון ביום ראשון האחרון – מארי קייטאני, עדנה קיפלגאט ופריסקה ג'פטו. אצל הגברים הבחירה נראית מסובכת יותר, ומתוך רשימה מכובדת של שישה רצים אמורים להיבחר שלושה. הרשימה כוללת את וילסון קיפסאנג (מנצח מרתון לונדון), פטריק מקאו (שיאן העולם), עמנואל מוטאי (מנצח מרתון לונדון ב-2011), ג'פרי מוטאי (מנצח מרתון בוסטון ב-2011), אבל קירוי (אלוף העולם פעמיים ברציפות) ומוזס מוסופ (שני במרתון בוסטון 2011). עוד דווח בקניה, כי מבין ששת הגברים היחידי שנכון להיום מקומו בלונדון 2012 מובטח הוא וילסון קיפסאנג.

 

 

 

  • Victor Sailer / Photorun.net

סגור