איך האנשים המהירים בעולם פתחו את העונה?

| שתף |

יוסאין בולט רץ כרגיל למרחק של 400 מטר, אבל היה רחוק מתוצאה של ניצחון בקינגסטון. גם יוהאן בלייק הפסיד באותו מרחק, ועושה רושם שיש לג'מייקה גיבור חדש לקיץ הקרוב

תאריך: 13/02/13, מאת: דני בורשבסקי

בזמן שבאירופה ובארצות הברית מנצלים את החורף כדי להתחרות באולמות, בג'מייקה לא מייחסים חשיבות רבה לספרינטים קצרים, והאתלטים המהירים ביותר בעולם ניצלו את מזג האוויר הנוח באי הקאריבי, כדי להתחרות השבוע לראשונה בשנת 2013, ולהסיר מעט מהחלודה שהצטברה לאחר השנה האולימפית.

בתחרות שהתקיימה בקינגסטון נפגשו האלוף האולימפי בריצות הספרינט, יוסאין בולט, וסגנו יוהאן בלייק. שניהם החליטו, כרגיל, לפתוח את העונה בריצה ל-400 מטרים, אלא שהמפתיע היה שאף אחד מהם לא ניצח. בולט ובלייק התחרו בשני מקצים נפרדים. בולט ניצח את המקצה שלו בזמן בינוני של 46.71 שניות. במקצה השני בלייק הגיע שני בלבד בזמן של 46.77 שניות ומי שהשאיר לו עשן והיה המנצח הגדול של התחרות, הוא וורן וויר בן ה-23, שזכה במדליית הארד בריצת ה-200 בלונדון 2012. וויר קבע זמן של 46.23 שניות ואמר לקראת עונת התחרויות 2013: "כעת אני יודע שאני הרבה יותר חזק ממה שהייתי בעונה הקודמת. אני נמצא עכשיו במקום שאנh שייך אליו, וזו תהיה עונה מצוינת". אגב, וויר שיפר את שיאו האישי בריצת ה-400 בלא פחות מ-44 מאיות.

בולט, שבדרך כלל פותח את עונות האתלטיקה שלו בריצת ה-400 סיכם: "פשוט רציתי לעבור את זה, מעולם לא הייתי לחוץ ככה בגלל שלא רצתי 400 המון זמן. במקרים רבים פיספסתי את החלק הזה של העונה, ככה שבשבילי להיות כאן ולהתחרות זה כבר טוב. האימונים עוברים טוב, לא היו לי בעיות מיוחדות וזה סימן טובה לעונה המתקרבת. אני פשוט אעבוד קשה ויהיה טוב". על התוצאה שקבע בקינגסטון אמר בולט: "אני לא מייחס חשיבות גדולה לזמן, פשוט רציתי לגמור את המרחק הזה כמו שצריך. אני מאמין שארוץ 400 לפחות עוד פעם אחת השנה, והריצה הזאת נתנה לי המון ביטחון לקראת ההמשך כך שאני אהיה יותר מהיר במירוצים הבאים. מבחינה פיזית אני מרגיש טוב, לא הכי טוב שיכול להיות, אבל טוב".

באצטדיון אחר בג'מייקה, פתחה את העונה גם אחת הנשים המהירות בעולם ויחד איתה שיאן העולם לשעבר ב-100 מטרים. אסאפה פאוול חבר לספרינטר הבכיר נסטה קרטר ולשני אצנים מקומיים נוספים, ווינסטון בארנס וראמון היל, כדי לנצח בריצת השליחים 4X100 בזמן מרשים של 38:06 שניות. פאוול אמר לאחר מכן: "זו הייתה התחרות הראשונה שלי העונה ואני מאוד מרוצה מאיך שנראיתי. אנחנו נמצאים בשלבים מוקדמים מאוד של העונה כך שלא צריך לייחס חשיבות לתוצאות, אבל כמובן שאנחנו תמיד רוצים להרשים". האלופה האולימפית בריצת ה-100 מטרים, שלי אן פרייזר פרייס, חברה לשלוש רצות אלמוניות יחסית כדי לנצח בריצת ה-4X100 בזמן של 44:55 שניות. "זו הייתה הריצה השניה שלי השנה ואני מרוצה מאוד מההופעה שלי", אמרה בסיום פרייזר פרייס והוסיפה: "האווירה הייתה מחשמלת".


 

  • בולט, בלייק וויר, המדליסטים האולמפיים פתחו את העונה

    Victah Sailer / photorun.net

סגור