אליפות אירופה באתלטיקה: אכזבה לישראלים

| שתף |

שני הנציגים הישראלים היחידים בגטבורג, דונלד סנפורד ויוחאי הלוי, הודחו במוקדמות בגטבורג. מדליות זהב לרוסיה, צרפת, טורקיה וסרביה

תאריך: 01/03/13, מאת: דני בורשבסקי

אליפות אירופה באתלטיקה קלה באולם יצאה היום (שישי) לדרך בגטבורג ותימשך שלושה ימים. למרבה הצער, שני הנציגים הישראלים באליפות, דונלד סנפורד ויוחאי הלוי, סיימו את דרכם מוקדם מהצפוי. הלוי התחרה במוקדמות הקפיצה המשולשת ותוצאה של 16.62 מטרים הייתה יכולה להעלות אותו לגמר. בפועל, אלוף ישראל לא הצליח לייצר קפיצה נורמלית בשני הניסיונות הראשונים שלו, ובניסיון השלישי והאחרון הוא קבע 16.19 מטרים, תוצאה שדירגה אותו במקום ה-19 בלבד מבין 22 משתתפים, הרחק מאוד ממקום בגמר. רץ ה-400 מטר, דונלד סנפורד, רץ במקצה חזק מאוד שכלל את אלוף אירופה הצ'כי פאבל מסלאק ואת הבריטי נייג'ל לוין. במקצה עצמו היה אפשר לראות בבירור שסנפורד הגבוה מתקשה מאוד במאבקים הטקטיים של ריצה במסלול של 200 מטר. למעשה, סנפורד היה רחוק מאוד משיאו האישי באולם וקבע את הזמן האיטי ביותר במוקדמות, 49.11 שניות סיימו את דרכו בתחרות.

ארבעה תארים הוכרעו ביומה הראשון של האליפות. אצל הנשים מתחרים באולם בתחרות קרב ה-5 שנמשכת יום אחד, ומי שזכתה בתואר אלופת אירופה הייתה אנטואנט ננה דג'ימו הצרפתיה, שסיימה עם 4,666 נקודות והקדימה בשמונה נקודות בלבד את יאנה מקסימבה הבלארוסית. הצרפתיה שמרה למעשה על התואר בו זכתה לפני שנתיים, כשגם באליפות אירופה האחרונה באצטדיון פתוח היא ניצחה בקרב 7. הבלארוסית שהצטיינה בקפיצה לגובה, הפסידה את הזהב בעיקר בגלל הופעה לא משכנעת בבור הקפיצה לרוחק. חנה מלניצ'נקו האוקראינית סיימה במקום השלישי עם 4,608 נקודות.

שני גמרים נוספים התקיימו בריצות ה-60 משוכות, ורמזו על תוצאות טובות הצפויות בריצות המסלול הבאות. בגמר ה-60 משוכות לגברים, ששת הראשונים הצליחו לקבוע שיאים אישיים. הגדיל לעשות המנצח הרוסי, סרגיי שובנקוב, שגם קבע אתתוצאת השנה בעולם, 7.49 שניות. שובנקוב הוא גם אלוף אירופה ב-110 משוכות. פאולו דאל מולין האיטלקי סיים שני (7.51) ופסקאל מרטינו לגארד הצרפתי שלישי (7.53). גם בריצת ה-60 משוכות לנשים ניצחה אלופת אירופה ב-100 משוכות, כשבמקרה הזה מדובר ביאניט נוין הטורקיה, שעצרה את השעון בזמן של 7.89 שניות ושברה את השיא הטורקי הלאומי. היא הקדימה את אלינה טלאי הבלארוסית (7.94) ואת ורוניקה בורסי האיטלקיה (7.94).

הגמר הרביעי שהוכרע ביום התחרויות הראשון היה בהדיפת כדור ברזל לגברים. אסמיר קולסינאץ' הסרבי רשם את התואר המשמעותי הראשון בקריירה שלו כשניצח עם 20.62 מטרים והקדים באופן משמעותי את הבוסני חמזה אליץ', שקבע 20.34 מטרים. לדיסלאב פראסיל הצ'כי סיים שלישי עם 20.29 מטרים כשההודף הבכיר בגמר הזה, ראלף בארטלס הגרמני, סיים במקום הרביעי בלבד.
 

  • יוחאי הלוי

    צילום: דניאל קימחי

סגור