איזה מרתון תרוצו באביב 2016?

| שתף |

מרתון פריז, מרתון ברצלונה, מרתון וינה או מרתון רומא? וגם - מקומות אחרונים למרתון פירנצה בסתיו הקרוב. מה שלא תיבחרו צפויה לכם חוויה אדירה!

תאריך: 17/09/15, מאת: SPORTWEB

ההרשמות למרתוני האביב ברחבי העולם בעיצומן. אם אתם מתכננים לרוץ מרתון באביב מעבר לים, אנו מביאים לפניכם את המרתונים המבוקשים ביותר והמומלצים על ידי הישראלים. הבולט שבמרתוני האביב הוא לא אחר ממרתון פריז, ועליו נרחיב בכתבה זו.

 

מרתון פריז - 3.4.2016

מרתון פריז נחשב למרתון מהיר ואיכותי. הוא נחשב למרתון "נחשק" ביותר, בעצם הימצאותו באחת הערים הרומנטיות בעולם. הריצה על מסלול המרתון בפריז היא מרתקת לא רק בשל אתריה היפים של הבירה הצרפתית אלא גם בשל העובדה שלפני שנתיים נשבר שיא המשתתפים - 50 אלף רצים! ראש עיריית פריז יירה את יריית הזינוק בשעה 8:45 בשדרת השאנז אליזה המפורסמת, ואולי גם אתם, תעמדו על קו הזינוק...


50 אלף רצים במרתון פריז / Victah Sailer / photorun.net

במהדורת 2014 נשבר שיא המסלול במרתון פריז על ידי קננינסה בקלה, במרתון הבכורה שלו, זמן של 2:05:02 שע'. בשנה שעברהניצחו מארק קוריר הקנייתי שסיים בזמן של 2:05:49 שע', ובין הנשים ניצחה מסרט מנגיסטו האתיופית בזמן של 2:23:24 שע'. הישראלים בלטו בתוצאות מצויינות כאשר גלעד רותם היה ראשון בין הישראלים בזמן של 2:27:17 שע' ושיפור של כמעט 3 דק' לשיאו האישי.

 


צילום: VIctah sailer/photorun.net


כמדי שנה מארגנת חברת פרוגרס תורס משלחת של רצים ישראלים למרתון פריז. בשנה שעברה הצטרפו למשלחת קבוצות גדולות כמו "החברים של שניאור", M&M, לוטם לרוץ בטבע, וחבריהן חזרו עם חוויות מדהימות. כמו בכל המשלחות הרצים מקבלים ליווי בנסיעה, הסעה משדה התעופה למלון עם ההגעה ועם העזיבה, היכרות עם המסלול ביום לפני ועוד.

 


החברים של שניאור על רקע שער הניצחון
 

 


רצי "לוטם לרוץ בטבע" מנצלים את הזמן עד לזינוק בסיבוב בעיר

 


רגע לפני - על קו הזינוק, ברקע שער הניצחון
(תמונות באדיבות גיל לוטם-לרוץ בטבע)

עוד קצת על המרתונים באביב...

גם מרתון רומא, מרתון וינה ומרתון ברצלונה הם מרתונים מרתקים. הם אמנם לא בסדר הגודל של מרתון פריז מבחינת כמות המשתתפים, אך מאורגנים היטב, מספקים נופים יפים וחוויה מרגשת גם כן.

מרתון רומא - 10.4.2016

מרתון רומא מושך אליו מדי שנה עשרות אלפי רצים המשלבים עם המרתון טיול בבירה האיטלקית. רומא כידוע הינו יעד נפלא לתיירים, היא עמוסה במבנים הסטוריים עשירים בתרבות ואומנות. לנרשמים הישראלים תהיה אפשרות להאריך את השהייה בעיר על פי דרישה, בפנייה ל"פרוגרס תורס", משרד הנסיעות המארגן את החבילה לישראלים.


לרוץ על רקע ההסטוריה / Victah Sailer / photorun.net

 

מרתון וינה 10.4.2016

מרתון וינה הוא אחד המרתוניים המסורתיים והגדולים שמתקיימים באירופה. ב-10 באפריל תתקיים המהדורה ה-32 של המרתון. מרתון וינה הינו המרתון הגדול ביותר באוסטריה ובו צפויים לקחת חלק (בכל המקצים) מעל 38 אלף רצים. ישראלים רבים גם כן גילו את היעד המרתק לרוץ בו את המרתון וגם השנה תצא משלחת גדולה לוינה.  המסלול יעבור באתרים מרכזיים של העיר, שהיא בדומה לערים אירופאיות נוספות עשירה בתרבות והיסטוריה, במבנים מרשימים, כיכרות ופארקים יפיפיים. במסגרת אירועי מרתון וינה יתקיימו מקצה המרתון, חצי מרתון וכן ריצת שליחים למרחק מרתון. 

 

מרתון ברצלונה - 13.3.2016

בשנים האחרונות ברצלונה הפכה ליעד מבוקש לטיולים על ידי ישראלים בגלל יופיה של העיר והמרכז התרבותי שהיא מהווה בספרד. מרתון ברצלונה התקיים לראשונה בשנת 1978 ומאז הוא מתקיים מדי שנה בחודש מרץ. מרתון ברצלונה הגיע לשיא משתתפים של מעל 15 אלף רצים בשנה שעברה מתוכם 150 ישראלים במשלחת של פרוגרס ספורט. המסלול מתחיל ומסתיים בפלאזה ד'אספניה, אחת הכיכרות היפות בעיר ואולי בספרד כולה. המסלול עובר בחלקים היפים ביותר בעיר, בין בניינים הסטורים מרהיבים, ולאורכו עומד הקהל הספרדי ומעודד את הרצים. כמו כן, לאורך המסלול ישנן לא פחות מ-41 נקודות של להקות ואמני רחוב התורמים לא מעט לעידוד. במסגרת ארועי המרתון מתקיימת ריצת 'ארוחת בוקר' ביום לפני המירוץ, וארוחת פסטה מפנקת בערב המירוץ, הפתוחה גם למלווים של הרצים.

למהירי החלטה - נותרו מקומות אחרונים למרתון פירנצה

מרתון פירנצה - 29.11.2015

זו השנה השלישית שבה יוצאת משלחת ישראלית של פרוגרס ספורט למרתון פירנצה. גם השנה צפויה להיות חוויה מרגשת ויחודית ונותרו מקומות אחרונים למשלחת. אם אתם מחפשים מרתון חוויתי בבירת חבל טוסקנה, מרתון פירנצה הוא המקום. פירנצה היא עיר מתויירת מאד הודות לעושר התרבותי וההסטורי שלה. ידעתם שגדולי האמנים נולדו בפירנצה? רפאל, לאונרדו דה וינצ'י, סנדרו בוטיצ'לי, דונטלו, מיכלאנג'לו... וזו רק רשימה חלקית. מרתון פירנצה עובר בנופים עוצרי נשימה ובסמוך לאתרים הבולטים של העיר ומספק מסלול מיוחד במינו.


מרתון עוצר נשימה - פירנצה / © Konstantin Kulikov - Fotolia.com

 

 

לפרטים והרשמה - פרוגרס ספורט

  • franck camhi-vision

סגור