אירן נגד הסמל האולימפי

| שתף |

אירן פנתה אל הועד האולימפי העולמי (IOC) בטענה שהסמל הנבחר למשחקים בלונדון 2012 הינו גזעני בשל העובדה שהוא מזכיר להם את איות המילה "ZION" (ציון).

תאריך: 02/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הסמל הצבעוני בעל הקצוות המשוננים דווח כי עלה כ400 אלף יורו על מנת ליצור את ארבעת הספרות של השנה 2012 כאשר בתוך הספרה אפס שתול הסמל האולימפי של חמשת הטבעות. אולם מוחמד עליאבדי מי שעומד בראש הועד האולימפי של אירן טוען כי הסמל מערער את האירוע ומאשים את יוצרי הסמל בגזענות.

"לצערי, כולנו עדים שהאולימפיאדה הקרובה מתמודדת עם אתגר רציני, בעיקר מפיצה את הרוח הגזענית של מספר אנשים", כתב עליאבדי במכתבו לנשיא הוועד האולימפי העולמי.

"אנו מעריכים את המאמצים שלכם בקידום הרוח האולימפית ברחבי העולם. אנו מבקשים את התחשבותכם בנושא שהוזנח ויש לו השפעה משמעותית על עתיד הספורט ובעיקר על המשחקים בלונדון 2012. כפי שמסמכים ברשת הוכיחו, השימוש במילה "ציון" בסמל האולימפי של לונדון 2012 היא פעולה מבישה הנוגדת את הערכים של המשחקים האולימפיים".

עליאבדי איים כי אם הסמל לא ישונה הוא "ישפיע על השתתפותן של מספר מדינות בעיקר מדינות כמו אירן המתעקשת על שמירת הערכים והעקרונות".

כאשר פורסם לראשונה הסמל, מספר גרפיקאיים מוסלמים העלו את הטענה על הדמיון הגרפי שיש בין הספרות לאותיות "ציון" אולם אירן היא המדינה הראשונה שנוקטת צעד ממשי. עליאבדי מתכנן לפנות אל יו"ר הועד האולמפי של אסיה על מנת "לפעול ביתר רצינות בנושא זה".

דובר הועד האולימפי בלונדון דחה את הטענות האירניות. "הלוגו של המשחקים מסמל את הספרות של שנת 2012 ולא שום דבר אחר". מסר הדובר לעיתונאים. "הוא נבחר ב-2007 לאחר בדיקות והתייעצויות ואנו מופתעים מהתלונה האיראנית שנעשתה דווקא עכשיו".

 

הידיעה באדיבות אתר letsrun.com

 

סגור