אילת תארח את סבב גביע העולם לשחייה במים פתוחים

| שתף |

לראשונה בהיסטוריה: אילת תארח את סבב גביע העולם לשחייה במים פתוחים. כ -120 מבכירי השחיינים בארץ ובעולם יתמודדו על הזכות לייצג את מדינתם באולימפיאדת לונדון 2012 ועל פרס של 20 אלף דולרים. יו"ר איגוד השחייה: "כבוד גדול לאיגוד ולעיר אילת".

תאריך: 19/03/12, מאת: SPORTWEB

בעקבות ההצלחה הגדולה של שלוש תחרויות הסבב האירופאי במים פתוחים באילת, ושל אירוח אליפות אירופה לשחייה במים פתוחים באילת בספטמבר האחרון, נבחר איגוד השחייה בישראל לארח, לראשונה בהיסטוריה, את אחת מתחרויות "סבב גביע העולם" שתיערך ביום ראשון הבא 1.4.2012. בזכות ההצלחה חסרת התקדים באירוח הסבבים האירופאים בעיר הדרומית, הבחירה באילת כמארחת הסבב העולמי הייתה טבעית בקרב אנשי האיגוד. בכך מצטרפת אילת ל-7 ערים מובילות בעולם, בהן מתקיימות תחרויות במסגרת הסבב היוקרתי כאשר הפרס על זכייה בכל אחת מהקטגוריות עומד על 20 אלף דולרים.
"זה לא סוד כי ההצלחה נבעה מהמקצועיות שהפגנו כצוות מטעם איגוד השחייה ובודאי שמשיתוף הפעולה לו זכינו בעיר אילת" סיפרה יו"ר ועדת המים הפתוחים באיגוד השחייה, הדר בן דרור, "העירייה וישרוטל כנותני חסות מרכזיים סייעו בהפעלת התחרות ולא השגיחו מרחוק. הם היו חלק מהצוות. הקהילה המקומית סייעה באירוח והתנאים של אילת עשו את ההבדל".

סבב הגביע העולמי במים פתוחים, נפתח בחודש שעבר בסאנטוס ברזיל ומשם המשיך לבויאדמה ארגנטינה. מרבית המשתתפים בתחרויות אלו, הודיעו למאמן הישראלי אנדריי טוט, שיצא לתחרות עם השחיינים יובל ספרא ושחר רסמן, כי ישתתפו גם בתחרות בישראל. כ – 120 שחיינים ושחייניות מהעולם, צפויים להשתתף בסבב וביניהם נבחרות מדרום אמריקה, אוסטרליה פיליפינים ונבחרת איטליה אשר זכתה באליפות אירופה. פיטר סטוייצ'ב אלוף העולם הבולגרי ב- 25 ק"מ הבטיח הגעתו וכמוהו גם תומאס לורץ אלוף העולם הנצחי ב - 10 ק"מ. הישראלי הבכיר, מיכאל דימיטרייב מתאמן כבר מספר חודשים עם השניים האחרונים והוא מדווח כי הללו משמשים בכל תחרות כשגרירים ישירים של התחרויות באילת ואינם מפסיקים לשבח. איש המים הפתוחים נונו דיאז מפורטוגל הבטיח חזרתו לעמדת הכרוז בתחרות לאחר שהצליח להקפיץ את הקהל באליפות אירופה. יש לציין שהסבב העולמי יהווה תחרות הכנה מרכזית לפני תחרות המיון האולימפית בסטובל (פורטוגל), שתיערך בראשית חודש יוני – חודשיים לפני המשחקים האולימפיים.

באיגוד השחייה סיפרו כי התחרות מעוררת עניין רב בעולם השחייה ואת ימי התחרות ילווו שידורים ישירים בערוץ הספורט וכן באתר העולמי ESPN. יו"ר איגוד השחייה, נעם צבי מסר: "לאחר הצלחה חסרת תקדים של אליפות אירופה בשחייה במים פתוחים שנערכה באילת בחודש ספטמבר 2011, זכו איגוד השחייה בישראל והעיר אילת בכבוד זה. מדובר על טובי השחיינים בעולם במים פתוחים וכן כל סגל המאמנים הבכירים בעולם כולל הנהלת איגוד השחייה העולמי FINA -Federation International de Notation".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, אמר: "כחלק ממיתוגה של העיר אילת כעיר ספורט בינלאומית, משקיעה העירייה משאבים רבים באירוח אליפויות ספורט בינלאומיות בענפים השונים. על כן, אנו שמחים לאחר שלוש שנים של קיום תחרות סבב אירופה במים פתוחים באילת, ואירוח אליפות אירופה בשנה שעברה, לארח את גביע העולם במסגרתו יתחרו שחיינים מעשרות מדינות מהעולם, במים הפתוחים של מפרץ אילת המדהים".
 

  • © q-snap - Fotolia.com

סגור