איגוד הטריאתלון העולמי העלה את סך הפרסים

| שתף |

ראש איגוד הטריאתלון העולמי חשף את סכום הפרסים הכספיים לעונת 2012 העומדת להפתח. עם הכותרת המחודשת של סדרת האליפות - ITU World Triathlon Series – עלה סכום הפרסים הכולל לעונה הקרובה- שני מליון דולרים.

תאריך: 23/01/12, מאת: נווה כהן

שני מליון דלר יעמדו לטובת מנצחי התחרויות השונות בסדרה האליפות השנה. המספר אולי מתגמד לעומת הסכמי חסות ב"פורמולה 1" או חוזים שמנים בליגת ה-NBA, אך גיוס סכום כזה בטריאתלון הוא הישג משמעותי לענף ותוצאה ישירה של קידום המותג והתרחבות התודעה בעולם. "אנו רואים צמיחה עצומה בסדרה שלנו – ממספר הצופים אל נותני החסות הממנים את הכיסוי התקשורתי, ועכשיו גם את הפרס הכספי עבור ספורטאים העלית שלנו", מספרת מאריסול קאסדו נשיאת ה-ITU וחברת הוועד האולימפי הבינלאומי. "יחד עם צמיחה זו, 2012 צפויה להיות עונת הטריאתלון הגדולה והמרגשת ביותר שהיתה אי פעם".

העלייה בסך הפרסים המסתכמת בכ- 15 אחוזים, תתחלק בשווה בין שמונה התחרויות לאורך העונה. עם הגדלת הפרסים כך גם גדלה הרשימה של מי שייהנה ממנה: כל אחד מ-20 הספורטאים הראשונים בכל תחרות יזכה לתגמול כספי נאה, בניגוד לעונת 2011 בה ניתנה הפריווילגיה עד המקום ה-15 בלבד. תוספת משמעותית תינתן לגראנד פינאלה באוקלנד בו עלה הפרס מ170,000 $ בעונה שעברה ל270,000 $ השנה.
600,000 דולר נוספים שלא נכללו במספר בראש הכתבה, יחכו גם הם ל-30 הגברים והנשים שיובילו את טבלת הדירוג בסוף השנה.
סדרת אליפות העולם תצא לדרך ב 14-15 באפריל בסידני אוסטרליה, ותימשך עם עוד שבעה אירועים שיתקיימו בשבע מדינות שונות. ב-20 באוקטובר תיחתם העונה בגראנד פינאלה מרשים באוקלנד ניו זילנד שם יוכתרו אלוף ואלופת העולם בטריאתלון לעונת 2012.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נווה כהן, טריאתלט בכיר
 

סגור