איש ברזל לנזרוטי - האם אתה מוכן?

| שתף |

ב-18 למאי 2013 זה יקרה. משלחת ישראלית הולכת לכבוש את אחת מתחרויות איש הברזל הקשות ביותר בעולם אבל השאלה היא למה?

תאריך: 11/07/12, מאת: גווין קניג

כאשר אדם ניגש לאיש ברזל הוא צריך להחליט האם הוא רוצה להתחרות או להשתתף ... ואם הוא מחליט להתחרות השאלה היא נגד מי הוא הולך להתחרות, שכן כנראה שאת אלוף העולם הוא לעולם לא ישיג ...

אחת הסיבות שבחרתי לקחת משלחת של ישראלים לתחרות כזו היא ההתמודדות הפיזית והנפשית, כוח רצון הפנימי והעוצמה שחייבים לגלות בה... לנזרוטי מיועדת לח'ברה שכבר עשו איש ברזל אחד או שניים וכרגע מחפשים סיבה להתרגש מחדש ולהתמודד שוב מול השאלה המרכזית, המעוררת פרפרים בבטן - האם אני מסוגל לסיים את התחרות. זו התרגשות שמתפוגגת לה אחרי כמה תחרויות ונעלמת.

לצערי, אנשים לפעמים נעלמים במרדף חסר משמעות אחר שיפור תוצאה, להוריד/לגלח עוד כמה דקות חסרות משמעות מהתוצאה שלהם, כאילו זה עושה את התחרות למהנה או טובה יותר. בלאנזרוטי לתוצאה אין באמת משמעות אמיתית העיקר הוא ההתמודדות. לנזרוטי מיועדת גם לאנשים שאוהבים את חווית האימון לקראת התחרות, אפילו יותר מחווית התחרות עצמה. האימונים ידרשו יציאה להרים, לעליות של נס הרים, מעלה העקרבים, כוכב הירדן, החרמון ועוד. לנזרוטי היא תחרות שמתאימה גם בתור תחרות איש ברזל ראשונה כמו שאני חוויתי ב- 2004. באותה עת גרתי באנגליה ונסעתי להשתתף בה יחד עם 17 חבר'ה ממועדון הטריאתלון המקומי. בתקופה זו לא היו הרבה ישראלים שהשתתפו בתחרויות איש ברזל או אפילו שמעו על זה. אני נסעתי כי כולם נסעו לשם.

כיום, יש לי הרגשה שאנשים שמפחדים או חוששים בעצמם מהתמודדות מנסים להצמיד את הפחד שלהם ולהעביר אותו החוצה במשפטים כמו "אין לך מה לחפש שם זה קשה מידי" (בדומה למה שאומרים הנשמות הטובות על מרתון רומא שהוא אחד המרתונים היפים בעולם: " אל תלכו לשם, יש שם אבנים משתלבות יהיה לך קשה... ")
לתחרות איש הברזל בלנזרוטי ניגשתי כאשר אפילו מרתון עדיין לא השלמתי ונהניתי מכל רגע. לא סתם נחשב האי לנזרוטה לרבים כהוואי הקטנה, הרי געש מהממים ביופים וחופים מדהימים.
 
קצת על התחרות עצמה ...

(מתוך מאמר יפה שכתב צביקה פישמן ומומלץ לקרוא )

מסלול השחיה מתבצע בפורטו דל קרמן בפלייה גראנדה. המלון שלנו ממוקם במרחק הליכה קצרה מקו הזינוק ויותר חשוב מקו הסיום...
המסלול הוא של שתי הקפות עם יציאה קלה מהמים לתשואות הקהל, מי שלא שחה באוקיאנוס מימיו צפוי לחוויה מדהימה.
מסלול הרכיבה הוא בעצם מה שהופך את התחרות הזאת למיוחדת. מעל 2500 מטר טיפוס מצטבר עלפני 180 ק"מ של הקפה אחת שלמה סביב האי, כך שזוכים להנות מכל מה שיש לאי להציע, החל בעוצמה של טבע געש וולקני עם נופים עוצרי נשימה לאורך המסלול, דרך מעבר בכפרים ועיירות ציוריות, בהם כל הכפר יוצא החוצה לעודד את המשתתפים וכמובן, טיפוסים עם נופים עוצרי נשימה.
(cut off 11h after race start)

מסלול הריצה כולל 3 הקפות (הקפה ראשונה של 21 ק"מ ואח"כ- 2 הקפות של 10.5 ק"מ) במסלול שטוח לאורך הטיילת של חופי הים (Playa Honda , Avenida de Las Playas, Puerto del Carmen) המלווה בתמיכה ססגונית לאורך כל המסלול.

איך נשתתף במשלחת הישראלית?
שיתוף פעולה מקצועי ולוגיסטי הוא המתכון להצלחה ולכן בעזרת חברת פרוגרס ספורט נתפרה חבילה המסירה את כל המנהלות מהמשתתף ושומרת על הנאה ומקצועיות נטו. החל מהטיסות, מעברים, הובלת הציוד, הסעה לאקספו שנמצא בצידו השני של האי, סיור מודרך על מסלול הרכיבה וכמובן מלווה, בוגר התחרות שיכול לעזור בטיפים והנחיות מקצועיות בזמן אמת, כאשר כל אחד עדיין יכול להמשיך ולהתאמן במסגרות שלו מבלי לפגוע בשגרת היומיום או בזהות הקבוצתית שלו, או למי שאין קבוצה, למצוא שותפים לאימונים ולחוויה (לנסוע לתחרות לבד זה קצת משעמם).

אז אם החלטת... כל מה שעליך לעשות זה להיכנס לאתר התחרות ולהירשם.

ולהצטרף למשלחת הישראלית לחץ והרשם כאן

לפרטים נוספים:
ניתן לפנות ישירות אל גווין קנינג (מאמן MYWAY ומלווה הקבוצה):
טל - 0526980777 או במייל runwithgavin@gmail.com
או לקובי מחברת פרוגרס 03-9058814, 054-6777252


 

  • © Kochergin - Fotolia.com

סגור