אי ודאות - האם זימרו נכשל בבדיקת סמים?

| שתף |

וועד האולמפי הישראלי חשף היום כי זוהר זימרו, רץ המרתון שהבטיח השתתפותו בלונדון 2012 נכשל בבדיקת סמים. זימרו מסר בתגובה: "אני סובל מאסטמה".

תאריך: 04/06/12, מאת: SPORTWEB

הלם רב היכה היום את עולם הריצה הישראלי. זוהר זימרו שקבע בשנה שעברה את הקריטריון למרתון האולמפי בלונדון 2012, זמן שעמד על 2:14.28 שע', נכשל בבדיקת חומרים אסורים. כעת, שלילת יצוגו במבחנים מותנה בתוצאות הבדיקה של בקבוקון נוסף (בקבוקון B) ולאחריהן יוכרע העניין.ד"ר ז'ק אשרוב, יו"ר הועדה למניעת סמים בספורט מסר כי יש להמתין לתוצאות הסופיות, שום דבר אינו סופי עדיין.

תגובת איגוד האתלטיקה לידיעה היתה: "נושא הבדיקות למציאת חומרים אסורים בקרב ספורטאים במדינת ישראל נתון בידי הוועדה למניעת סימום בספורט בניהולו של ד"ר ז'ק אשרוב. איגוד האתלטיקה ימתין לממצאים הסופיים והמלאים של הוועדה ורק אז יוכל להתייחס לעניין". ‏

זוהר זימרו מסר בתגובה כי הוא סובל מתסמינים אסמטיים מזה שנים. ריכוז נמוך של טרבוטלין שנמצא במכשיר אינהלציה בו עשה שימוש עקב התקף אסמטי ממנו סבל בסמוך למועד הבדיקה הוחדר לגופו, וזאת מבלי שידע אודות הימצאותו של החומר שם. "תמיד ראיתי בתחרות הוגנת ונקייה נר לרגליי ואני בטוח שהנסיבות שהביאו לתוצאות הבדיקה לא ימנעו ממני מלייצג את ישראל במשחקים האולמפיים".

 

  • זוהר זימרו

    צילום: עופרי מילר

סגור