איפה תרוצו את המרתון הבא שלכם?

| שתף |

נשארו מקומות למרתון מדריד באביב הקרוב ונפתחו ההרשמות למרתון אמסטרדם וברלין. איפה אתם תרוצו? הכל בכתבה הבאה

תאריך: 22/01/15, מאת: SPORTWEB

מרתון טבריה מאחורינו ורצים רבים כבר מתכננים את המרתון הבא שלהם. אם גם אתם מתכננים לרוץ מעבר לים, הכתבה הזו בשבילכם. 

 

למהירי החלטה - מרתון מדריד 26.04.2015

נותרו מקומות בודדים למשלחת למרתון מדריד. מרתון מדריד יתקיים השנה במהדורתו ה-38. מרתון מדריד מרתון ותיק הידוע בין משתתפיו גם בכינוי Mapoma. האירוע כולל 3 מקצים - מרתון, חצי מרתון ו-10 ק"מ, העוברים דרך האתרים היפים בעיר: הארמון המלכותי, אצטדיון ברנבאו והשדרות ההיסטוריות. האירוע שייך לסדרת מרוצי ה"רוק אנד רול" הבינלאומיים וגם בו יהיו מות עם מוזיקה חיה ואפילו קונצרט מיוחד בנקודת הסיום. חגיגה אמיתית לרצים ומעודדים.
גם השנה ישתתפו אלפי רצים, מספר יפה בהחלט עבור העיר הספרדית. העיר עצמה מהווה מרכז תרבותי והיסטורי גדול ושילוב של המרתון עם טיול מומלץ ביותר.

המסלול יעבור בין כמה מאתריה ההיסטוריים המפורסמים של העיר (הספרייה הלאומית, הארמון המלכותי שהשתמר מהמאה ה־18 ועוד). לאורך המסלול יוצבו 20 במות מוזיקה, שעליהן יופיעו להקות צעירות מקומיות, שהשתתפו באודישנים מקדימים למירוץ. הלהקה שתכבוש את לב הרצים במדריד, תזכה להופיע במרתון בלוס אנג'לס.

 

הטבה מיוחדת לחברי המשלחת של פרוגרס תורס

באביב ובסתיו הקרוב ישתתפו מאות ישראלים במרתונים הגדולים המתקיימים ברחבי העולם. אם אתם נמנים יחד איתם, תוכלו להנות מהטבה יחודית. רצים אשר יקחו חלק במשלחות הרשמיות של פרוגרס טורס לאחד מהמרתונים יקבלו הרשמה חינם למרוץ האביב ברמת השרון - ריצת הכנה מושלמת לפני המרתון בחו"ל.

חברת התיירות פרוגרס טורס הינה סוכנת הנסיעות הרשמית של אגוד האתלטיקה, אגוד הכדורעף, איגוד הטריאתלון, איגוד האופניים וכן של קבוצות וארגוני ספורט נוספים. בנוסף, חברת פרוגרס טורס שולחת אלפי רצים למרתונים ותחרויות שונות במשך כל השנה.

גם אתם יכולים להרשם לאחת המשלחות ולהשתתף במרתון בחו"ל ולקבל הרשמה חינם למרוץ האביב היוקרתי ברמת השרון המתקיים בתאריך 28.03.15.

הסבר ההטבה: כל מי שרוכש חבילת תיירות למרתון בחו"ל בפרוגרס ספורט יקבלה במתנה את הרישום למרוץ האביב ברמת השרון.
תוקף המבצע הוא עד מועד סגירת ההרשמה למרוץ האביב ולרוכשים חבילות החל מיום 1/1/2015.

 

אז מה מחכה לכם במרוץ האביב 2015?

מרוץ האביב ברמת השרון, הוא אחד מהמרוצים הותיקים והמסורתיים בנוף המרוצים הרבים בישראל. במרוץ יתקיימו מקצים למרחק חצי מרתון, 10 ק"מ, 5 ק"מ ו-2 ק"מ לילדים ונוער.

ב-28 במרץ, בוקר יום שבת, יעמדו על קו הזינוק בין אלפי המשתתפים גם אודי ויעל לוינסון (האח והאחות של גל לוינסון ז"ל), אמיר שוהם (גיסו של גל) ותום (האחיין של גל).
עבורם מרוץ האביב הפך למפעל ההנצחה לזכר בן המשפחה היקר שנפל בעת שירותו הצבאי.

על הפיכת המרוץ למפעל ההנצחה החשוב סיפר אמיר שוהם: "גל היה חובב ספורט, וכתושב רמת השרון הוא לקח חלק במרוץ כל שנה. גם שהוא היה בצבא הוא היה מגיע ללוות את אחיו אודי. אודי היה רץ פעיל מאד והיה שייך לאגודת הספורט של רמת השרון, והרבה בגלל אודי, היה חשוב לגל להגיע ולוות אותו במרוץ. המרוץ התקיים לראשונה ב-1983 ובפברואר 1994 גל נהרג בהיתקלות מחבלים בלבנון".

במרוץ האביב ברמת השרון יתקיימו מקצים למרחק חצי מרתון, 10 ק"מ, 5 ק"מ, 2 ק"מ לילדים ונוער, 2 ק"מ עממי וכן מקצה פעוטות. מספר המשתתפים במרוץ עולה משנה לשנה והשנה צופים המארגנים ובני המשפחה לעלייה נוספת. קיום מקצה חצי מרתון בעונה זו של השנה הוא אידיאלי, קצת לפני שנעשה חם מאד.

 


מרוץ האביב ברמת השרון

 

המרתונים הגדולים של הסתיו

 

מרתון ברלין 27.09.2015

הישראלים כבשו מזמן את מרתון ברלין. המסלול המהיר, מזג האוויר האירופאי, והעיר הצעירה והתוססת מושכים מדי שנה קרוב ל-200 ישראלים. מרתון ברלין נוסד על ידי קבוצה של רצים מאחד ממועדוני האתלטיקה היוקרתיים ביותר בגרמניה – SCC (שפירושו - מועדון רצי שרלוטנבורג) קבוצת הרצים ארגנה א המרתון הראשון בשנת 1974. בעבר מסלול המרתון עבר דרך יער גרונוואלד (שפירושו היער הירוק) עד למרכז העיר בברלין המערבית. המרתון התפתח ו"עלה כיתה" אחרי נפילת חומת ברלין ב – 1989 כאשר עידן חדש החל וברלין המערבית והמזרחית אוחדו.

ב - 30 בספטמבר 1990, שלושה ימים לאחר איחוד גרמניה, מרתון ברלין יצא לדרך בפעם הראשונה דרך שער ברנדנבורג המפורסם וסימל את איחוד שני חלקי העיר. החומה שנבנתה לרגלי השער הוסרה והרצים חצו את השער מהמערב למזרח. בשנת 2001 נאוקו טאקאהאשי הפכה לאישה הראשונה ששברה את מחסום ה – 2:20 שע' בברלין. בשנת 2003 שבר פול טרגט את שיא העולם לגברים והיה לראשון שיורד מ - 2:05 כאשר קבע בברלין 2:04:55 (שיפור של 43 שניות לשיא שקבע חאלד חנוצ'י שנה קודם לכן בלונדון). טרגט היה הראשון לחצות את קו הסיום החדש שהוצב למרגלותיו של שער ברנדנבורג.

במרוצת השנים מרתון ברלין נהפך להיות אחד ממרוצי הכביש הטובים בעולם ועליו אף נאמר: "אם תרצה לשפר את שיאך האישי תרוץ את מרתון ברלין".

בשנת 2007 הרץ האתיופי האגדי היילה גברסילאסי שבר את השיא העולמי ברחובות ברלין: הוא שיפר במרתון ברלין ה - 34 את השיא והעמידו על 2:04:26 שע'. שנה לאחר מכן, גבריסלאסי חזר לברלין לקבוע עוד שיא עולם של 2:03:59 שע', ונהפך לאדם הראשון שירד את ה-2:04 שע'. בשנת 2011 הגיח הקנייתי פטריק מקאו וקבע על המסלול 2:03:38 שע', תוך שהוא משאיר הרחק מאחור את השיאן הקודם. ב-2013 ווילסון קיפסאנג מקניה קבע בברלין את שיא העולם 2:03:23 שעות. בספטמבר 2014 דניס קימטו ניצח במרתון ברלין ה-41 כאשר קבע זמן מדהים של 2:02:57 שעות.


הסיום בברלין  Victah Sailer / photorun.net

על מנת להשיג מקום למרתון ברלין נערכת הגרלה בין כל הרצים המעוניינים להשתתף. כעת לא ניתן יותר להשיג מספר למרתון ברלין אלא רק דרך סוכנויות הנסיעות. בארץ כאמור ניתן להשיג מספר וחבילת תיירות דרך פרוגרס ספורט בלבד, עד גמר המלאי.


מרתון בודפשט 11.10.2015

עוד אירוע ריצה גדול שמתקיים על יבשת אירופה, והפעם יעד קרוב ויחסית לא יקר. במרחק המרתון יתחרו קרוב ל-2000 רצים, מספר קטן יחסית, אולם באירוע כולו הכולל מגוון מרחקי ריצה: מרתון, 30 ק"מ, וריצת שליחים לרביעיות 10X4 ק"מ. מסלול המרתון עובר ברחבי העיר העתיקה ומציע מראות יפים וכן להקות שינגנו לאורך המסלול. המסלול נחשב בדרגת הקושי שלו לבינוני, כיוון שיש הרבה גשרים לחצות. הביקור בבודפשט כולל אף הוא טיול תרבותי, ואף מארגני המרתון מציעים לרצים טיולים מוזלים ברחבי העיר, כולל סיור הנקרא "בודפשט היהודית".


מרתון אמסטרדם 18.10.2015

אירועי המרתון כוללים את המרחקים השונים: מרתון, חצי מרתון, 8 ק"מ, 1 ק"מ ומירוץ הילדים. מסלול המרתון עובר דרך האתרים ההסטוריים המרשימים של העיר. הזינוק והסיום יהיו באצטדיון האולימפי בן שמונים השנים, הכניסה תהיה חופשית לקהל ולמלווים של הרצים. כמו כן, הרצים יחלפו פעמיים בתוך ה"וולקספארק", שהוא הפארק הגדול והמטופח באמסטרדם. בנוסף המסלול יחצה מספר פעמים את נהר האמסטל. המסלול הינו מסלול מישורי ומהיר. אמסטרדם הינו יעד מומלץ לישראלים בשל הטיסה היחסית קצרה והאפשרויות הרבות שניתן לשלב את שאר המשפחה בפעילויות הרבות שמציע המרתון. 

 

מרתון פירנצה 15.11.2015

בנובמבר 2014/2013 יצאה משלחת של משרד הביטחון בארגון וליווי "פרוגרס תורס" למרתון פירנצה שבאיטליה. החוויה היתה עצומה והוחלט להמשיך עם המשלחת לפירנצה גם ב-2015 ולפתוח אותה לקהל הרחב. אם אתם מחפשים מרתון חוויתי בבירת חבל טוסקנה, מרתון פירנצה הוא המקום. פירנצה היא עיר מתויירת מאד הודות לעושר התרבותי וההסטורי שלה. ידעתם שגדולי האמנים נולדו בפירנצה? רפאל, לאונרדו דה וינצ'י, סנדרו בוטיצ'לי, דונטלו, מיכלאנג'לו... וזו רק רשימה חלקית. מרתון פירנצה עובר בנופים עוצרי נשימה ובסמוך לאתרים הבולטים של העיר ומספק מסלול מיוחד במינו.


מרתון עוצר נשימה - פירנצה / © Konstantin Kulikov - Fotolia.com

 

 

רשימת המרתונים הקרובים לשנת 2015:

מרתון מדריד 26.04.15

איש הברזל קלגנפורט 28.06.15

מרתון ברלין 27.09.15

מרתון אמסטרדם 18.10.15

מרתון בודפשט 11.10.15

מרתון פירנצה 15.11.15

לפרטים והרשמה פרוגרס טורס

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור