אימאנה אדהנה ניצח במרתון רוטרדאם

| שתף |

הרץ האתיופי בן ה-27 קבע את התוצאה השניה בטיבה השנה בעולם, ושיפר את שיאו האישי בכמעט שתי דקות. בן ארצו גטו פלקה סיים שני. עדכונים מהישראלים הבכירים גם כן.

תאריך: 15/04/12, מאת: דני בורשבסקי

אימאנה (צגאי) אדהנה האתיופי קבע היום את התוצאה השניה בטיבה השנה במרתון, כשניצח על המסלול המהיר ברוטרדאם. אדהנה בן ה-27 עצר את השעונים בזמן של 2:04:48 שעות ושיפר בכמעט שתי דקות את שיאו האישי שנקבע בינואר האחרון במרתון דובאי, בו סיים עשירי בלבד. קצת אחרי הקילומטר ה-30, אדהנה ברח לדבוקה המובילה יחד עם בן ארצו גטו פלקה, מנצח מרתון אמסטרדם ב-2010. אגב, אדהנה היה רחוק ב-70 שניות משיאו העולמי של פטריק מקאו הקנייתי, שנקבע בשנה שעברה בברלין. הוא גם היה רחוק ב-25 שניות מתוצאת השנה בעולם, ששייכת לבן ארצו איילה אבשרו. מוזס מוסופ הקנייתי, שנשמע יומרני לפני המירוץ ודיבר אפילו על שיא עולם, ניסה לסגור על השניים אבל נותר במקום השלישי. 500 מטרים לקו הסיום, אדהנה פתח מבערים וחצה ראשון, מספר שניות לפני יריבו. מוסופ היה קרוב להשלים שלישייה מנצחת שיורדת מגבול ה-2.05 שעות, אבל פספס את היעד הזה במספר שניות. 

התנאים המושלמים ברוטרדאם עשו את העבודה גם במירוץ לנשים, כשטיקי גלנה האתיופית שיפרה משמעותית את שיאה האישי כדי לקבוע את תוצאת השנה בעולם, 2:18:58 שעות. גלנה שיפרה ב-33 שניות את תוצאת השנה הקודמת, ולמעשה התוצאה שלה היא השביעית בטיבה בכל הזמנים בריצת המרתון לנשים. בהתחשב בעובדה שפולה רדקליף אחראית על ארבע משבע התוצאות הטובות בהיסטוריה, גלנה הפכה למעשה לרצת המרתון הרביעית בכל הזמנים אחרי רדקליף, ליליה שובוחובה הרוסיה וקתרין נ'דרבה הקנייתית.

באיגוד האתלטיקה הישראלי קיוו לראות רץ מרתון שני במשחקים האולימפיים לצידו של זוהר זימרו. גזצ'או יוסף, בריצת המרתון השניה בחייו, היה קרוב לעשות את זה, אבל בסופו של דבר פספס את הקריטריון בכ-40 שניות. הרץ הוותיק היה צריך לרדת מזמן של 2:15 שעות, אבל הוא היה רק קרוב, בריצה שהייתה ההזדמנות האחרונה שלו. וובה בריהון והיילה סטאין, שהתחרה במשחקים האולימפיים באתונה ובבייג'ינג, לא הצליחו לסיים את הריצה. גזצ'או יוסף יוכל לפחות להתנחם בעובדה שהוא קבע קריטריון לאליפות העולם שתתקיים בקיץ הבא במוסקבה.
 

  • Victor Sailer/ Photorun.net

סגור